Čaro miesta:

Po čase sme sa opäť vrátili do kaviarne, ktorá nás pri našej prvej návšteve úplne uchvátila – Valéria coffee&tea. Táto kaviareň sa nachádza len pár krokov od hlavného námestia, na ktorom dominuje kostol sv. Michala archanjela, konkrétne na ulici Za poštou v Hlohovci. Už pri pohľade zvonku pôsobí kaviareň veľmi prívetivo. Keď vojdete dnu, ocitnete sa v útulnom a štýlovo zariadenom priestore, kde každý detail podčiarkuje lásku k dobrej káve.

Miesto plné atmosféry a pohody

Interiér kaviarne je rozdelený do niekoľkých častí, z ktorých každá má svoje špecifické čaro. Hlavný barový pult je srdcom kaviarne, kde baristi s umením a vášňou pripravujú každý nápoj. Kombinácia tehlových a drevených prvkov vytvára príjemnú atmosféru, ktorú dopĺňa nenápadné osvetlenie a pohodlné sedenie. V teplých mesiacoch môžu návštevníci využiť vonkajšiu terasu, ktorá poskytuje ideálne prostredie na vychutnanie si obľúbeného nápoja na čerstvom vzduchu, pričom ponúka krásny výhľad na mestský život.

Poézia pre naše zmysly

Jedálny a nápojový lístok v kaviarni Valéria je rovnako pestrý ako samotný interiér. Na výber je široká škála kávových nápojov – od klasického espressa, cez rôzne veľkosti cappuccina až po špeciality pripravované na Hario V60. Pre milovníkov čaju je tu pripravený bohatý výber kvalitných sypaných čajov vrátane exotických variantov. Čo sa týka jedla, ponúkajú tu lahodné grilované panini, dezerty, ako aj širokú škálu alkoholických a nealkoholických nápojov. Kaviareň tiež ponúka rôzne druhy príslušenstva na prípravu kávy a čaju, ktoré sú k dispozícii na predaj. Môžete si zakúpiť kávovary, kanvičky, krásne šálky a hrnčeky s logom kaviarne, ktoré sú skvelým suvenírom alebo darčekom pre každého milovníka kávy či čaju. Okrem toho, kaviareň predáva aj svoju vlastnú kávu, ktorá je starostlivo vyberaná a pražená s dôrazom na kvalitu. Počas našej návštevy sme si objednali cappuccino, ktoré bolo pripravené z ich vlastnej kávy – čerstvo upraženej a s láskou pripravenej. Chuť bola vynikajúca a zážitok z každého dúška cappuccina bol skutočne nezabudnuteľný. V kaviarni preferujú výhradne Arabica – káva, ktorá je všeobecne považovaná za kvalitnejšiu než Robusta. Je evidentné, že kaviareň dbá na vysokú kvalitu svojich produktov a spokojnosť svojich zákazníkov. Jedným z najpríjemnejších momentov našej návštevy bola ochutnávka dezertov. Obsluha je veľmi milá a priateľská. Valéria coffee&tea je skutočne miestom, kde sa každý návštevník cíti vítaný a ocenený. Je to oáza pokoja a radosti uprostred mestského zhonu, kde si môžete oddýchnuť s kvalitnou kávou alebo čajom v ruke. Ak hľadáte miesto, kde si môžete vychutnať výnimočné nápoje a jedlo v príjemnej atmosfére, Valéria coffee&tea je tou správnou voľbou. Neváhajte a navštívte túto kaviareň, ktorá vás určite očarí svojou pohostinnosťou a šarmom.

Adresa: Za poštou 1180/7, 920 01 Hlohovec

Valéria coffee hodnotím: personál = 1-, káva = 1, prostredie = 1

Valéria coffee celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476b5a5504052ed9%3A0xcbe677f6e302bc5f!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMk9Va4AsvjgurhVdPDjHdklS4UnSVuAJLX_1bP%3Dw213-h160-k-no!5sVal%C3%A9ria%20coffee%20hlohovec%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipMk9Va4AsvjgurhVdPDjHdklS4UnSVuAJLX_1bP&sa=X&ved=2ahUKEwi4oZ-hncLoAhXkQkEAHc0RBKkQoiowE3oECBUQBg