Slávny Mliečak sa vrátil do Piešťan. Mliečak je ľudová reštaurácia, pub, bistro a piváreň. Je to miesto, na ktoré Piešťanci s nostalgiou a radi spomínajú. Niektorým sa v spomienkach vybaví chuť nanukovej torty, iní myslia na mliečne koktaily alebo dokonca na tresku v majonéze, ďalší si toto miesto spájajú s osviežujúcou kofolou. Jeho história siaha až do hlbokého socializmu. Obyvatelia, ako aj návštevníci Piešťan, sa konečne môžu stretnúť na (staro)novej terase v centre kúpeľného mesta. Záhrada Mliečaku sa nachádza na hlavnom ťahu z Kolonádového mosta na Winterovu ulicu. Reštaurácia Mliečak má nových majiteľov a prechádza veľkými zmenami. Noví majitelia majú túžbu opäť z Mliečaku vytvoriť to obľúbené miesto, ktorým bol s istými prestávkami už od polovice minulého storočia. Piešťanci terasu bývalého Mliečneho baru volajú záhrada. Konečne sa na toto obľúbené miesto vrátil život.

Budova Mliečaku je krásnej sýtožltej farby. V reštaurácii otvorili letnú terasu v záhrade, samozrejme interiér, ale tiež mini terasu pred budovou s výhľadom na ruch Winterovej ulice,  piešťanský park, fontánu Príbeh prameňov. A pokiaľ sa dobre zapozeráte, tak uvidíte Kolonádový most a sochu legendárneho Barlolamača. Celý priestor reštaurácie je vskutku veľkorysý. Vnútorné priestory reštaurácie sú zariadené vkusne v drevenom štýle. Na letnej terase sa nachádza záhradný nábytok. Vďaka detskému kútiku si prídu na svoje aj rodinky s deťmi. Nový podnik má za cieľ nadviazať na všetko dobré, čo si ľudia pamätajú a ponúknuť ešte o čosi viac. „Cieľom je vrátiť život tomuto nádhernému priestoru, otvoriť ho pre všetkých, variť kvalitne a chutne, budovať si vzťah so zákazníkmi,“ hovorí spolumajiteľ podniku Matej Andraščík. Jeho cieľom je, aby sa ľudia do Mliečaku radi vracali ako kedysi.

Víziou Mliečaku je osloviť každého, kto pôjde okolo. V tejto novootvorenej reštaurácii sme boli prvýkrát v jeden teplý letný večer. Sadli sme si na terasu, odkiaľ sme mali krásny výhľad na svietiacu fontánu. Vtedy som si objednala nealkoholického radlera. V ten večer bola obsluha veľmi milá so zmyslom pre humor, aj napriek tomu, že mali plné ruky práce. Z reštaurácie som odchádzala viac ako nadšená. Preto sme o pár dní túto reštauráciu znovu navštívili, tentokrát cez deň. Až sa mi nechcelo veriť, že som sa ocitla v rovnakej reštaurácii. Dlho sme čakali na obsluhu, ktorá nám povedala, že si nás nevšimla. Značnú dobu sme čakali, kým sa čašník znovu vrátil a zobral od nás objednávku, pritom reštaurácia bola takmer prázdna. Objednala som si cappuccino, následne nato sa ma čašník opýtal, či chcem ku káve aj vodu, načo som kladne odpovedala. Po hodnej chvíľke nám konečne čašník objednávku priniesol a voda, samozrejme, chýbala. Keď som čašníka na túto skutočnosť upozornila, tak mi povedal, že vodu hneď prinesie. A myslíte, že som sa jej dočkala? Aj keď personál sa snažil byť milý, mali tam skutočne veľký chaos. Taktiež u vedľajšieho stolu zákazníkom doplietli objednávku, ale to sa už prišla ospravedlniť, predpokladám, že majiteľka. Vraj im vypadol kuchár a čašník a vôbec nestíhajú. Toto vrhalo celkom zlé svetlo na túto novú a sľubnú reštauráciu. Bola som z tohto zážitku mierne rozčarovaná, ale na Mliečak určite nezanevieram a v budúcnosti ho opäť navštívim. Musím podotknúť, že kávička bola veľmi dobrá. Oceňujem, že pripravujú kávu z pezinskej pražiarne Bozin Roastery. Pražiareň Bozin Roastery sa venuje výberu vysokokvalitných káv a ich následnému praženiu s veľkou vášňou a 100% prístupom. Cappuccino bolo v hodnote 2,20€. Reštaurácia sa zameriava na obľúbené jedlá tradičnej domácej kuchyne, ale tiež rýchle jedlá do ruky, pizzu, nezabúdajú pritom ani na vegetariánov a ľudí s intoleranciou na niektoré potraviny. V ponuke majú aj klasické šaláty a polievky. V reštaurácii podávajú aj raňajky, na ktoré Piešťanci do Mliečaku kedysi s obľubou chodili. Večerným lákadlom sú miešané nápoje, orosené pivo zo slovenského pivovaru Urpiner, ale aj športové prenosy, koncerty a iné podujatia. V Mliečaku sme sa inak cítili príjemne, ako keby sa čas vrátil do dávnejšej  minulosti.

Adresa: Winterova 31, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 12 – 22

Mliečak hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 2

Mliečak celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x476b55b805fe788d%3A0x8a15618d87806158!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOSSWeVWIPlyMfLdnj-8Vj26It1qPkt89E8eznJ%3Dw213-h160-k-no!5zbWxpZcSNYWsgcGllxaHFpWFueSAtIEjEvmFkYcWlIEdvb2dsb20!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOSSWeVWIPlyMfLdnj-8Vj26It1qPkt89E8eznJ&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwitp9uMm9LtAhVKKBoKHcbNCtEQoiowCnoECBoQAw