Cestou z Bojníc sme sa zastavili v malebnej dedinke Dolné Vestenice. Táto obec leží v okrese Prievidza v regióne Horná Nitra. Dominantou Dolných Vesteníc je rímskokatolícky kostol Panny Márie z roku 1893. V strede dediny priamo pri hlavnej autobusovej zastávke sme objavili štýlovú a peknú reštauráciu Trokadero.

Reštaurácia Trokadero vyniká krásnou záhradnou reštauráciou vo dvore. Táto letná terasa je skutočne perfektne zhotovená v drevenom štýle a doplnená o kamenný obklad. V záhrade nájdete parádny drevený barový pult a detské ihrisko, ktoré poteší nejedno dieťa. Na sedenie použili drevené lavice doplnené o deky a lavičky. Časť záhradnej reštaurácie je krytá a druhá časť je otvorená. Na otvorenom priestranstve vás pred slnečnými lúčmi chránia veľké biele slnečníky. V krytej časti nájdete obrazy, ohrievače, televízor, vitrínu so zákuskami a rôzne drobné dekorácie. Táto letná záhrada je prekrásne doplnená o zeleň, trávnik, stromy, kríky, črepníkové kvety, muškáty, hortenzie, vinnú révu, ale tiež vyrezávané sochy z dreva. Jednoducho povedané – oáza pokoja. Interiér reštaurácie som síce nevidela, ale súdiac podľa exteriéru predpokladám, že si majitelia na vnútorných priestoroch dali rovnako záležať ako na tých vonkajších.

Ako bolo už naznačené, usadili sme sa na záhrade. V jedálnom lístku nájdete rozmanité jedlá, v ktorých je spájaná moderná a tradičná kuchyňa. Vybrať si môžete predjedlá, polievky, cestoviny, mäsité a bezmäsité jedlá, šaláty, jedlá z rýb, dezerty, múčniky, pizzu, chuťovky a taktiež pripravujú aj denné menu. V nápojovom lístku nájdete espresso, tureckú kávu, viedenskú kávu, cappuccino, latte macchiato, ľadovú kávu, horúcu čokoládu, čaj značky Mistral, nealkoholické a alkoholické nápoje, pivo, víno značky Topoľčianky. Dokonca vám v reštaurácii vedia usporiadať jedinečný večierok, posedenie, svadbu, rozlúčku, prípadne rodinnú oslavu. Poradia vám s výberom jedla, nápojov a ponúkajú aj komplexné služby v oblasti cateringu. Do tejto reštaurácie nás zaviedol predovšetkým hlad, tak sme sa tam naobedovali. Lepšie povedané, mali sme neskorý obed alebo skorú večeru. Zaujímavosťou bolo, že mladá čašníčka si našu objednávku vôbec nezapísala a na nič nezabudla. Klobúk dole, pretože objednávka bola dosť veľká. Čašníčka bola šikovná, milá a usmiata. Všetko objednané jedlo, ako aj pizza, bolo naozaj výborné. Samozrejme som neodolala šálke kávy. Z kávovej ponuky som si vybrala cappuccino v hodnote 1,70€. Cappuccino bolo servírované na striebornom podnose v sympatickej žlto-bielej šálke, s malou napolitánkou a cukrom. Káva bola 100% ARABICA. Musím sa priznať, že cappuccino bolo nad moje očakávanie. Takú chutnú kávičku som nečakala. Jednu z mála vecí, ktorú by som tomuto podniku vytkla, je nepútavé prevedenie jedálneho lístka. To, že sme sa práve v tejto reštaurácii zastavili, bola skôr náhoda, ale som veľmi rada, že sme na toto úchvatné miesto natrafili. Dolným Vesteniciam trošičku túto reštauráciu závidím, ale samozrejme v dobrom.

Adresa: M.R.Štefanika 310/53, 972 23 Dolné Vestenice

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 10 – 22, Pia – 10 – 0, So: 11 – 0, Ne: 12 – 22

Reštauráciu Trokadero hodnotím: personál = 1, káva = 2, prostredie = 1

Reštauráciu Trokadero celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x4714c606c0721f7d%3A0x4b9a6d6783873af1!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPJiQsO_L1VydpdWjtSfz6klKcp5A1PfMM2mgnd%3Dw239-h160-k-no!5zUmXFoXRhdXLDoWNpYSBUcm9rYWRlcm8gLSBIxL5hZGHFpSBHb29nbG9t!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipPJiQsO_L1VydpdWjtSfz6klKcp5A1PfMM2mgnd&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwifxtn88MvtAhUH9aQKHfxUCnYQoiowFnoECCkQAw