Do Popradu nás prilákal AQUAPARK – AQUACITY POPRAD. Okresné mesto Poprad leží v Prešovskom kraji. Vďaka svojej úžasnej polohe dostalo toto mesto prívlastok vstupná brána do Vysokých Tatier. Zrelaxovali sme v AQUAPARKU, poprechádzali sme sa a popozerali sme pamiatky mesta. Na Námestí svätého Egídia v historickom centre Popradu sa okrem iného nachádza kostol svätého Egídia. Kostol svätého Egídia je pôvodne gotická, neskôr barokovo upravená sakrálna stavba. Kostol je historicky najvýznamnejšou pamiatkou Popradu a spolu s vedľa stojacou renesančnou zvonicou z konca 16. storočia, morovým stĺpom a evanjelickým kostolom svätej Trojice tvorí súbor najvzácnejších stavebných pamiatok mesta. Na námestí nájdete veľa kaviarní a reštaurácií, kde si môžete oddýchnuť a načerpať energiu. My sme sa rozhodli navštíviť zaujímavo vyzerajúcu kaviareň – Brick.

Brick coffee bar lounge je kaviareň s barom. Do vnútorných priestorov kaviarne sme vyšliapali niekoľko schodov. Kaviareň Brick je zariadená veľmi krásne a vkusne. Posadili sme sa hneď naproti barovému pultu. Barový pult je tvorený z poličiek, v ktorých sú rôzne knihy. Tieto knihy si samozrejme môžete v kaviarni čítať. Za barovým pultom je krásna tehlová stena. V interiéri sa nachádza rôznorodý nábytok. Na skrinkách je patina, čo im dodáva starobylý nádych. Nájdete tam stoly so stoličkami, ale aj gauče, pohovky a kreslá. Kaviareň tvoria veľké sklenené okná a vpúšťajú tak do miestnosti dostatok denného svetla. Na tabuliach je napísaná aktuálna ponuka. Interiér kaviarne dekorujú knihy, lampy, vázy, kvety, vankúše, nádherné lustre a svietidlá, loďka, lampáše, svietniky, glóbus, črepníková zeleň a rôzne iné dekorácie. V kaviarni sa nachádza aj kozub, ktorý navodzuje príjemnú a rodinnú atmosféru.

Hneď ako sme si usadili, prišla k nám milá čašníčka a doniesla nám nápojový lístok. Veľmi ma zaujal text v nápojovom lístku: „Len tam sa cítim ako doma, kde sa tešia, že som prišiel a privítajú ma s radosťou a úsmevom.“ Zamýšľam sa nad tým, akú veľkú pravdu tieto jednoduché slová v sebe ukrývajú. Nápojový lístok obsahoval široký výber káv, alkoholické a nealkoholické nápoje, horúce čokolády, čaj, džúsy, pivko, víno, domáce limonády. V ponuke majú aj dezerty a zákusky. Z danej ponuky sme si vybrali cappuccino. Lenže nakoľko sme cítili dym z cigariet, tak sme poprosili čašníčku, aby nám kávičku priniesla na letnú terasu. Káva bolo servírovaná na striebornej tácke v krásnej farebnej šálke, s pohárom vody a s dvoma druhmi cukru. Pripravujú kávu značky Bonomi. Spoločnosť Bonomi začala písať svoj príbeh už v roku 1886, kedy Federico Bonomi otvoril závod na praženie kávy, ktorý sa nachádza v centre Milána. Cappuccino s krémovou penou bolo výborné. Káva určite splnila moje očakávania.

Letná terasa má prekrásny exotický vzhľad. Cítili sme sa ako kedysi na dovolenke pri mori. Na terase nájdete záhradný nábytok, bustu, makety lodiek, lampášiky, svietniky, kotvy, črepníkovú zeleň, vankúše a iné dekoračné prvky. Na stenách je tehlový obklad. Terasa taktiež ponúka pekný výhľad na Námestie svätého Egídia. Vnútorné priestory kaviarne sú vskutku zaujímavé, len považujem za nedostatok dym z cigariet, ale zato exteriér kaviarne je oázou pokoja. Ak sa budete túlať týmto historickým námestím, určite zakotvite v kaviarni Brick.

Adresa: Námestie svätého Egídia 45, 058 01 Poprad

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 8 – 23, Pia: 8 – 1, So: 12 – 1, Ne: 14 – 23

Kaviareň Brick hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Kaviareň Brick celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x473e3a9483f0ff75%3A0x38f386bf4fd63ff3!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMvCmJvQ7sv8xfU4W29pgK_NJk88tlNGPc1AkFN%3Dw120-h160-k-no!5skaviaren%20brick%20poprad%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipMvCmJvQ7sv8xfU4W29pgK_NJk88tlNGPc1AkFN&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwjd7rjDtN_uAhUtBGMBHdMuBTIQoiowE3oECCEQAw