V jeden septembrový deň sme sa vybrali na turistiku na Sliezsky dom. Túru sme začali v Tatranskej Polianke, kde sme sa pohodlne dostali električkou. Tatranská Polianka je liečebná osada v ústí Velickej doliny. Nachádza sa medzi Starým Smokovcom a Štrbským Plesom. Tatranská Polianka patrí medzi najstaršie tatranské osady. V Tatranskej Polianke sme mali ešte dohodnuté stretnutie s mojou kamarátkou, ktorú som dlhšie nevidela. Spoločnosť nám robila aj je milá dcérka. No predtým, než sme pokračovali v ceste, zastavili sme sa s kamarátkou v Poliankove, aby sme sa porozprávali a vypili si šálku kávy. Nakoľko ony s nami na Sliezsky dom nepokračovali.

Poliankovo je digitálna galéria, ktorá spája umenie s modernými technológiami. Súčasťou galérie je aj  obchod s originálnymi suvenírmi a kaviareň, ktorú sme navštívili. Interiér je veľmi moderný, až by som povedala nadčasový. Kaviareň je zariadená v drevenom štýle. Miestnosť dekoruje zrkadlo, obrazy, kožušiny. Na parapetoch okien sú umiestnené rôzne knihy a lampáše. Na čiernych tabuliach je napísaná aktuálna ponuka. V lete si môžete posedieť na letnej terase v spoločnosti nadrozmerného lúčneho koníka, ktorý vám určite vyčarí úsmev na tvári. Na terase sa nachádzajú komfortné sedacie vaky a záhradný nábytok. Pred slnečnými lúčmi chránia hostí veľké slnečníky. Vonku bolo pekné počasie, tak sme sa posadili na terase. Letná terasa je zariadená jednoducho, ale cítili sme sa tam príjemne.

Z danej ponuky sme si vybrali cappuccino v hodnote 2,5€. V kaviarni si môžete vychutnať skvelú taliansku kávu Caffé Diemme. Káva Caffé Diemme od spoločnosti Diemme je káva vynikajúcej chuti a kvality. Táto káva vznikla v rámci rodinnej firmy a ako rodinný poklad sa vyrába dodnes. Jej príbeh sa píše od roku 1927. V severnom Taliansku v meste Padova sa stretli osudy dvoch priateľov Maria Malagoliho a Romea Dubbiniho, ktorým cestu skrížila práve láska ku káve. V supermarkete by ste túto exkluzívnu kávu hľadali márne. Samotná káva je kombináciou piatich odrôd klasickej Arabiky – menovite Brazílie, Indie, Tanzánie, Kolumbie a El Salvadoru. Finálna káva pripravená z tejto zmesi sa môže pýšiť ľahkou orieškovou farbou dopĺňanou vôňou pripomínajúcou lieskové oriešky a citrusy. Všetky odrody sa podieľajú na chuti, a preto nie je prekvapením, že čokoládová chuť kávy je sprevádzaná citrusmi a prechádza do kyslosti. Cappuccino bolo servírované na čiernej tácke v čiernej elegantnej šálke s pohárom vody a výbornou napolitánkou a cukrom. Káva bola skutočne vynikajúca. V Poliankove pripravujú aj selfieccino, takže priaznivci technológií si môžu nechať vytlačiť akýkoľvek obrázok alebo svoju fotografiu priamo na kávu. Ďalej ponúkajú chladené a teplé nápoje, pivo, kofolu, vineu a vynikajúce koláče. Poliankovo ma veľmi milo prekvapilo. Kúsok od Poliankova nám šípka ukazovala smer nášho dnešného výletu. Tu sme sa s kamarátkou a jej dcérkou rozlúčili a hor sa na Sliezsky dom so skvelým pocitom z príjemného stretnutia.

Adresa: Tatranská Polianka 20, 062 01 Vysoké Tatry

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 9 – 18

Poliankovo hodnotím: personál = 2, káva = 1, prostredie = 1-

Poliankovo celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x473e26a09a45e723%3A0x5f21bde66d407dfb!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipO-5NGHv5IyR3IaJAWgTsMrgjAuYV1HSfKMMKka%3Dw284-h160-k-no!5sPoliankova%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipO-5NGHv5IyR3IaJAWgTsMrgjAuYV1HSfKMMKka&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwi3hqShst_uAhWC5-AKHV_AAZAQoiowFXoECCEQAw