Ako ďalšie mesto som si vybrala Poprad. Táto kaviareň sa nachádza skoro na konci hlavného námestia v Poprade. Kaviareň sa nachádza dosť tak nenápadné. Vchod do kaviarne tvoria obyčajné presklené samootváracie dvere. Ak by ste hľadali veľký nápis, že kaviareň Nedeľa tak ten nenájdete. Nájdete jedine sivý nápis na fasáde – Nedeľa. Ja som ju hľadala pomocou google maps v mobile.

Ako jedna z mála kaviarní je otvorená už od ôsmej rána. Prvý dojem bol všelijaký, nakoľko ten vchod ma veľmi neoslovil. Ale keď človek vojde dnu do tejto kaviarne je milo prekvapený. Po ľavej strane sa nachádza veľký pult, vitrína na koláčiky, po pravej strane môžete vidieť rôzne obrázky. V hlavnej časti sa nachádzajú veľké stoly so stoličkami a stolicami na sedenie. Nájdete tu aj nižšie kreslá. V zadnej časti sa nachádzajú gauče a veľký kútik pre deti, kde sa nájdu všelijaké možné plyšové hračky. Čo ma veľmi zaujalo bolo riešenie svetla v kaviarni – svetlo bolo vyriešené jednoducho – naťahané káble na lustre, a namiesto lustrov tam môžete vidieť len žiarovky. Veľmi zábavne a krásne mali riešené toalety – pre pánov napísané na dverách – „Si frajer“, pre dámy – „Si krásna“, boli tam jeden dvere s nápisom „Nič moc“ a tam sa nachádzali metly a ďalšie upratovacie pomôcky (pozrela som sa, lebo ma to zaujímalo :D). Podľa toho, keď som videla tieto vysoké stoly, pomyslela som si, že v kaviarni si človek bude môcť dať aj nejaké ľahké občerstvenie – samozrejme okrem kávy. No žiaľ kaviareň ako občerstvenie ponúka jedine koláčiky ku káve. Je to škoda, lebo keďže kaviareň je otvorená od ôsmej rána, človek by prijal aj nejaké to raňajkové menu ku káve. Celá kaviareň je nefajčiarska, máte tu možnosť si zakúpiť aj náramky z drahých kameňov. Na každom stole sa nachádzal nápojový lístok s kávami, zmrzlinami, ale aj rôznymi nápojmi z tatranského čaju.

V kaviarni sme si s kamarátom sadli do kresiel, ktoré boli len pre dvoch ľudí. Po prezretí nápojového lístku sme si vybrali presso s mliekom a pohár vody. Milá obsluha k nám prišla hneď. Hneď, keď nám doniesla kávu, spýtali sme sa jej, či náhodou nemajú aj nejaké raňajkové menu ku káve (napr. panini), no pani nám povedala, že žiaľ nič také nemá, nakoľko to veľmi nešlo v tejto kaviarni. Ku káve sme dostali veľký pohár studenej vody, mlieko Maresi, presso, dva cukre – jeden biely a druhý hnedý. Káva chutila veľmi dobre, mala lahodnú krémovú chuť. Celkovo atmosféra v kaviarni je príjemná, len žiaľ v tom čase tam bolo veľmi prázdno. Boli sme tam len my dvaja a pani, čo nás obsluhovala. Verím, že v iných hodinách to tam má oveľa rušnejšie, pretože je to tam veľmi pekné. Tak ak niekedy navštívite Poprad – určite choďte do tejto kaviarne budete milo potešený. 

Celkovo kaviareň hodnotím: 1, atmosféra: 1, obsluha: 1, káva: 1.

Otváracie hodiny: Po – Pia: 08:00 – 20:00, So: 08:00 – 18:00, Ne: 01:00 – 18:00

Adresa: Námestie svätého Egídia 64/26, 058 01 Poprad

Google mapy:    https://www.google.sk/maps?q=kaviaren+nedela+poprad&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwiB99zDp8fcAhVSsKQKHY2MCmMQ_AUICigB

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokKaviareň Brick v Poprade
Ďalší článokBon Bon  Michalovce