Čo robiť ak máte ešte niekoľko hodín času, predtým ako vám pôjde spoj domov? Na prechádzku bola celkom zima vonku, tak jedine, že si pôjdete len niekam sadnúť. Tak to bolo aj v našom prípade. Osobne nepoznám veľmi dobre mesto Poprad, takže sme sa s priateľom rozhodli, že pôjdeme do obchodného centra Max.

Spoločne sme prešli všetky podlažia, ale jedinú kaviareň, ktorú sme našli, bola v otvorenom priestranstve, čo mne vôbec nevyhovuje. Aj tak bola plná. Hovorili sme si, že nie je možné, aby v obchodnom centre bolo len jedna kaviareň. V tom sme narazili na Admiral Café. Je to kaviareň spojená s herňou. Zhodli sme sa, že to bude asi najlepšia varianta.

Exteriér bol celý sklenený, ale do vnútra vidieť nebolo. Bol tmavý s veľkým nápisom Admiral Café.

Interiér bol pekný, luxusný a elegantný. Miestnosť s hernými automatmi boli v inej miestnosti. Bolo to vyriešené dobre. Keby som nevedela že je to aj herňa, tak by som na to neprišla, pretože dvere do herne boli úplne vzadu a nebolo počuť ani žiadne zvuky strojov.

Interiér bol ladený prirodzene do tmavých farieb, zvyčajne s bielym nábytkom, keďže spolu tvoria výborný kontrast. Bar bol vysvietený s veľkou ponukou vystavených drahších destilátov. Na jednej stene bolo po celej dĺžke podlhovasté zrkadlo, nad ktorým visel na stene televízor. Na ostatných stenách bola tmavá tapeta so svetlým nápisom: ADMIRAL CAFE.

Počet miest bol dostačujúci. Usadili sme sa ku prvému voľnému stolu. Na každom stole sa nachádzal nápojový lístok. Bol pomerne dosť zničený a ten typ nemám osobne veľmi rada. Lístok bol vo forme notesa a pretáčal sa smerom nahor. Podľa mňa je to nepriehľadné. Celkový dizajn bol v poriadku.

Admiral Café ponúka rôzne druhy káv, čaje, limonády,destiláty alebo miešané nápoje. Kaviareň ponúka prvotriednu kávu, VAN DOREN 100% ARABICA, ktorá je stále vo svetovej trojke. Ceny sú prijateľné.

Krátko po našom príchode k nám prišla čašníčka. Slušne sa pozdravila, bola príjemná a objednávka prebehla rýchlo a bez problémov.

Onedlho bola naša objednávka pred nami. Objednali sme si Frappé Caramel toffee a miešaný nápoj Aperol.

Čo sa týka kávy, dostali sme ju len v pohári, rovnako ako aj aperol. Káva vyzerala veľmi dobre a chutne, čo bola aj pravda. Frappé bolo veľmi chutné, s príjemnou príchuťou karamelu. Domáca šľahačka len vyzdvihla tú úžasnú chuť. Čo sa týka aperolu, úprimne som pila už aj lepší. Chýbalo mi viac pomaranča alebo možno ľad.

Pomaly nás tlačil čas, takže sme sa pobalili a odišli ku baru vyplatiť účet. Nemilo nás prekvapilo, že sa nedalo platiť kartou, tak sme museli nájsť najbližší bankomat a odisť vybrať peniaze. Bolo to nepríjemné.

Kaviareň ponúka wifi pripojenie aj toaletu. Je to fajčiarska kaviareň. Otváracie hodiny sú nasledovné a to každý deň rovnaké: Po-Ne=9-21.

Celkovo hodnotím kaviareň dobre. Je to veľká kaviareň v peknom prostredí s príjemnou obsluhou v nákupnom centre Max v Poprade. Adresa: ZOC Max Poprad, Dlhé Hony 4587/1.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 2.

Celkovo hodnotím Admiral Café dobre a to známkou 2.

 

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/MAX+Poprad/@49.0495885,20.2883403,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473e3a97e026bb7d:0x9fe275a0b0eeb18f!8m2!3d49.049585!4d20.290529

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokKAVIAREŇ LOFT
Ďalší článokCukráreň Evellin