Dnes vás zavediem do pravej slovenskej reštaurácie. Reštaurácia sa volá Stodola a nájdete ju na Teplickej ceste v Poprade. Reštaurácia Stodola sa nachádza v lokalite, kde by ste ju skutočne nehľadali, pretože je súčasťou nákupného centra –Shopping center Tatry. Do tejto reštaurácie sme sa vybrali na obedové menu a samozrejme na šálku kávy.

Reštaurácia Stodola je vskutku štýlová s prvkami slovenských chalúp z minulého storočia. Reštaurácia z vonku vyzerá veľmi moderne a vo vnútri zažijete neopakovateľnú atmosféru v prekrásnom ľudovom štýle. Reštaurácia je zariadená tradične. Vnútorné priestory reštaurácie sú vyhotovené z dreva. V miestnosti nájdete rôzne krásne artefakty. V interiéri sú starodávne televízory, písacie stroje, rádiá, telefóny, gramofóny, šijacie stroje, džbány, košíky, vázy, taniere, dečky, obrazy, hodiny, sudy, truhlice, hrnce, šálky, žehličky, ľudové oblečenie a veľa iných starobylých dekorácií. Stodola je vhodná na usporiadanie akejkoľvek spoločenskej akcie, či už oslava narodenín, krstiny, promócie alebo firemný míting, či večierok. V reštaurácii je detské zábavné ihrisko s trampolínou. Deti si môžete v pokoji nakŕmiť na tradičných drevených detských stoličkách. Reštaurácia disponuje malou letnou terasou.

Pravá slovenská atmosféra obohatená tým najlepším jedlom pod Tatrami. Reštaurácia vždy pohostinne privíta svojho hosťa. Stodola je otvorená už viac ako 10 rokov. Denné menu varia celý týždeň od pondelka do nedele. Jedlá pripravujú výhradne z overených surovín od svojich stálych dodávateľov, aby zabezpečili vždy rovnakú kvalitu. Koláče, knedle a veľa iného si pečú sami. V jedálnom lístku majú predjedlá, poctivé polievky, bryndzové halušky, furmanské halušky, cestoviny, šaláty, pizzu, domácu huspeninu, palacinky so šľahačkou, šúľance s makom, sviečkovú omáčku a veľa iných dobrôt. Z nápojového lístka si môžete vybrať zo širokého výberu káv, čerstvé  šťavy, nealkoholické a alkoholické nápoje, pivo, slovenské vína, zákusky, dezerty. Moja pochvala jednoznačne patrí čašníčke, pretože bola milá, ústretová a veľmi príjemná.

Z danej ponuky sme si vybrali obedové menu a espresso v hodnote 1,60€. V reštaurácii servírujú kávu značky PAVIN CAFFE. Na začiatku 20. storočia v malej dedine Tombolo, rodina Cesare Pavina viedla Caffe Commercio. V kaviarni predávali svojim zákazníkom okrem liehovín a vína aj kávu. Práve káva bola hosťami veľmi oceňovaná a v priebehu rokov sa stala hlavným podávaným nápojom. V roku 1949 sa synovia Raffaele a Luigi rozhodli kúpiť nepražené kávové zrná a začali s pražením vlastnej kávy. Po rôznych testoch vytvorili jedinečnú zmes výbornej kávy. Za niekoľko rokov sa káva podávaná v Caffe Commercio stala najlepšou v provincii a začala priťahovať zákazníkov nielen z okolia. Káva bratov PAVIN sa rozšírila a bola veľmi žiadaná. Zo začiatku sa pražila v malej ručnej 20kg pražičke a predával ju osobne Luigi, ktorý na bicykli doručoval malé balíčky PAVIN CAFFE. Onedlho bicykel nahradilo auto malý Fiat. Práve toto bol ten okamih, odkedy pokračoval vývoj spoločnosti PAVIN CAFFE správnym smerom a začalo získavanie nových trhov. V 60. a 70. rokoch bol na vzostupe predaj kávy v obchodoch, ktoré kávu predávali spotrebiteľom hlavne na prípravu moka kávy. Pre PAVIN CAFFE boli v 80. a 90. rokoch rozhodujúcimi zákazníkmi hlavne kaviarne a reštaurácie a firma sa rozhodla naďalej cieliť skôr na kaviarenský trh, ako na veľkoobchod. Začiatkom posledného desaťročia vstúpila do spoločnosti tretej generácie PAVIN so silnou túžbou po inovácii vychádzajúcej predovšetkým zo snahy začať nové obchodné vzťahy so zahraničím. Espresso bolo skutočne vynikajúce. Kávička bola servírovaná na striebornom podnose v malej bielej šále s logom reštaurácie, s pohárom vody a domácim koláčikom. Reštauráciu Stodola, ktorá sa ukrýva pod štítmi Vysokých Tatier, odporúčam všetkými desiatimi.

Adresa: Teplická cesta 5142, 058 01 Poprad

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 9 – 21

Stodolu hodnotím: personál = 1, káva = 1-, prostredie = 1

Stodolu celkovo hodnotím známkou 1

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x473e254b43725d0b%3A0xb77a7f4cd044450b!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOKjVBkkkeiJlSbukfmzR6NiWws-IHIN9CeRV35%3Dw213-h160-k-no!5sre%C5%A1taur%C3%A1cia%20stodola%20poprad%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOKjVBkkkeiJlSbukfmzR6NiWws-IHIN9CeRV35&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwiVqKi1s9_uAhWWA2MBHUtLAcEQoiowCnoECBcQAw