Ďalšia z maličkých kaviarní, ktorá sa nachádza v jednej košickej uličke. Keď pôjdete okolo môže sa stať, že si ju počas zimy ani nevšimnete, nakoľko je veľmi malá a vonku nie sú vyložené stoly a stoličky na terase.

Kaviareň sa nachádza v budove na rohu, smerom k dómu sv. Alžbety. Do vnútra kaviarne vás privedú drevené presklené dvere. Kaviareň je veľmi maličká, nachádza sa tu len veľmi málo miest na sedenie. Pár miest sa nachádza naľavo a pár miest napravo, ktoré sú na vyvýšenej časti. Kaviareň je talianská a taktiež patrí do siete kaviarní. Interiér kaviarne je moderný, po stenách sa nachádzajú obrazy s talianskymi motívmi. Stoly sú drevené a na každom stole sa nachádza jedna časť, ktorá je tvorená zo zrniek kávy a nad nimi je sklo – vyzerá to veľmi pekne a kaviarni to dodáva moderný štýl. Ponuku na stoloch žiaľ nenájdete, ale keď si ju vypýtate veľmi radi vám povedia čo majú, alebo donesú lístok. Pracujú tu dve milé a usmievavé čašníčky, ktoré pri príchode každého zákazníka pekne a s úsmevom pozdravia. Na barovom pulte sa nachádzajú presklené skrinky v ktorých sú koláče (muffiny, cheesecake, croissant, dolce mignon a ďalšie podľa aktuálnej ponuky), cukor, lyžičky ak chcete kávu so sebou je to tu možné. Pri kávach máte na výber aj rôzne príchute – jahoda, čokoláda, karamel, vanilka, čučoriedka, a na výber máte klasickú alebo xl veľkosť kávy (podľa mňa je to veľmi dobré).

Pri mojej návšteve som si sadla úplne do pravého rohu, aby som na všetko videla. Hneď ako som si sadla, prišla ku mne čašníčka a znova sa s úsmevom pozdravila a opýtala sa ma, že čo si dám. Ja so ju poprosila o ochutené latte a ona mi vymenovala v rýchlosti aké príchute majú. Vybrala som si jahodovú príchuť. Keďže kaviareň bola plná, pár minút som si na objednávku počkala. Ale vôbec mi to nevadilo. Neskôr som dostala svoje jahodové latte. Na každom stole sa nachádza biely a hnedý cukor. Latte bolo výborné, jahodová príchuť bola aj na pene a vyzeralo to veľmi pekne. Po ochutnaní som prišla na to, že nie je potrebné kávu ani cukriť a dá sa hneď vypiť, pretože nebola horúca. Chuťovo bola výborná – jedna z tých najlepších káv, ktoré robia v Košiciach. Aj napriek tomu, že v kaviarni je rušno a veľa ľudí, obsluha relatívne rýchlo vyrieši vaše objednávky a vy si pri tom môžete vypočuť tradičné talianske pesničky. Platiť sa tu dá len v hotovosti, snáď sa raz bude dať aj kartou. Cena za kávu a aj koláče je veľmi prijateľná a vhodná pre každého. Ako pozitíva uvádzam: výborná káva, možnosť si vybrať veľkosť, príchuť, nefajčiarska kaviareň, prijateľná cena. Ako negatívum beriem malý priestor a chýba možnosť platiť kartou.

 

Celkové hodnotenia: káva: 1, kaviareň: 1, obsluha: 1.

 

Adresa: Alžbetina 36, 040 01 Košice

Google maps:

https://www.google.com/maps?q=bongusto+kosice&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwi7g8ztksLfAhWMK1AKHTl9AQ0Q_AUIDygC

Otváracie hodiny: Po – Ne: 07:30 – 19:00