Táto kaviareň sa nachádza v okrajovej časti Košíc a to Šaca. Táto kaviareň má veľmi dobré miesto. Nachádza sa v nemocnici. Krásna a už na prvý pohľad veľmi útulná kaviareň, ktorá nepripomína nemocničné prostredie. Ak tu náhodou niekedy zavítate, či už na nejaké vyšetrenie, alebo len za niekým na návštevu, určite sa zastavte v tejto kaviarni.  Nachádza sa hneď pri hlavnom vchode do nemocnice. Veľkou výhodou kaviarne je to, že ak ste objednaný na niektoré z oddelení tak sa tam nachádza obrazovka, na ktorej je napísané aké číslo je práve v poradí. Týmto si môžete vychutnať kávičku a zároveň aj budete vedieť, že už ste na rade na vyšetrenie a nič nezmeškáte a dokonca nebudete ani dlho čakať, kým prídete na rad.

Kaviareň je zariadená moderne, klasické gauče, stoly a stoličky. Usmievaná a milá obsluha Vám s radosťou ponúkne rôzne druhy káv, čajov, nealkoholické nápoje, minerálne vody, džúsy a dokonca aj niečo malé pod zub – koláče, torty, croisanty. Kaviareň patrí medzi nefajčiarske zariadenia. Keď prídete do kaviarne môžete si pokojne sadnúť na miesto a táto obsluha príde k vám. Pokojne sa ich môžete spýtať na ponuku a oni vám ju radi povedia. Možno je škoda, že nemajú k dispozícii nápojový lístok. K dispozícii máte aj dennú tlač, ktorú si môžete pri káve prečítať. Na prvý pohľad kaviareň vyzerá veľmi rušne, nakoľko za krátky čas sa tam vystrieda veľmi veľa ľudí, niektorí si dokonca berú aj kávu so sebou, alebo aj rýchle občerstvenie vo forme croisantov.

Ja som kaviareň navštívila pri príležitosti návštevy doktora. V kaviarni sme sa zastavili aj s mamkou. Dali sme si tam dva krát cappuccino a dva krát croisant so šunkou, syrom a šalátom. Ku káve sme bez opýtania dostali aj pohár vody.  Boli sme tam síce len pár minút, ale bolo to tam príjemné. Na moje počudovanie keď sme chceli vyplatiť svoju objednávku bolo aj cenovo primerane, čo som bola veľmi prekvapená. Očakávala som vyššiu cenu. Môžem povedať, že táto kaviareň je prispôsobená aj pacientom, aj ľuďom, ktorí idú na návštevu, ale aj lekárom. Každý si tu niečo nájde. Káva bola výborná, croisant bol čerstvý a veľmi chutný.

       

Celkové hodnotenie: kaviareň: 1, obsluha: 1, káva: 1.

 

Adresa: Nemocnica Košice – Šaca

Otváracie hodiny: Po – Pia: 07:00 – 15:00