Na výlet sme sa vybrali do malebného mestečka Loket. Mesto Loket sa nachádza v Česku, konkrétne v Karlovarskom kraji. Do tohto mesta nás prilákal nádherný a veľkolepý hrad Loket, ktorý sa týči na vrchu nad riekou Ohře. Hrad bol pravdepodobne založený v druhej polovici 12. storočia za vlády Vladislava II. Po prehliadke tohto skvostného hradu sme sa vybrali na plavbu výletnou loďkou po rieke Ohře. Úžasný zážitok z tohto skvelého dňa sme zakončili v originálnej kaviarni Galerie Cafe.

Galerie Cafe je čarovná kaviareň priamo v centre mesta s posedením na úžasnom dvorčeku. Je to rodinná kaviareň spojená s umeleckou galériou a obchodíkom. Táto umelecká kaviareň sa ukrýva v roztomilom domčeku na ulici T. G. Masaryka. Na predaj ponúkajú výrobky miestnych, ale tiež medzinárodných umelcov. Umenie, ktoré v galérii nájdete, sú predovšetkým obrazy, rôzne keramické výrobky a malé aj veľké keramické sochy. Kaviareň je rozdelená na viacero malých miestností, pričom každá jedna miestnosť je zariadená jedinečne. Priestory sú vyzdobené najmä keramikou a obrazmi. Kaviareň dokonca disponuje aj malou terasou pred kaviarňou s výhľadom na mestečko. No mňa jednoznačne uchvátil dvor. Nakoľko bolo vonku pekné počasie, tak sme sa posadili práve na dvore. Tento dvor je plný záhradnej keramiky, rôznych kvetov a zelene. Atmosféra v kaviarni sa jednoducho nedá opísať, musí sa len zažiť.

Objednali sme si cappuccino v hodnote 55Kč. Pripravujú kvalitnú taliansku kávu značky Grieco. Káva značky Grieco je do tmavo pražená, zamatovej chuti s hustou penou. Cappuccino bolo vynikajúce, navyše s krásnym a originálnym servírovaním. Kávička bola servírovaná v prekrásnych keramických šálkach. Páči sa mi, že ku káve podávajú vodu s citrónom v džbániku. Taktiež oceňujem originálne tanieriky, na ktorých servírujú zákusky. V ponuke majú naozaj bohatý výber káv: Espresso, Americano, Cappuccino, Espresso Macchiato, Espresso Lungo, Double Espresso, Flat White, Loketská káva, Viedenská káva, Perníkové Latte, zalievaná káva, Caffé Latte Macchiato, Caffé Latte – s príchuťou (vanilka, karamel, orechy, kokos), detská kávička, írska káva, alžírska káva.

Taktiež ponúkajú domáce koláče, torty, zákusky. Denne majú v ponuke makový koláč, mrkvový koláč, cheesecake, brownies, ovocný koláč, tvarohovo-lekvárový koláč. Denné špeciality sú k videniu vo vitríne. Vyrábajú tiež torty a zákusky na objednávku na rôzne príležitosti – od narodenín, cez oslavy až po svadby. Všetky torty aj zákusky si môžete objednať bezlepkové alebo bez laktózy. V kaviarni majú taktiež dobré talianske víno, pivo, destiláty, limonády a rôzne nealkoholické nápoje. V ponuke majú aj kvalitnú a výbornú domácu zmrzlinu. Unikátom kaviarne sú bezlepkové Loketské perníčky, ktoré sú vyrábané podľa receptu tradičných Elbogener Pumpernickel, ktoré od roku 1828 v Lokti vyrábal a predával Karl Schmelzer. Perníčkysa vyrábajú ručne z kvalitných surovín. Sú to originálne, chutné medovníčky, ktoré majú guľatý tvar, hnedú medovú farbu a sú vyrábané s polevou alebo aj bez polevy. Perníky obsahujú orechy, mandle, zázvor, kandizované ovocie, rum. Loketské perníčky sú vhodné ako darček alebo suvenír. Musím podotknúť, že aj obsluha v kaviarni bola veľmi milá. Len trošku dlhšie trvalo, než si všimli, že sme sa posadili na dvore, inak nemám k personálu žiadnu výhradu. V kaviarni majú každý mesiac novú výstavu, usporadúvajú rôzne koncerty a divadlo. Ponúkajú tiež možnosť prenájmu priestorov kaviarne a záhrady s možnosťou grilovania pre súkromné ​​akcie, ale aj na svadby. Pokiaľ budete v budúcnosti na hrade Loket, tak vrelo odporúčam zastávku v kaviarni Galerie Cafe.

Adresa: T. G. Masaryka 32/36, 357 33 Loket, Česko

Otváracie hodiny: Po – Zatvorené, Ut – Pia: 14- 18, So – Ne: 13 – 18

Galerie Café hodnotím: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1

Galerie Café celkovo hodnotím známkou 1

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x47a0908875a2bd95%3A0x885818fec946a20e!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMxNQ4NyaBmIMjPQrkNvU9wR9XS5LmPU41PK89y%3Dw120-h160-k-no!5sgalerie%20cafe%20loket%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipMxNQ4NyaBmIMjPQrkNvU9wR9XS5LmPU41PK89y&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwj6oezYhZbsAhVPDuwKHceZAo0QoiowE3oECBUQBg