Ak rozmýšľate kam sa schovať v daždivom popoludní, či si chcete skrátiť čakanie na autobus, alebo si len tak posedieť pri dobrej káve alebo čokoláde,  Bon Bon Chocolateria je ako stvorená pre Vás.

Táto čokoládovňa s kaviarňou sa nachádza v historickej časti mesta Trenčín, priamo na Mierovom námestí. Podľa môjho názoru je atraktívna nielen pre domácich, ale určite ju odporúčam vyskúšať aj návštevníkom mesta Trenčín.

Je to jedna z kaviarničiek, v ktorej si rada vychutnám dobré presso alebo horúcu čokoládu, prípadne si obalím nervy po ťažkom dni nejakou chutnou pralinkou. A majú ich tu neúrekom.

Už pri vstupe do Bon Bon Chocolaterie Vás pohltí omamná vôňa čokolády, bonbónov, praliniek a samozrejme – kávy. Kaviarnička je veľmi pekne zariadená, v osobitom štýle, má svojský dizajn a často sa stretávam s názorom, že je taká ,,iná“. Na stenách sa nachádzajú obrazy maľované čokoládou. Bližšie informácie na túto tému Vám radi poskytnú čašníčky. Kaviareň je rozdelená na dve časti, predná časť a zadná časť. V prednej časti sa nachádzajú stoly a moja obľúbená a  preferovaná pohovka. V zadnej časti sú len dva stoly, čo uberá na dojme z priestoru a prostredia. Inak je kaviareň veľmi pekná a útulná.

V širokom sortimente, ktorý táto čokoládovňa – ktorá je zároveň kaviarňou zahŕňa, sú teda čokoládové bonbóniky a pralinky. Nachádza sa tu pult plný týchto dobrôt od výmyslu sveta. Taktiež si môžete pochutnať na niektorých druhoch raw koláčikov.

Osobne si rada objednávam kávu, klasické presso s mliekom, či ristreto. Používajú kávu značky Café Reserva. Táto kávička má jemne horkastú chuť a výraznú arómu. Vždy si na nej pochutnám. Ku kávičke dostanete aj pohárik čistej vody, čo hodnotím veľmi pozitívne, nakoľko to v súčasnosti už bohužiaľ nie je v kaviarňach samozrejmosťou. Ako sladkú dobrotu k nej dostanete aj čokoládovú guľku.

Mojou obľúbenou pochúťkou v Bon Bon je horúca čokoláda. Môžete si vybrať malú alebo veľkú, mliečnu alebo horkú a taktiež zvoliť jej príchuť. Ochutnala som orieškovú, ktorá je mojou najobľúbenejšou. V ponuke sa nachádzajú rôzne – višňová, gaštanová, čokoládka s chili a rôzne iné. K horúcej čokoláde dostanete aj šľahačku. Táto kombinácia lahodnej horúcej čokolády, v mojom prípade ochutenej kúskami zmesi orieškov a šľahačky, je balzamom na moju dušu. Niečo, čo by mal skúsiť každý maškrtný jazýček.

Bon Bon sa oplatí navštíviť aj v prípade, ak si chcete posedieť pri vínku, môžem len odporúčať vína, ktoré sú ako inak – čokoládové. Ochutnala som biele, ktoré je sladkasté s nádhernou jemnou chuťou čokolády, ale aj červené, ktoré je pre mňa osobne s výraznejšou chuťou čokolády.

V nápojovom lístku nájdete rôzne zaujímavosti od horúcich čokolád, klasické kávy, cappuccino, latte, viedenskú kávu a podobne, až po čaje či sezónne nápoje. V letných mesiacoch teda najmä chladivé limonády, v zimných nápoje, ktoré zahrejú ako čaj z čerstvej mäty či horúce maliny. Ochotný personál Vám vždy pomôže a poradí s výberom, či už je to ponuka vín, rôznych sladkých dobrôt či klasickej kávy. Bonbóny je možné zakúpiť kusovo a dať si zabaliť, čo ja pokladám za veľmi milý darček.

Celkovo hodnotím Bon Bon Chocolaterie kladne. Príjemné prostredie. Milá obsluha, avšak tu sa Vám môže sem-tam stať, že hoci bude kaviareň poloprázdna na obslúženie si chvíľku počkáte. Nič to však nemení na fakte, že čašníčky boli vždy milé a ústretové. V nápojovom lístku sa nachádza  široký sortiment, takže je z čoho vyberať a káva je chutná.

 

Hodnotenie:

Priestory : 2

Obsluha : 2

Káva: 2

Celkovo :2

 

https://goo.gl/maps/QCaZzq4W8To