Reštaurácia s výhľadom na srdce Balatonu

V srdci obľúbeného maďarského letoviska Balatonfüred sa nachádza reštaurácia Balaton Étterem. Toto mesto, známe pre svoje historické kúpele a vínne festivaly, je domovom mnohých pamiatok, ako sú klasicistické domy a Tagore promenáda pomenovaná po slávnom poetovi. Balaton Étterem je reštaurácia s priamym výhľadom na jazero Balaton, čo vytvára dokonalú kulisu pre nezabudnuteľný kulinársky zážitok. Jedno nádherné júlové popoludnie, keď sme si užívali dovolenku pri jazere Balaton, sme zvolili návštevu tejto reštaurácie s cieľom vychutnať si chvíľku pokoja pri šálke kávy.

Útulný interiér a čarovný exteriér

Exteriér reštaurácie pôsobí prívetivo, s terasou, ktorá pozýva hostí posedieť si medzi príjemnými prírodnými materiálmi a zeleňou. Taktiež sme sa usadili na tejto teraske. Interiér je zariadený v modernom, avšak nevtieravom štýle s teplými farbami a dreveným nábytkom, čo vytvára útulnú a príjemnú atmosféru. Vnútorné priestory sú vzdušné a presklené steny zaručujú, že spojenie s prírodou a výhľad na jazero nepreruší ani posedenie vnútri. Dekorácie sú decentné, no štýlové, a podčiarkujú príjemnú atmosféru tohto miesta. Výber farebného ladenia, od teplých oranžových až po jemné hnedé odtiene, vytvára dojem pohody a tepla.

Pohladenie pre gurmánov

Reštaurácia sa chváli bohatou ponukou jedál, kde si každý gurmán príde na svoje. Či už máte chuť na tradičné maďarské špeciality alebo modernú medzinárodnú kuchyňu, menu je pripravené uspokojiť aj tie najnáročnejšie chute. A keďže sme pri Balatone, nechýba ani výber čerstvých rýb a morských plodov pripravených s dôrazom na čerstvosť. V jednom lístku ešte nájdete predjedlá, polievky, cestoviny, šaláty, jedlá z rôznych druhov mäsa, detské menu, veganské jedlá, dezerty a veľa iného. Z nápojového lístka si môžete vybrať limonády, kokteil, aperitív, gin, whisky, pivo, víno, rum, vodku, horúcu čokoládu, čaj a okrem iného aj veľký vyber kávových nápojov. Z bohatej ponuky sme siahli po cappuccine. Celkom ma zarazila cena 1490 HUF, čo je v prepočte na euro niečo okolo 4 €. Keď k tomu pripočítame servis, tak celkom drahé cappuccino. Ale výhľad stál za tých pár eur navyše. Kávička ako taká ma ale svojou chuťou veľmi nepresvedčila a neohúrila. Pritom v reštaurácii pripravujú kávu skvelej značky Caffe Vergnano. Káva pozostáva z 80% Arabica a 20% Robusta. Cappuccino bolo podávané v elegantných šálkach značky Caffe Vergnano. Obsluha v Balaton Éttereme je priateľská a odborná, pripravená poradiť pri výbere z menu. Ak mám byť úprimná, kvôli cappuccinu by som sa, pravdepodobne, už do tohto podniku nevrátila. Avšak ponuka jedál vyzerá veľmi sľubne a ten nezaplatiteľný výhľad na Balaton a Tagore promenádu je skutočne neodolateľný. Nech už si vyberiete posedenie na slnečnej terase alebo pohodlie klimatizovaného interiéru, vždy budete obklopení krásou Balatonfüredu a výnimočnou starostlivosťou.

Adresa: Balatonfüred, Kisfaludy u. 5, 8230 Maďarsko

Balaton hodnotím: personál = 1-, káva = 2, prostredie = 1-

Balaton celkovo hodnotím známkou: 2

Link na Google maps:

ttps://www.google.com/search?q=balaton+restauracia+balatonfured&sca_esv=099d353e2e922eb4&ei=G-cFZqanIYn97_UPi8WCYA&udm=&ved=0ahUKEwjmoLCN-ZeFAxWJ_rsIHYuiAAwQ4dUDCBA&uact=5&oq=balaton+restauracia+balatonfured&gs_lp=Egxnd3Mtd2l6LXNlcnAiIGJhbGF0b24gcmVzdGF1cmFjaWEgYmFsYXRvbmZ1cmVkMgUQIRigAUjLkQFQ-wNY_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&sclient=gws-wiz-serp#lpg=ik:CAoSLEFGMVFpcE5iUmtWS0tiRk80enFNak1UeUhkVDF4Q3M3aXJpd3BaZ3oxak8t