Tak toto miesto je teda Miesto s veľkým M. Ja som milovník Paríža. Doma mám niekoľko suvenírov z tohto mesta, veci, typické pamiatky v ňom, no proste všetko. Milujem aj kaviarne v tomto duchu, také tie romantické. Neviem ani prečo. Úprimne, nikdy som v ňom nebola, ale je to môj sen. Možno preto si to takto kompenzujem tu na Slovensku. Vyhľadám tieto miesta, tieto kaviarne. A keď som sa dozvedela, že v Nitre je takáto kaviareň – moje kroky boli jasné. Musela som to vyskúšať. Aj som vyskúšala. Nedeľu som sa to dozvedela a Utorok som tam už sedela. Typická ja. Nachádza sa v uličke pri hlavnom námestí, že keď sa pozeráte na divadlo, tak ulička je v ľavo. A skoro vzadu v uličke. Musíte prejsť kus cesty. Teda, cca 2 minúty, ale predsa.

Prostredie. Tak tu nemusím asi veľmi veľa rozprávať. Keď som vošla dnu, nemala som slov. Naozaj to milujem. Steny sú ružové a zelené, rovnako u zladené stoly a stoličky. Celé je to také moderné, jednoduché, farebné a krásne. Na stenách sú obrazy s tematikou Paríža, všade sú makaróny a tiež kvety. Naozaj sa mi to páči. Majú tam aj detský kútik. Ale skôr s ami to hodí na také dokonalé rande. Máte tam také pekné sedačky, gauče, kvetiny, no také akurát pre ženskú dušu. Je to pomerne veľká kaviareň.

Obsluha. Tak tá bola milá. Prišli sme dnu, sadli sme si a už nám nosila lístok, prípadne sme si mohli hneď objednať, keď sme vedeli. Ale bola tá slečna milá, usmievavá. Vyzerala, že ju to baví a že je spokojná. Aj my sme boli s ňou. Chcela nám aj poradiť. Aj keď nevedela, tak hľadala riešenie. Takže palec hore!

Ponuka. Tak tu bolo na výber toho trošku menej, ale to sa netýkalo káv. Z káv ste mali rovnaký výber ako vždy a všade. Ja som si dala latte. Kamoška si dala džús. Máte na výber aj smoothie a podobné veci. Ceny nie sú vysoké. Moje latte stálo 2 eurá. Smoothie stál 3 eurá. Takže taká klasika asi na Nitru, čo som si tak všimla. Nemám tu čo vytknúť. V ponuke bolo aj teda sladké, kávy, alko či nealko. Mali veľmi pekné cenníky, veď nafotila som vám to. A majú v ponuke aj krásne zákusky.

Káva. Musím povedať, že to podávanie kávy sa mi páčilo. Bolo to zas čosi iné. Áno, tej kávy bolo celkom málo, ale na fotke to vyzerá super, čo poviete? Mne sa toto páči. A kávy nebolo tak málo, aby ma neprebudila. Bola výborná. Mlieko bolo krásne vyšľahané. Chutila výborne. Ja som spokojná.

Hodnotenie. A čo sa týka teda celkového hodnotenia, tak hodnotíme ako v škole. Obsluha a prostredie za jednotku s hviezdičkou. To musíte zažiť na vlastnej koži. My sme si sadli k oknu na gauč a bolo to super. Káva dávam jednotku, lebo bola dobrá, ale mne chýbala slamka. Ale podávanie kávy je výborné! Tam tá tácka, k dispozícii máte zas dva cukre. Cukre majú vlastnú podtlač. To je detail, ale všimla som si. Celé to na mňa pôsobilo veľmi príjemne a ak máte radi Paríž, tak bežte sem pozrieť. Ocitnete sa presne v tomto meste…

Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Elisabeth/@48.3133659,18.0840093,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476b3ee03aacf5db:0x46fbdefa8c893a3d!8m2!3d48.3133624!4d18.086198

Po ulici trošku vyššie. Skoro na konci, nie je vidieť z námestia.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokGIO Caffé v Nitre
Ďalší článokCOSTA COFFEE V BRATISLAVE