Dnes by som vás rada zobrala do Nitry. Okrem toho, že Nitra je krajské miesto, tak je to podľa mňa aj miesto kávy a kaviarní. Ono určite existuje aj veľa ďalších miest, o ktorých by sa dalo toto povedať, ale Nitra patrí medzi ne. Na prvý pohľad tu nič nie je, ale keď sa necháte vtiahnuť do malých, úzkych uličiek, tak neoľutujete. Ani ja som neoľutovala, hoci som sa celkom bála, keď som išla cez tú úzku chodbičku, uličku a všade bola už tma – viac ako inokedy, veď predsa idete v neosvetlenej časti mesta. Ale stálo to za to a dnes vás tam môžem zobrať… Aj vďaka tomu.

Keď prídete pred dvere, treba ísť buď schodmi hore alebo výťahom na 3. poschodie. Potom následne vyjde pár schodíkov a ste tam. V ľavo budete mať jednu terasu, kde môžete sedieť, ale ja odporúčam ísť ďalej do vnútra. Všetko je vo vnútri, nie je miesto vonku. Vnútri sú pre vás pripravené gauče, ale aj tuliváky a teda budete sedieť „na zemi“, ale je to úžasné, lebo máte výhľad na najznámejší kostol v Nitre, celkovo sa cítite ako doma. Len sa treba vyzuť, keď idete na tuliváky. V strede miestnosti je veľký krb. Je to krásne, domáce prostredie, ale vhodné aj pre páry a skvelú romantiku pri víne. Tu sa dostávame už k ponuke…

V ponuke majú množstvo káv. Rovnako tak aj víno – fľaša alebo len dva deci? Vyjdú vám v ústrety. Rovnako tak aj iné alko či nealko. Máte na výber aj zo zimných drinkov (v lete z letných drinkov). Majú aj skvelú čokoládu. Toto miesto je síce krásne, ale nie je vhodné pre deti. Aspoň teda podľa mňa, lebo je tam taká pokojná atmosféra, takže deti by asi rušili – i keď záleží, aké deti (že?).

Personál bol veľmi milý. Najskôr vás nechal sa usadiť. Nechal vás si vybrať, potom vám doniesol aj doplňujúci nápojový lístok. Väčšinou tam chodia stáli ľudia, takže sa aj poznajú, no každý nový je vítaný. Personál sa usmieval, bol dobre naladený, ochotný pomôcť, poradiť. Bar majú priamo v hlavnej miestnosti, takže všetko je blízko.

A čo sme si teda dali? My sme si dali okrem iného aj klasiku Latte Machiatto. Taká klasika, že veľa sa dá pokaziť, ale aj veľa sa dá prekvapiť a na takéto testovanie je to ako stvorené. Ja som bola milo prekvapená. Ono príprava trvala asi 10 minút, ale stálo to za to. Mlieko bolo tak vyšľahané, že lyžička v ňom stála v strede. To sa už málokde vidí. A čo mňa osobne veľmi prekvapilo, bola kovová slamka. Taká maličkosť, ale v dnešnej „zero waste“ dobe je to veľké plus aj pre tento podnik. Káva bola ale veľmi chutná.

A ako by som mala zhodnotiť? Ak by som teda mala ako v škole, tak prostredie hodnotím na jednotku, lebo ako ja som sa tam fakt cítila ako doma a to sa mi páči. Ponuka je tiež dobrá, takže jednotka. A personál? Za tie úsmevy, ktoré mi dali aj jednotka s hviezdičkou a naozaj tie na veci načakali dlho. A nakoniec to posledné. Výhľad. Tak ten tam je krásny, lebo vlastne vy ste na streche za oknom. Takže na jednotku aj milión jednotiek. Vravím, pre romantiku krásne. Ale aj pre nezamilovaných. S kamoškou posedieť si pri víne sa vždy dá a aj tu. Ceny sú dobré, nejako predražené to vôbec nie je. Káva nás vyšla na dve eurá. Boli ste tu už?

 

Google maps:

https://www.google.com/maps/place/%C4%8Cajov%C5%88a+EPICURE/@48.3085749,18.0862845,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xd591e54a798559ec!8m2!3d48.3085749!4d18.0862845