Každý to pozná. Pri hľadaní darčekov, alebo pri dlhom nakupovaní, príde človeku chuť na kávu. Ale nemusí to byť len vtedy, ale aj pri stretnutí s kamarátmi a pri iných situáciách. Pri bežnej návšteve obchodného centra Optima v Košiciach som zavítala aj do kníhkupectva Panta Rhei čo sa tam nachádza. Veľmi často do neho nechodím, lebo radšej obľubujem ich predajňu v meste. V tom čase tam bolo veľmi veľa ľudí a nechcelo sa mi nejak prezerať ešte knihy. Tak na konci kníhkupectvá som si všimla, že tu majú oddelených od kníh pár miest na sedenie a že tam podávajú kávu. Tak som si pomyslela veď vyskúšam.

Ako som spomínala tak priestor kaviarne sa nachádza v rámci kníhkupectvá a je oddelené pultami s knihami a jedným schodom. Keď tam vstúpite tak si všimnete, že je tu veľmi málo miest na sedenie a veľmi tmavo. Myslím, že sa tu nachádza možno tak do 6 stolov a k tomu sú stoličky. Všetko zariadenie je drevené a sú tu aj gauče. Čo je veľmi pekné tak je to, že sa tu na podlahe nachádza koberec. Na začiatku sa tu nachádza malý servírovací pult, kde vám pripravia rôzne druhy káv. Tapety v kaviarni sú tmavé a celkovo celé je to trošku tmavé na mňa. Stolíky sú veľmi nízke, keď sedíte sú len po kolená čo je veľmi málo. Na každom stole sa nachádza aj nápojový lístok v ktorom máte na výber rôzne druhy káv, limonád, nealkoholické nápoje a dokonca máte na výber aj panini. Ako pozitívum beriem to, že sa tu všade nachádza nápojový lístok a potom aj to, že v ňom sú zobrazené jednotlivé kávy a aj poháre v ktorých je zobrazený pomer kávy a mlieka. Pre ľudí, ktorí nevedia akú si vybrať je to veľmi dobré. Čo sa týka mojej návštevy tak obsluhe trvalo dosť dlho dokedy prišla ku mne. Keď prišla nebol tam žiadny pozdrav, žiadny úsmev. Proste len čo si dáte a odišla. Vybrala som si presso s mliekom. Po nejakom dlhšom čase mi doniesla moju kávu. Káva bola veľmi maličká a čo bolo ešte horšie bola horká a príliš silná na mňa. Ani to mlieko k tomu a cukor nepomohli aby bola chutnejšia. Presso som vypila veľmi rýchlo – stačilo 2 krát odpiť a už nemáte čo piť. A ku káve som nedostala ani pohár vody. Ale stihla som si ešte všímať ľudí okolo mňa. Do kaviarne je možné si zobrať so sebou knihu z kníhkupectvá a pokojne si ju môžete prečítať a pri tom piť kávu. Ľudia sa v tejto kaviarni nikde neponáhľali, vychutnávali si kávu a buď sa vzdelávali, alebo čítali a dokonca tu mali aj pracovné stretnutie.

Keď som chcela odísť tak som veľmi dlho čakala na účet. K môjmu miestu na sedenie som sa ho ani nedočkala a tak som šla za čašníčkou sama si vypýtať účet. Za účtom som tiež dlhšie čakala, lebo najprv musela pripraviť všetky kávy, poroznášať ich a až potom mi konečne pripravila účet. Cenovo kaviareň je prijateľná. Dá sa tu platiť aj s kartou a ak ste študent tak máte aj zľavu na ISIC (káva plus limonáda).     

Celkové hodnotenie: káva: 3, obsluha: 3, kaviareň: 1

 

Adresa: Atrium Optima, Moldavská cesta 32, 040 11 Košice Juh

Google maps:

https://www.google.com/maps?q=caf%C3%A9+dias+oc+optima&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwj6nI2q-rXfAhWBKVAKHXFyBDMQ_AUIDygC

Otváracie hodiny:  Po – Ne: 09:00 – 21:00