Pred istým časom sme pár skvelých dní strávili v Prešove. Okrem toho, že je Prešov pekné okresné mesto, objavili sme tam jednu výnimočnú kaviareň Dublin Cafe. Kaviareň sa nachádza v centre mesta priamo na Hlavnej ulici. Keď z námestia odbočíte do malej zašitej uličky, na prvý pohľad vás očarí veľká letná terasa, ktorá je navyše prekrásne zazelenaná. Toto miesto pôsobí veľmi romanticky. Vstupom do vnútorných priestorov Dublin Cafe okamžite zistíte, že sa jedná o malú, útulnú kaviareň s atmosférou 60. rokov a s nádychom Írska. Čiže nemusíte cestovať až do Írska, aby ste si mohli vychutnať dobrú kávu v írskom štýle. Ak máte chuť sa aspoň na pár okamihov preniesť do Írska, tak potom sa pohodlne usaďte a čítajte ďalej.

Dublin Cafe je presne ten typ kaviarne, ktorú si buď obľúbite, alebo naopak, vám nesadne vôbec. My sme sa zaradili do prvej skupiny, nás táto kaviareň doslova uchvátila. Počas nášho 4-dňového pobytu v Prešove sme do Dublin Cafe zašli každý večer. Priestor kaviarne môže na niekoho pôsobiť pochmúrne, pretože je ladený v tmavých farbách. Uznávam, že sa do kaviarne veľa slnečných lúčov nedostane, ale možno práve to jej pridáva na atraktívnosti a tajuplnosti. V miestnostiach kaviarne nájdete zelené steny, masívny tmavo-hnedý nábytok, tmavý zelený koberec, tmavo-hnedé drevené obloženie, tmavo-hnedú brúsenú kožu na kreslách. No mne sa tento štýl zariadenia do tohto typu podniku veľmi hodí, nakoľko je autentický. Na stenách sú tapety a obrazy, to veľmi pekne dotvára celú miestnosť. Jednoducho, interiér ako aj exteriér kaviarne je veľmi krásne zariadený. Kreslá, v ktorých sme sa usadili, boli pohodlné a ideálne na relax. Musím oceniť nádherné prevedenie barového pultu. No ešte viac ma zaujal systém, akým boli uložené fľaše vo vitrínach za barovým pultom. Je vidieť, že si majitelia a isto aj barmani potrpia na poriadku. Aj keď mali barmani veľa práce, vždy uložili fľašu na miesto, z ktorého ju zobrali. Obsluha bola veľmi milá a precízna. Úžasnú atmosféru kaviarne umocňujú skvelé hudobné štýly ako napríklad jazz či swing. Preto musím podotknúť, že z Dublin Cafe sa nám ani jeden večer nechcelo odchádzať.

Veľmi sa mi páčilo prevedenie ponukového lístku, ktoré bolo doplnené o krásne ilustrácie. Tým, že sme v Dublin Cafe boli viackrát, ochutnali sme tam rôzne nápoje ako napríklad: limonády, pivo, belgickú čokoládu s domácou šľahačkou, viac druhov whisky a samozrejme cappuccino. Kávička bola vskutku lahodná, len mi k nej chýbal pohár s vodou. Naopak musím vyzdvihnúť servírovanie belgickej čokolády na drevenom podnose s veľkým pohárom vody. Okrem domácej značky 100% Arabica Mokador ponúkajú aj výberové jednodruhové kávy z pražiarní La Boheme Cafe a Double Shot. Milovníci Coffe-to-Go kávy sa tu môžu potešiť kúpou známych ekologických take-away pohárov na kávu Keep Cup. V ponuke majú viac ako 50 druhov írskej, škótskej a americkej whisky a taktiež vám vedia pripraviť akýkoľvek kokteil. Vína ponúkajú z výnimočnej tokajskej oblasti od firmy Ostrožovič. Počas celého roka sa v Dublin Cafe organizujú rôzne podujatia či letné live piano večery. V tomto podniku sme sa cítili naozaj veľmi dobre a radi naň spomíname. Len je škoda, že sa nachádza tak ďaleko od nášho miesta bydliska. Hádam ešte niekedy túto unikátnu kaviareň v centre Prešova navštívime.

Adresa: Hlavná 103, 080 01 Prešov

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 7,30 – 23, Pia: 7,30 – 1, So: 14 – 0, Ne: 14 – 22

Dublin Cafe hodnotím: personál = 1, káva = 1-, prostredie = 1-

Dublin Cafe celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x473eed62831bd3fb%3A0x1b208ad894b8436c!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipO9-kRVh_7IXg2uQe84Rn1sCq_pDtxJdgWDExft%3Dw213-h160-k-no!5sDublin%20Cafe%20v%20Pre%C5%A1ove%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipO9-kRVh_7IXg2uQe84Rn1sCq_pDtxJdgWDExft&sa=X&ved=2ahUKEwjttKHXlYjpAhWNoBQKHRCMCqMQoiowCnoECBYQBg