Po tom, čo som prvýkrát navštívil Nico v Košiciach, som sa zaprisahal návštevou každého Nica, na ktoré narazím. Pri potulkách Prešovom som okolo jedného akurát prechádzal a bolo by hriechom nezastaviť sa tam na ich skvostnú ľadovú kávu… a možno ešte nejakú novinku!

Ošumelé a špinavé

Hneď pri vchode nás privítal ich charakteristický dizajn zložený z malinovej farby na stenách, bieleho latkového obloženia, ľahkého bieleho nábytku na francúzsky štýl a zopár industriálnych prvkov. Samozrejme nechýbali ani typické zarámované plagáty s vtipnými hláškami (na východe samozrejme vo východniarskej verzii). Prejdime od objektívnej deskripcie k subjektívnym dojmom – napriek zdanlivo štýlovému interiéru to tu bolo kúsok akoby zapadnuté prachom. Po podrobnejšej investigácii sme tomu prišli na koreň – Nico sa už pomaly rozpadáva pred očami. Hmm, možno ide o prehnané vyjadrenie, ale dovoľte mi vypichnúť zopár detailov – kreslo s vytrhnutým gombíkom, nádobka s cukrom celá polepená a špinavá, biela stena totálne ofŕkaná od kávy… fuj! Nico v Prešove po prerábke nepiští – ono doslova vrieska. Mrzí ma, keď vidím, ako sa tak pekný interiér stáva obeťou zanedbania.

Nebo a peklo

Nico ponúka svoje tradičné pochúťky ako spleť filtrovaných káv, ľadových kávových drinkov, limonád, čajov atď. Samozrejme nechýba ani ponuka zákuskov (ktorá je oproti Košiciam pomerne okresaná) a ani ich jedálny lístok pozostávajúci z kari, burgrov, udonu a iných exotických pokrmov. Nedá mi nepripomenúť, že nejde o lacnú kaviareň a že cena za obyčajnú vodu s citrónom je priam groteskná.

Ich ľadová káva so zmrzlinou je našou obľúbenou stálicou, ktorej kúzlu podľahneme zakaždým, keď Nico navštívime. Nuž, nebolo tomu inak ani teraz. Objednali sme si takisto aj espresso lungo predpokladajúc, že ich chutná zmeska vyčarí kvalitné a poctivé espresso. Kiežby.

Lungo bolo tak nadmerne kyslé, s horkastou pachuťou po prehltnutí, vôbec sa nepilo ľahko (dokonca jeho chuť sem tam vyústila aj do grimasy). Z mojej strany išlo veľké o sklamanie. Ľadová káva bola super ako vždy, tam nie je čo vyčítať. Jej výrazná kakaovo-vanilková aróma a krémová konzistencia je zárukou satisfakcie chuťových poháriov. Kávová zmes: Rusty Nails

Na obsluhu sa čakalo trochu dlhšie, ale čo sa iných aspektov týka – nemám výhrad.

Hodnotenie:

  • Prostredie: 3,5/5
  • Káva: 3/5
  • Personál: 4/5
  • Celkovo: 3,5/5

Ach jaj, Nico ma perfektný základ, avšak doničí ho nechutne vyzerajúcimi, zašlými cukorničkami, maximálne ofŕkanou stenou a podobnými neduhmi. Espresso naservírované v prekrásnej šálke chutilo natoľko zle, že som ho radšej prehltol na ex. Do toho ešte tie smiešne vysoké ceny. Návšteva prešovského Nica ma pomerne sklamala, no nelámem nad ním palicu – veď hádam ich tu napadne upratať.

NICO CAFFÉ

17. novembra 8288/106, 080 01 Prešov

https://www.google.com/maps?q=nico+presov&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwjTxv7o25rjAhXHa1AKHVzrCPAQ_AUIESgC

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokNICO CAFFÉ Košice
Ďalší článokPogo Urban Caffe