Netušila som aké je ťažké nájsť v Prešove otvorený podnik v nedeľu. Dá sa povedať že som vošla do prvej kaviarne, ktorá bola otvorená,  no vôbec to neľutujem.

Na prvý pohľad klasická kaviareň s nádychom jemného luxusu je umiestnená oproti Dómu sv. Mikuláša. V prvej časti je pár stolov a bar, priestory pokračujú užšou chodbičkou kde je taktiež priestor na sedenie, na konci je predelená fajčiarska časť. Interiér je zariadený pomerne jednoducho. Dominantné sú hnedé kožené stoličky pri okrúhlych drevených stolčekoch. Steny zdobia jednoduché fotografie mesta a kaviarne, príležitostne maľby ktoré si môžete aj zakúpiť. Uchvátili ma hlavne krásne kryštálové lustre, rozvešané po kaviarni.

V menu nájdeme klasickú ponuku kávy a ochuteného cappucina (lieskový oriešok, vanilka,kokos,jahody), ale aj špeciality ako Libanonská či zázvorová káva alebo káva s čokoládou a orieškami. Taktiež samozrejme rôzne ovocné čaje, čerstvé mätové čaje a špeciálny Tuniský čaj. Samozrejme k dispozícii je aj vinná karta kde nájdeme kvalitné chutné vína, pivo a rôzny alkohol.  Milovníkov sladkého poteší horúca čokoláda s banánom, jahodami, malinami alebo orieškami. Na osvieženie si môžete dať  lahodné ovocné limonády a mliečne koktaily.  Pochutnať si môžete na zmrzlinových  pohároch, Libanonskom paniny s arabským chlebom a k dispozícii máte aj chutné koláčiky z dennej ponuky.

Libanonskú kávu podávajú v tradičnej džezve, v ktorej sa taktiež varí.     Chuť je veľmi špecifická a nechutí teda každému. Odporúčam ju len ak vám neprekážajú rozdielne chute, na aké ste zvyknutý a väčšie množstvo kávy. Ku káve dostať tradične pohárik vody.

Čašníčka bola veľmi milá, ochotná a prijemne  usmievavá.

Jediné negatívum je nemožnosť platby platobnou kartou.

Kaviareň by som celkovo hodnotila známkou: 1.

Čašníčka – veľmi príjemná – 1, káva je výborná, a nie je ani veľmi drahá – 1, kaviareň je krásne zariadená a útulná – 1.

Adresa – Hlavná 2909/2909/77, 080 01 Prešov

https://www.google.sk/maps?q=ceder+cafe+presov&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwih66660dbdAhUJJlAKHWaRCL8Q_AUICygC