Dávnejšie sme navštívili Spišskú Novú Ves. Mesto Spišská Nová Ves je označované za vstupnú bránu do Národného parku Slovenský raj. Vybrali sme sa tam predovšetkým kvôli Zoo. Pre zaujímavosť, jedná sa o peknú a zároveň najmladšiu zoologickú záhradu na Slovensku. Po prehliadke Zoo sme sa túlali mestom, popozerali sme si pamiatky, až sme sa zatúlali na námestie. Na okraji tohto námestia, konkrétne na Letnej ulici hneď oproti Redute, sme natrafili na pútavú kaviareň Zlatá Pivnička. Podnik sme navštívili síce len raz, ale okamžite si nás získal.

Zlatá Pivnička je ideálnou zmesou starodávnej architektúry a moderných prvkov. Interiér kaviarne má tri časti – takzvané podbránie, letnú záhradu a podzemnú pivnicu. Podbránie je priestor pod bránou, kde majú krásne zariadenú krytú terasu. V tomto priestore ma zaujali rôzne doplnky, akými sú obrazy, vešiaky, šijací stroj a veľa iného. Vaše ratolesti tam isto objavia aj detský kútik. Keď pôjdete ďalej do záhrady, nájdete tam otvorenú letnú terasu s pekným ratanovým nábytkom a pieskoviskom. Táto letná terasa je skvelým miestom na relax. Takže či je zima alebo teplo, tak si tu nájdete svoje miestečko na posedenie. Aj napriek tomu, že bolo vonku pekne, rozhodili sme sa, že si pôjdeme sadnúť dole do pivničky. Možno skôr zo zvedavosti sme chceli vidieť, ako to vyzerá v pivničných priestoroch, ktoré sa premenili na kaviareň. Vo vstupe do pivničky nás na drevenej tabuli privítal príjemný nápis: „Cíťte sa tu ako doma.“ A veru sme sa tak aj cítili. Priestor pivnice ma viacero romantických zákutí. Taktiež oceňujem krásne prevedenie barového pultu. Jednoducho všetko so všetkým tu ladí. Pivnica je obložená kamenným obkladom, čo krásne dotvára atmosféru. Nájdete tam klenbené steny, starožitný nábytok, staré šijacie stroje, dobové kreslá, sudy, keramiku, obrazy, knihy, kanvičky na mlieko, truhlice, dobové oblečenie, písací stroj, sošky, lampy, krásne lustre, fľaše a veľa iného. Aj keby sa mohlo zdať, že je priestor preplácaný, opak je pravdou, pretože celá kaviareň je zariadená vkusne, štýlovo a hlavne s citom pre detail. Je vidieť, že si dali majitelia záležať. Tieto pivničné priestory sú, samozrejme, tmavšie a chladnejšie, ale v teplejších mesiacoch to isto hostia veľmi ocenia.

V čase našej návštevy bola kaviareň prázdna. Milá a ochotná čašníčka nám priniesla ponukový list. Tento ponukový list mal pekné prevedenie, nakoľko bol vložený v drevených doskách. Ponuka je zameraná na široký výber káv, kvalitné alkoholické a nealkoholické nápoje, horúcu čokoládu, čaj, domáce limonády, destiláty, pivo. A ako by to vyzeralo, keby v pivničke neponúkali kvalitné a chutné víno. Zákusky majú v ponuke 3-4 rôzne druhy, vždy čerstvé a aj bezlepkové. V Zlatej Pivničke taktiež ponúkajú kvalitné a chutné pokrmy. Vraj jedlo z tejto prevádzky je priam gastronomický zážitok. Lenže my sme jedlo neochutnali, tak moju predchádzajúcu vetu, prosím, berte len, že jedna pani povedala. Nakoľko sme nemali veľa času, objednali sme si len cappuccino. Cappuccino bolo servírované na striebornom podnose s pohárom vody. Kávu podávajú značky Primo Aroma. Jedná sa o exkluzívnu taliansku kávu. Môžem povedať, že sme si na kávičke veľmi pochutili, bola výborná. Ako rada by som napísala, že túto jedinečnú kaviareň čoskoro navštívim. Za iných okolností by som tak určite urobila, lenže Spišská Nová Ves je od môjho bydliska vzdialená okolo 300 km. Ale na druhej strane to nie je na konci sveta a možno sa tam ešte niekedy zatúlam.

Adresa: Letná 79, 052 01 Spišská Nová Ves

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 9 – 22, Pia – So: 9 – 0, Ne: 14 – 22

Zlatú Pivničku hodnotím: personál = 1-, káva = 1, prostredie = 1

Zlatú Pivničku celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x473e4ed7e68c0f59%3A0xec63395142dc56f5!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNzka8syoOHciJ5u8mfSXtVOpMl0t84yRTvXGGi%3Dw213-h160-k-no!5zWmxhdMOhIFBpdm5pxI1rYSAtIFNwacWhc2vDoSBOb3bDoSBWZXMgLSBIxL5hZGHFpSBHb29nbG9t!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNzka8syoOHciJ5u8mfSXtVOpMl0t84yRTvXGGi&sa=X&ved=2ahUKEwiFxPOHlIjpAhUQahQKHXPbAjAQoiowCnoECBYQBg