U Divnej Pani som bola po prvýkrát začiatkom mája v roku 2019. Kaviareň Divná Pani si ma okamžite získala a odvtedy na toto unikátne miesto veľmi rada spomínam. Takže pri tohtoročnej návšteve Banskej Štiavnice bolo viac ako jasné, kde budú moje kroky smerovať. Divná Pani sa nachádza na ulici Andreja Kmeťa a je neodmysliteľnou súčasťou štiavnického Trotuáru. Kaviareň sídli v prekrásnom meštianskom dome. Rozprestiera sa v budove, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou a je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO. Kedysi v týchto priestoroch boli krajčírske dielne.

Vstup do kaviarne je taký zaujímavý, že určite minimálne priláka vašu pozornosť. Vo vestibule vás upúta veľké množstvo kníh, sošiek a rôznych dekorácií. Vo večerných hodinách vás do tohto podniku bude lákať biely nápis Divná Pani CAFFE LOUNGE A JAZZ BAR, ktorý svieti priamo na chodníku pred vstupom do kaviarne. Pre zaujímavosť, Divná Pani ponúka aj ubytovanie – Divná Pani Luxury Gallery Rooms. Ponúkajú desať originálnych izieb – galérií s neopakovateľnou atmosférou. Jedná sa o nový a zároveň jediný typ galerijného konceptu ubytovania na Slovensku. Jednotlivé izby sú zariadené v rozličných umeleckých štýloch. Čiže nielen miestnosti v kaviarni, ale aj každá izba je zariadená svojsky a samozrejme krásne. Pokiaľ by ste si chceli o tejto jedinečnej kaviarničke prečítať ešte o čosi viac, pridávam odkaz na moju predošlú recenziu: https://salkakavy.sk/divna-pani-caffe-banska-stiavnica/

Kaviareň Divná pani je veľká a má veľmi vysoké stropy. Priestor kaviarne disponuje viacerými miestnosťami, pričom každá je zariadená originálne. Súčasťou kaviarne je aj detský kútik, ak by ste nevedeli, kam uložiť na pár minút detičky. Aj napriek tomu, že do kaviarne chodím len sporadicky, obľúbila som si jednu z miestností. Tento spomínaný priestor je najväčší a z môjho pohľadu aj najkrajší. Môj zrak pútal projektor, ktorý prehrával rôzne videá. Zrazu sa na stene objavil veľký biely kôň, vzápätí sa tam zjavil sibírsky tiger, ktorého striedala brušná tanečnica a takto by som mohla pokračovať. V pozadí hrala pekná hudba. Na strope sa húpali milé opice, ale nemusíte mať obavu, jedná sa len o dekoráciu. Napokon dekoračných prvkov, akými sú vankúše, sochy, knihy, lampy, vázy, sviečky, obrazy, je tu neúrekom. Z dizajnu a prevedenia kaviarne ostávam vždy v nemom úžase. Divná Pani spája výnimočnosť, jedinečnosť, originalitu a lásku k umeniu v jeden dokonalý koncept.

Listovanie v ponukovom lístku vám zaberie veľa času. Niekto si s jeho zostavovaním pekne pohral. No mne sa jeho vyhotovenie páči. Objednali sme si čaj s čerstvým zázvorom, mätou, limetkou, pomarančom a škoricou dochutený medom a pivo. Nakoľko bola už pokročilá hodina, rozhodla som sa pre bezkofeínové cappuccino. Kávička bola vskutku výborná. Pripravujú čerstvo pomletú taliansku kávu. Cappuccino bolo servírované v peknej hnedej šálke s pohárom vody a cukrom na striebornom podnose. Divná Pani ponúka kávy, limonády, alkoholické, ako aj nealkoholické nápoje, raňajky, rôzne dezerty, zákusky a veľa iného. Za rušivý element považujem výraznú vôňu z vodnej fajky, ktorá sa tiahla po celej miestnosti. Večer je Divná Pani totižto skôr barom ako kaviarňou. Čašníčka bola milá a ústretová. Však samotný servis trval celkom dlho a keď sme chceli zaplatiť, účtenky sme sa ani nedočkali a museli sme ísť k baru. Aj samotné ceny sú skôr vyššie. Aj napriek týmto maličkým nedostatkom, táto priam mystická kaviareň je pre mňa TOPKA. A ani ďalšiu návštevu Banskej Štiavnice si bez Divnej Pani neviem predstaviť.

Adresa: Andreja Kmeťa 120, 969 01 Banská Štiavnica

Otváracie hodiny: Po – Štv: 7:15 – 22, Pia: 7:15 – 0, So: 8,30 – 0, Ne: 9 – 22

Divnú Pani Caffé hodnotím: personál = 2, káva = 1-, prostredie = 1

Divnú Pani Caffé celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x471532d08d00f94d%3A0x60999138055b5383!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipO5MphfuOekkbeYdGTyyLKIdZMBpu3_CoZqdTix%3Dw213-h160-k-no!5zRGl2bsO6IFBhbmkgLSBIxL5hZGHFpSBHb29nbG9t!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipO5MphfuOekkbeYdGTyyLKIdZMBpu3_CoZqdTix&sa=X&ved=2ahUKEwiAgOjS5rrqAhWKOcAKHQDNDaEQoiowC3oECBQQBg