Keď sme boli minulý rok v Banskej Štiavnici, tak sme objavili vynikajúcu UV Pizzeriu. Takže sme teraz presne vedeli, kam sa pôjdeme navečerať. UV Pizzeria sa nachádza trochu ďalej od centra na Robotníckej ulici, ale jej návšteva sa určite oplatí.

Pri vstupe do prevádzky ucítite závan Talianska, nakoľko na jednej celej stene je tapeta s motívom, ak sa nepletiem, tak Benátok. Táto tapeta je zároveň aj najdominantnejším prvkom reštaurácie. Tapeta sa ukrýva pod klenbami a ozdobnými stĺpmi. Pizzeria je zariadená pekne a útulne. Tento podnik síce nie je veľmi veľký, ale úplne dostačujúci. Pizzeria disponuje aj malou letnou terasou. V miestnosti môžete uzrieť osvetlenie pripomínajúce pouličné lampy. UV Pizzeria je pekne podsvietená. Podsvietenie sa krásne mení, čo pridáva pizzerii na zaujímavosti. Aj strop má pekné prevedenie. V reštaurácii sa nachádzajú čierne kožené kreslá a biele kožené pohovky. Táto farebná kombinácia pôsobí dobre. Miestnosť oživuje červená farba. Celkovo je kaviareň pestrofarebná. Moju pozornosť okrem tapety priťahoval krásny 5-ramenný svietnik s bielymi sviečkami a strieborné hodiny zavesené na stene. UV Club & Pizzeria je vraj jediná pizzeria v meste, ktorá pripravuje pizzu v klasickej peci na drevo priamo pred očami svojich hostí. Na svoje si prídu taktiež deti, pre ktoré je zriadený detský kútik. Potešia sa aj dospelí, nakoľko si môžu zahrať biliard, šach, stolný futbal, vzdušný hokej a veľa iného. Za výhodu považujem, že priestor prevádzky je klimatizovaný, čo zákazníci, ale aj personál v horúcich mesiacoch ocenia. Na niekoho táto reštaurácia môže pôsobiť preplácane a možno až gýčovo, no mne sa páči a vždy sa v nej cítim príjemne.

Sadli sme si na vyvýšené miesto na konci miestnosti. Odtiaľ sme mali celý priestor pizzerie ako na dlani. Krátko po usadení prišla príjemná čašníčka, ktorá nám priniesla jedálny lístok. Prevedenie ponukového lístka je v hnedej farbe imitujúci drevo so žltým textom. Objednali sme si pizzu, nealkoholický radler, pivo a samozrejme espresso s mliekom. Káva bola v hodnote 1,50€. Espresso bolo servírované v červenej šálke na striebornom podnose s cukrom. Na moje prekvapenie, kávička bola lahodná. Len som sa zabudla spýtať, akú značku kávy pripravujú. Čašníčka bola ústretová a milá. V UV pizzerii pripravujú perfektnú taliansku pizzu, takže pre milovníkov dobrej pizze odporúčam. Pizza je naozaj veľmi chutná, cesto tenké, je výborne upečená, so surovinami nešetria a cena veľmi prijateľná. Možno by som trošku vytkla spálenejšie okraje, ale inak parádna. UV pizzeria ponúka aj rozvoz pizze a ako som si mohla všimnúť, pizza-kuchár sa ani nezastavil, takže pizzeria sa teší obľúbenosti. Ale aby som len neospevovala pizzu, kávu tu tiež majú na moje prekvapenie dobrú. Ešte by som k nej uvítala pohár s vodou a malé sladké pokušenie a bolo by to viac ako dobré. V ponuke majú okrem niekoľkokrát skloňovanej pizze aj nealkoholické, kávové, ale samozrejme aj alkoholické nápoje, akými sú pivo, rôzne destiláty a vínko. Po dobrej večeri a skvelej kávičke sme boli nabití energiou, tak sme sa išli poprechádzať romantickými historickými uličkami Banskej Štiavnice. Až človek nachvíľočku nadobudol pocit, že sa skutočne ocitol niekde v Taliansku. Ešte more a bolo by to takmer dokonalé.

Adresa: Robotnícka 1849, 969 01 Banská Štiavnica

Otváracie hodiny: Po – So: 10 – 23, Ne: 12 – 23

UV Club & Pizzeriu hodnotím: personál = 1-, káva = 2, prostredie = 2

UV Club & Pizzeriu celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x471532d7c83c8527%3A0x7064a362cbaac4bf!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNNWuDFC9iQIDAbdnUq-XCO0-EJSJVas-6rggc0%3Dw284-h160-k-no!5sUV%20Club%20%26%20Pizzeriu%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNNWuDFC9iQIDAbdnUq-XCO0-EJSJVas-6rggc0&sa=X&ved=2ahUKEwiZhsiv-rrqAhUNhlwKHRyvCqoQoiowCnoECBYQBg