Do Zlatých Moraviec nás priviedla Reštaurácia Gurmán u Hoffera. Hoffer je sieť stravovacích, ubytovacích zariadení a donáškových služieb. Hoffer disponuje až desiatimi prevádzkami po celom Nitrianskom kraji. Každá z prevádzok Hoffer je iná a originálna. Treba si len vybrať, ktorý z daných podnikov je vám najviac sympatický.

Reštaurácia Gurmán u Hoffera je zariadená v sedliackom štýle. V interiéri reštaurácie môžete nájsť rôzne predmety, ktoré boli v minulosti súčasťou sedliackeho života. Predmety, ktoré zdobia reštauráciu, sú napríklad koše, sitá, džbány, kolovrátok, kolesá, kolíska, podkovy, reťaze, lampáš, tanieriky, drevené vidlice a hrable, rebríky, nádoba na sadlo, mlynček na mäso, forma na bábovku, kanvičky na mlieko a nespočetné množstvo iných vecí. Máte pocit, ako keby ste sa ocitli niekde v múzeu. Celú vidiecku dekoráciu dotvárajú aranžmány z umelých kvetov, jutoviny a slama. Ozdobou priestoru sú jednoznačne nádherné rustikálne lustre. Až človek nevie, kam sa má pozerať najskôr. Po bokoch miestnosti sú drevené boxy, ktoré vyvolávajú v hosťoch väčší pocit súkromia. Stredom sa tiahnu jednotlivé stoly. A niekoľko stolov nájdete aj na poschodí. Kapacita reštaurácie je približne 140 miest. Reštaurácia je vhodná na organizovanie rôznych rodinných osláv a firemných večierkov. Počas letnej sezóny je k dispozícii aj letná terasa s kapacitou asi 50miest, ktorá svojím prevedením taktiež stojí za zmienku. Na terase sa nachádza vkusný nábytok, ktorý je doplnený o muškátovú výzdobu. Muškáty sa totižto do tohto sedliackeho prostredia dokonale hodia.

Reštaurácia Gurmán u Hoffera myslí na všetkých gurmánov v meste Zlaté Moravce, nakoľko pripravujú naozaj honosné a chutné obedové menu. Toto menu pozostáva z predjedla, polievky, hlavného jedla, dezertu. Denné menu je k dispozícii ako cez týždeň, tak aj počas víkendov. Z obedového menu si môžete vybrať až zo 6hlavných jedál, kde sú zastúpené napríklad mäsové jedlá, pizza, šaláty, jedlo pre vegetariánov alebo milovníkov zdravšieho spôsobu života. Takže vyberie si určite každý. A cena za toto bohaté menu je viac ako prijateľná. Cez týždeň a v sobotu stojí menu okolo 4,60€ a v nedeľu 5,10€. A musím podotknúť, že varia dobre, súdiac podľa toho, čo sme mali možnosť ochutnať. Z danej ponuky sme si objednali obedové menu, malinovku a tureckú kávu. Kávu pripravujú od známej rakúskej značky Julius Meinl. V ponukovom lístku som sa dočítala: Stredne pražená kávová zmes kvalitných zŕn Arabika a Robusta s unikátnym chuťovým profilom, intenzívnou arómou a veľmi bohatou dlhotrvajúcou cremou. No kto by tejto kávičke vedel odolať? Káva bola skutočne dobrá zlatá klasika. Turek, ako sa zvykne na Slovensku hovoriť, stál 1,50€. Kávu servírujú vo vysokej priehľadnej šálke na striebornom podnose, cukrom a sušienkou. Prekvapilo ma, že v tejto reštaurácii mali naozaj veľký výber kávových nápojov. Ale zároveň to považujem aj za veľkú výhodu, nakoľko hostia po výdatnom obede isto šálkou dobrej kávy nepohrdnú. Ďalej ponúkajú alkoholické a nealkoholické nápoje a okrem denného menu si môžete vybrať aj jedlá priamo z jedálneho lístka. Ak máte chuť vrátiť sa do minulosti a vychutnať si život na sedliackom dvore, Reštaurácia Gurmán u Hoffera je tým pravým miestom.

Otváracie hodiny: Po – Ne: 7 – 22

Gurmán u Hoffera hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 1-

Gurmán u Hoffera celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476b2f6c12cb3043%3A0x28cd83a7a62054cc!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNBpCmB1XpZcsyq-KmG4RbtVQe4Kxe3p2BHYOaz%3Dw284-h160-k-no!5sgurm%C3%A1n%20u%20hoffera%20zlat%C3%A9%20moravce%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNBpCmB1XpZcsyq-KmG4RbtVQe4Kxe3p2BHYOaz&sa=X&ved=2ahUKEwidq6ze-LrqAhVYilwKHe51BKIQoiowCnoECBYQBg