Na obed sme sa vybrali do Šašovského Podhradia do reštaurácie Valašský šenk. Šašovské Podhradie je mestská časť mesta Žiar nad Hronom, nachádza sa 5 km juhovýchodne od centra mesta. Reštaurácia Valašský šenk je vhodne umiestnená predovšetkým pre motoristov, ktorí cestujú rýchlostnou komunikáciou R1. Nachádza sa v blízkosti zjazdu 128 – Žiar nad Hronom. Motoristi idúci po R1 musia odbočiť na zjazde 128 Žiar nad Hronom, na cestu č. 50 a nasledovne na ďalšej križovatke odbočiť vľavo smer Hronská Dúbrava. Po niekoľkých sto metroch sa dostanú k reštaurácii Valašský šenk. Na tejto vedľajšej križovatke ako aj na R1 sa nachádzajú dopravné značky, ktoré ich do reštaurácie priamo dovedú. Oranžovú budovu, v ktorej sa Valašský šenk nachádza, určite neprehliadnete. A taktiež musím jedným dychom dodať, že táto reštaurácia je obkolesená nádhernou prírodou.

Valašský šenk je rodinná reštaurácia otvorená niekedy v roku 2007. Valašský šenk sa špecializuje na valašskú a slovenskú kuchyňu. V ponuke nájdete halušky, huspeninu, desiatové polievky, hotové jedlá, dezerty a veľa iného. Ich domáca huspenina je vraj najlepšia v kraji. Stáva sa už akousi pravidelnosťou, že mnohí zákazníci si ju kupujú domov. V reštaurácii radi odporúčajú domáce zemiakové halušky na viacero spôsobov. Hotové jedlá varia podľa receptúr, s akými varili naše staré mamy, a preto sú veľmi obľúbenými medzi zákazníkmi. Reštaurácia ponúka možnosť uzavretej spoločnosti na rôzne rodinné, firemné a spoločenské akcie. Pri uzatvorených spoločnostiach a individuálnom prestieraní účtujú poplatok podľa počtu obsadených miest 1 až 2 eurá na osobu. Kapacita reštaurácie je 114 osôb celkovo. Po dobrom obede sme si, samozrejme, dali aj kávičku. Vybrali sme si espresso v hodnote 1,50€. Káva bola servírovaná na čiernom podnose v netradičnom modrom plechovom hrnčeku na bielej podšálke. Ku káve dávajú cukor a napolitánku, ešte mi chýbal pohár s vodou. V reštaurácii pripravujú pravú taliansku kávu značky CAFFÉ GALLIANO. Príbeh značky CAFFÉ GALLIANO sa začal písať v roku 1975, kedy Galliano Bungo upražil vo svojej garáži prvé zrnká kávy. Proces spracovania kávy CAFFÉ GALLIANO sa od tých čias zmodernizoval. Zmesi CAFFÉ GALLIANO sú pripravené z vybraných zŕn arabiky a robusty tej najvyššej kvality. Kávička bola veľmi chutná a lahodná. Personál bol vcelku milý. Len samotný servis od objednania až po donesenia jedla na stôl bol priveľmi zdĺhavý.  Musím však uznať, že reštaurácia praskala vo švoch. A ani sa nedivím, nakoľko je vážne veľmi pekná.

K reštaurácii neodmysliteľne patria veterány – automobilov a motocyklov, ktoré sa nachádzajú v areáli reštaurácie. Dokonca vedia poskytnúť niektoré služby, ktoré súvisia s veteránmi ako napríklad: predaj a kúpa, zaobstaranie veterána na požiadanie, pomoc a konzultácia pri renovácii, renovácia vášho veterána na objednávku a podobne. Reštaurácia je zariadená veľmi vkusne. Na sedenie zvolili drevený nábytok. Na stenách je tehlový obklad, čo dodáva reštaurácii vidiecky šmrnc. Podnik je dekorovaný starodávnymi doplnkami a dekoráciami. Okrem spomínaných veteránov tam môžete uzrieť rôzne sošky, lampičky, kočík, rádio, lampášiky, žehličky, košíky, vedierka, vázy s kvetmi a veľa iného od výmyslu sveta. Celkovú atmosféru dotváral krb. Valašský šenk s pokojným svedomím odporúčam ďalej.

Adresa: Šášovské Podhradie 113, 965 01 píla

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 11 – 19

Valašský šenk hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 2

Valašský šenk celkovo hodnotím známkou: 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x47152fb8d86801bb%3A0xf372199674a4a81d!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPGScw9zycTX8p5I9XKHiSdc0smcCwikBR_1oDq%3Dw284-h160-k-no!5zVmFsYcWhc2vDvSDFoWVuayAtIMWgYcWhb3Zza8OpIFBvZGhyYWRpZSAtIEjEvmFkYcWlIEdvb2dsb20!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipPGScw9zycTX8p5I9XKHiSdc0smcCwikBR_1oDq&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwi49r6ykJ37AhVOgf0HHeHgAjwQoip6BAhYEAM