Po prvýkrát sme navštívili Slovenský dvor v Piešťanoch. Do tohto podniku sme zabehli na obedové menu a boli sme milo prekvapení trendovým prevedením reštaurácie. Veľmi ma oslovil názov tejto reštaurácie. Reštauráciu Slovenský dvor nájdete na ulica Adama Trajana. Táto ulica sa nachádza na rovnomennom sídlisku Adama Trajana. Sídlisko je pomenované podľa autora básne oslavujúcej piešťanské kúpele, Adama Trajana z Benešova. Celú ulicu, respektíve sídlisko, tvoria panelové domy, ktoré patria k najvyšším v meste. Aj keď reštaurácia neleží v centre mesta, o hostí nemá núdzu. Slovenský dvor sídli v priestoroch bývalých potravín. Podnik si vybudoval svoje meno a právom sa teší veľkej obľúbenosti a popularite.

Slovenský dvor je tradičná slovenská reštaurácia. Pripúšťam, že vzhľad budovy veľmi neohúri. Kroky ma viedli do vnútorných priestorov reštaurácie. Zaujímalo ma, ako je reštaurácia zariadená. Táto reštaurácia má prekrásny interiér. Kombinácia moderného štýlu a vintage štýlu spolu krásne spolupracuje a ladí. Fascinujúce na vintage štýle je, že spája minulosť s prítomnosťou. Prostredie reštaurácie je veľmi útulné a má navodiť atmosféru sedliackeho dvora, čo sa jej aj bezpochyby darí. Reštaurácii vynovili dizajn, ale vzhľadom na to, že som predtým v reštaurácii nebola, tak neviem posúdiť. Terajší look reštaurácie sa mi veľmi páči. Reštauráciu dekorujú obrazy, lampy, svetielka, kvetinová výzdoba a iné drobnosti. No nakoľko bolo vonku pekné počasie, posadili sme sa vo dvore reštaurácie. Letná terasa je zariadená pekným záhradným nábytkom doplnená o vkusnú dekoráciu, rôzne artefakty, zeleň a kvety, drevené polená a veľa iného. Musím oceniť aj krásne prestretie stola. Na takejto terase je radosť obedovať alebo popíjať svoj obľúbený nápoj.

Zo samotného názvu vyplýva, že Slovenský dvor sa špecializuje na slovenskú kuchyňu, len v modernom šate. Vybrali sme si denné menu, ktoré bolo vynikajúce a vyzeralo luxusne. Pozostávalo z kuracieho mäsa preliateho omáčkou z kuriatok (hríbov). Druhé menu bola panenka s bazalkovým pestom. Cena za obedové menu bola veľmi prijateľná. Po obede sme si tento príjemne strávený čas spríjemnili šálkou horúcej kávy. Konkrétne som si objednala malé cappuccino v hodnote 1,80€. Cappuccino bolo výborné a lahodné. Kávička bola servírovaná na striebornom podnose v bielej elegantnej šálke s cukrom a napolitánkou. Za malý nedostatok považujem, že ku káve nepridali pohár vody. Oceňujem krásne prevedenie ponukového lístka. V ponuke majú široký výber teplých, nealkoholických a alkoholických nápojov, čapované pivo, víno, limonády. V reštaurácii sa často konajú svadby, rodinné oslavy, ale aj firemné večierky. Toto miesto je priam stvorené na konanie spoločenských udalostí. V reštaurácii pracuje príjemná a rýchla obsluha. Piešťanci môžu byť na túto reštauráciu právom pyšní. Takéto spestrenie pracovného dňa sa mi veľmi rátalo. Reštaurácia Slovenský dvor je veľmi očarujúce miesto a v budúcnosti sa tam s určitosťou rada vrátim.

Adresa: Adama Trajana 4650, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – So: 11 – 23, Ne: 11 – 22

Slovenský dvor hodnotím: personál = 1, káva = 1-, prostredie = 1-

Slovenský dvor celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x476b545e105862eb%3A0x36ad5937b2cfdeaa!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipP2tU17JcSrrNzm-4bbbyFbhxBID_NSV8ohNKpt%3Dw213-h160-k-no!5sslovensky%20dvor%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipP2tU17JcSrrNzm-4bbbyFbhxBID_NSV8ohNKpt&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwi01bD1j-7tAhWHPOwKHRaSCToQoiowCnoECBcQAw