Dovoľte mi, aby som vám predstavila reštauráciu MUŠKÁT. Reštauráciu nájdete v širšom centre kúpeľného mesta Piešťany na Sasinkovej ulici. Do tejto piešťanskej reštaurácie sme sa jedno jesenné pracovné doobedie vybrali na denné menu a šálku kávičky.

Obed sme si vychutnali vo vnútorných priestoroch reštaurácie. Zariadenie reštaurácie pripomínalo tie roky deväťdesiate. Interiér, ako aj exteriér, zdobila jesenná dekorácia. V miestnosti nájdete krb, obrazy, rustikálne lustre, lampy, kvetinové aranžmány a veľa iných dekorácií. V letnom období majú hostia možnosť posedenia na terase vo dvore alebo v kolibe so štýlovým grilom a tiež si môžu posedieť pri krásnom záhradnom jazierku s vodníkom. Terasa je zariadená záhradným a ratanovým nábytkom, črepníkovou zeleňou a samozrejme muškátmi.

Reštaurácia Muškát ponúka široký výber jedál slovenskej, ako aj medzinárodnej kuchyne doplnenej kulinárskymi špecialitami. Cieľom reštaurácie je snaha o poskytovanie kvalitných reštauračných služieb, rodinných osláv, firemných akcií, večierkov a rôznych spoločenských podujatí.

V jedálnom lístku nájdete: Tatarák z lososa s hriankou, rajčinová krémová polievka s bazalkou, grilovaný pstruh „MUŠKÁT“, prírodné kuracie rolky so sušenou rajčinou, syrom a bazalkou, bravčový steak na červenom víne a slivkách, hovädzie kúsky s grilovanou zeleninou, misa pre 2 osoby, mozzarella s grilovaným baklažánom a cuketou, toast, tagliatelle s prosciuttom, olivami, sušenou rajčinou, šalát s kúskami bravčovej panenky.

Veľmi ma prekvapil široký výber dezertov: Štrúdľa od mamy, palacinky „MUŠKÁT“, gaštanové pyré s vaječným likérom a šľahačkou, vanilková zmrzlina s horúcim ovocím a šľahačkou, domáce šúľance s makom alebo orechmi, domáce perky plnené slivkovým lekvárom posypané makom alebo orechmi, domáca gaštanová torta s čokoládovými hoblinami.

V jedálnom lístku nájdete: Kávové nápoje, alkoholické nápoje, nealkoholické nápoje, víno, pivo, destiláty a veľa iného.

Z bohatej ponuky sme si vybrali denné menu a cappuccino. V reštaurácii podávajú kávu značky Julius Meinl. Cappuccino bolo servírované na striebornom podnose s pohárom vody, cukrom a napolitánkou. Káva bola celkom dobrá. Na cappuccine bola klasická pena s očami a úsmevom, to bol asi pokus o smajlíka. Oceňujem však výber kvalitnej rakúskej značky Julius Meinl. Podnikateľ Julius Meinl začal niekedy v roku 1862 obchodovať s kávou. Na začiatku predával len zelenú kávu, ktorú si jeho zákazníci pražili doma. Neskôr začal kávu pražiť Julius Meinl, a to zákazníci veľmi uvítali. Jeho obchod sa stal vo Viedni veľmi obľúbený. Po čase sa z obchodu stala aj kaviareň. V roku 1891 otvoril novú pražiareň. Pre značku Julius Meinl je príznačné logo chlapca s tureckou čiapkou pod názvom fez, ktoré začala firma používať od roku 1926. V reštaurácii varia chutne, ale na káve by mohli trošku popracovať. Do Muškátu sa ešte určite vrátime a posedíme si na ich štýlovej letnej terase.

Reštaurácia Muškát, Piešťany, Cappuccino, Káva značky Julius Meinl

Adresa: Sasinkova 1107, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 9:30 – 22

Reštauráciu Muškát hodnotím: personál = 2, káva = 2-, prostredie = 2

Reštauráciu Muškát celkovo hodnotím známkou 2-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x476b549217e97f25%3A0xc8808bc49360b36c!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNysddL7-L2R8C-V9k0A8Lx6AlbJs84bfGaykcM%3Dw284-h160-k-no!5zUmXFoXRhdXLDoWNpdSBNdcWha8OhdCAtIEjEvmFkYcWlIEdvb2dsb20!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNysddL7-L2R8C-V9k0A8Lx6AlbJs84bfGaykcM&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwi-w_rv6t3wAhWXNuwKHXnlBhQQoiowEnoECEgQAw