Vysoké Tatry sú mojím obľúbeným miestom, pretože mám veľmi rada hory, krásnu prírodu a turistiku. Aj tentokrát sme sa túlali kade-tade po Vysokých Tatrách. Pri prechádzke Tatranskou Lomnicou sme natrafili na milú malú kaviareň Creperie & Café Lavander. Kto by vedel odolať káve v tomto prostredí? Ako už bolo naznačené, kaviareň sa nachádza v Tatranskej Lomnici hneď vedľa tradičnej slovenskej reštaurácie Stará mama, ktorá ma vždy očarí nádhernou kvetinovou výzdobou. Kaviareň má veľmi dostupnú polohu, nakoľko leží neďaleko železničnej stanice smerujúcej do Starého Smokovca a Studeného potoka. Kaviareň Lavander je zariadená v provensálskom štýle. Ja osobne mám tento nádych Francúzka veľmi rada. Tak poďme spoločne nazrieť do tohto provensálskeho kráľovstva.

V Creperie & Café Lavander sa človek cíti ako na francúzskom vidieku. Zariadenie je v bielych odtieňoch. Na nábytku je patina, čo je pre tento štýl typické. V miestnosti sa nachádzajú tapety s kvetinovými a levanduľovými motívmi. Páčia sa mi rebríky, ktoré slúžia ako poličky na drobné ozdoby. Dekorácie tu nájdete od výmyslu sveta – rôzne vázy, kanvičky, šijací stroj, obrazy, latkové srdiečka ručnej výroby, knihy, sviečky, vedierka, prútené košíky, lucerny a veľa iného. V útrobách kaviarne sa môžete pohodlne usadiť do kožených kresiel alebo na klasické stoličky. Nakoľko vonku hrialo slniečko, tak sme sa posadili na terase kaviarne. Za nevýhodu tejto kaviarne považujem, že neponúka žiadny výhľad. Jednoducho sedíte na terase a pozeráte na budovu. Samozrejme, kaviareň za to nemôže, ale uberá jej to na atraktívnosti, pretože už keď je človek vo Vysokých Tatrách, tak určite uprednostní podnik s krajším výhľadom. Ja som aspoň obdivovala prekrásne muškáty na vedľajšej reštaurácii, na ktorých si „stará mama“ dala očividne záležať. Musím však uznať, že kaviareň má príjemnú atmosféru.

Na terasu nás prišla obslúžiť milá a usmievavá pani čašníčka. V ponuke majú kávy, alkoholické a nealkoholické nápoje, dezerty, šaláty. Ako aj názov prezrádza, nejedná sa len o kaviareň, ale aj o palacinkáreň. Palacinky vám pripravia sladké, ale tiež na slano. Jednoducho, na aké máte práve chuť. Takže milovníci palaciniek a deti si tu isto prídu na svoje. My sme, žiaľ, palacinkám odolali, takže neviem povedať, ako chutia. Jedlo servírujú na pekné tanieriky. Objednali sme si cappuccino, ktoré stálo 2,10€. Pripravili nám výbornú, voňavú kávičku značky Musetti. Rodinná spoločnosť Musetti bola založená v roku 1934. Kávové zmesi Musetti sú ocenené certifikátom CSC. Káva prechádza prísnou kontrolou počas zberu, v priebehu nalodenia, ale tiež pred a po upražení. Táto talianska značka ulahodí nejednému gurmánovi. Taliani o Musetti hovoria: „La cultura del caffé italiano.“ A to hovorí samo o sebe, pretože pre Talianov je káva veľkou súčasťou života. Takže aby som to celé zhrnula, boli sme vo francúzskej kaviarničke vo Vysokých Tatrách a pili sme taliansku kávu. Pre niekoho to možno znie ako paradox, ale ja túto rôznorodosť mám rada. Keď nabudúce budete v Tatranskej Lomnici a budete sa chcieť vymaniť z ruchu turistov, tak určite navštívte túto malú provensálsku kaviarničku.

Adresa: Tatranská Lomnica 121, 062 01 Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica

 

Otváracie hodiny: Po – Ne: 8 – 18

 

Creperie & Café Lavander hodnotím: personál = 1, káva = 2, prostredie = 2

 

Celkovo hodnotím Creperie & Café Lavander známkou 2

 

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x473e23aa9c074783%3A0xd447ae850e7e6dfe!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPD19ks8n6M2Fo6f7pPhYwY8nTGoXtwJJ2KkRSY%3Dw120-h160-k-no!5sCreperie%20%26%20Caf%C3%A9%20Lavander%20-%20Tatransk%C3%A1%20Lomnica%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipPD19ks8n6M2Fo6f7pPhYwY8nTGoXtwJJ2KkRSY&sa=X&ved=2ahUKEwiwq8We1uTlAhUNPVAKHWqOCT8QoiowE3oECBIQBg