Kaviareň Bongusto sa nachádza v Tatranskej Lomnici a to hneď pri stanici tatranskej železnice. Kaviareň sa nachádza na veľmi dobrom mieste a vo veľmi peknej budove. Nikde na okolí som nenašla žiadnu inú kaviareň, ktorá by ma takto zaujala. V podstate by sa dalo povedať, že táto kaviareň je tam taká jediná, pretože iné kaviarne boli len v rámci hotelov. Celá budova je presklená a dvojposchodová. 

Na dolnom poschodí sa nachádza barový pult a hneď pri ňom sú aj barové stoličky, kde si môžete hneď aj sadnúť. Na stene majú vypísanú celú ponuku. Nachádza sa tam aj vitrína v ktorej sú koláče. Miesta v kaviarni sú rozložené priestranne, čiže nikto nikomu nezavadzia. Stoly sú okrúhle a pri nich sú kožené stoličky. Vonku pred kaviarňou sa nachádza terasa, kde môžete sedieť aj v zime a aj v lete. Na poschodí nájdete ďalšie miesta na sedenie a taktiež aj vyhrievaná kaviareň, z ktorej máte výhľad vonku a taktiež aj na tatranskú železnicu, čiže sa nemusíte obávať, že váš vlak nestihnete.

Keď si sadnete máte po celý čas výhľad na celú kaviareň. Hneď k Vám príde obsluha a donesie Vám nápojový lístok. Tento nápojový lístok je pekne napísaný – v koženej väzbe, strany sú zalaminátované, všetko je prehľadne rozdelené. 

Dokonca tam nájdete aj rozpísanú ponuku koláčov s fotkami. Po pár minútach príde k Vám obsluha pre objednávku – objednávku vyriešia veľmi rýchlo. My sme si objednali latte macciato. Samozrejme, ku káve sme dostali aj pohár vody, čo je samozrejmosť. Veľmi dobre vymyslené je to, že na každom stole je miska v ktorej je cukor – hnedý alebo biely, čiže každý si môže dať cukru koľko potrebuje. Káva bola veľmi chutná a veľmi rýchlo sme ju aj vypili. Primerane tam bolo kávy a aj mlieka. Prostredie je veľmi útulné a pohodové. Usmievavé čašníčky, rady vám pomôžu pri výbere, veľmi ochotné.

Kaviareň je vhodná keď sa chcete zohriať po dlhej prechádzke po zimnej prírode, oddýchnuť, alebo máte ešte veľa času na svoj spoj. Ale zas aj na príjemné stretnutia s priateľmi, alebo keď si chcete posedieť na dobrej kávičke. Je vhodná aj pre rodičov s deťmi. Jednou malou chybičkou sú možno toalety. Toalety sa nachádzajú dole v pivnici, je slabo osvetlená a treba ísť dole po schodoch – čo nie je veľmi vhodné pre všetkých ľudí. A zas toalety nie sú vo veľmi dobrom stave čo sa týka upratovania, čo je dosť smutné. Ale to je len malá chyba.  

Celkovo kaviareň hodnotím veľmi dobre a pozitívne. Veľmi rada sa v nej ešte zastavím, ak sa budem práve nachádzať v Tatranskej Lomnici.

 

Hodnotenie kaviarne:  káva: 1, kaviareň: 1, obsluha: 1.

Otváracie hodiny: Po – Ne: 08:00 – 22:00

 

Adresa: Tatranská Lomnica 96, 059 60 Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica

Google maps:

https://www.google.com/maps?q=bongusto+tatranska+lomnica&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwjar5T-uKrfAhUFESwKHXKKBxYQ_AUIDygC