Vitajte  v  jednej z tradičných tyrkysovo-ružových  kaviarní Julius Meinl v Martine. Hneď na začiatok Vás v priestoroch kaviarničky privíta výnimočná vôňa rakúskej kávy Julius Meinl. Názov kávy sa odvíja od mena slávneho Juliusa Meinla, ktorý založil pražiareň nesúcu toto meno už v roku 1862.  Doteraz je značka popredným dodávateľom vysokokvalitnej kávy a čaju do celého sveta. Prvé začiatky tejto historickej pražiarne siahajú až do prekrásneho mesta Viedeň. Práve tu sa začala Meinlova cesta úspechu. Odvtedy sa meno kaviarne rozšírilo po celom svete a jedna kaviarnička zavítala aj do spomínaného mestečka v srdci Turca- Martin.

Neoddeliteľnou súčasťou kaviarne je už vyššie spomínaná kombinácia farebných prvkov, ktorú si môžete všimnúť ako na stoličkách, tak i vankúšoch či nápojovom lístku. Sedenie je veľmi premyslené. Na svoje si prídu milovníci kávičiek s výhľadom do ulíc, ale aj tí, ktorí preferujú súkromie v útulných častiach kaviarne. Vychutnať svoju šálku kávy si môžete na štýlových stoličkách, ale aj mäkučkých gaučoch.  Dizajn šálok je iste všetkým známy. Sýto červené šáločky s bielym vyobrazením Juliusa Meinla v strede. V jednoduchosti je krása a tieto šáločky sú toho príkladom.

Nápojový lístok Vás poteší nielen širokým výberom káv, ale aj rôznych dezertov či dokonca raňajkových špecialít. Sladké dobroty potešia všetkých milovníkov koláčikov ku káve. Okrem toho Vám barmani pripravia vynikajúce domáce limonády s čerstvým ovocím. Tu však ponuka nekončí. Vychutnať si môžete aj mäkučké wafle s ovocím a čokoládou, ovsenú kašu s horúcimi malinami a plno ďalších neobyčajných dezertov.

Personál kaviarne tvoria mladí, usmievaví ľudia, ktorí Vám ochotne zodpovedajú všetky Vaše otázky a radi Vám splnia aj tie najrôznejšie  požiadavky. Pri príchode si Vás ihneď všimnú a nenechajú Vás dlho čakať. S výberom kávy Vám radi poradia tak, aby ste boli vždy spokojní.

To, že sieť kaviarní Julius Meinl si udržala svoje meno neskutočných 158 rokov čo-to hovorí o kvalite tejto neobyčajnej kávy. Už prvé dúšky Vás na okamih prenesú do čarovnej Viedne a vy budete mať pocit, že si kávu vychutnávate v historicky prvej pražiarni Juliusa Meinla. Chuť tejto kávy je totiž skutočným zážitkom pre všetkých kávičkárov.

Zhrnutie

Celkový dojem z kaviarne je veľmi príjemný. Od kávy, cez dezerty, sedenie až po personál. Jedinou nevýhodou môže byť, že sa nachádza priamo v nákupnom centre Galéria, kde je počas dňa prevažne rušno.  Avšak zážitok z kávy Vám to jednoznačne nemá prečo pokaziť.

Hodnotenie: 5

 

Adresa kaviarne: https://www.google.com/maps/place/OC+Gal%C3%A9ria+Martin+J%C3%BAlius+meinl+kaviare%C5%88/@49.0624608,18.920557,15z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x9c1d5638c082a0e5?sa=X&ved=2ahUKEwiu_82mv5bnAhXMbsAKHZVmCbYQ_BIwE3oECAwQCA