Každý, ktorý aspoň raz uprednostnil rýchlejšiu dopravu v podobe lietadla vie, aké dlhé čakanie ho čaká. Dlhé a nekonečné čakania pred otvorením check-in sú niekedy otravné a zdĺhavé, ešte k tomu viac ak ste omylom prišli o hodinu skôr, ako to bolo aj v našom prípade. Nezostávalo nám nič iné ako sa niekde usadiť. Rovno pri check-in sme uvideli menšiu útulnú kaviareň/bistro.

Pri vchode bola tabuľa s nápisom, že je možnosť posedenia aj na vonkajšej terase, ale nakoľko bolo už 22:00 preč, rozhodli sme sa zostať vo vnútri. Kaviareň bola priamo v hale, takže prístupná aj pre hostí, ktorí prišli známych len doniesť alebo odprevadiť. Je ohraničená kvetináčmi a menšou skriňou s knihami. Bolo to ideálne, nakoľko sme si mohli v pohodlí sledovať kedy otvoria check-in. Kaviareň ponúka dostatočný počet miest na sedenie ale nevyriešený mi príde problém, že kaviareň neponúka miesto na batožiny. Väčšina turistov si nechávala svoju batožinu pred kaviarňou a tí, ktorí sa rozhodli si ju zobrať k sebe, tak veľmi prekážali ostatným v plynulom pohybe. Kaviareň pôsobila dobrým dojmom. Veľký osvietený bar a tmavé stoličky spolu so svetlým stolom.

Pri usadení sme si uvedomili, že ponukový lístok nie je na stole ale na stene. Pre niekoho vyhovujúce a pre niekoho nie. Mne sa to celkom páčilo a ľahko sa mi vyberalo, pretože písmo bolo dostatočne veľké, aby sa dalo prečítať z každého jedného stola v kaviarni. Jedine čo sa mi nepáčilo bolo, že som nevedela čo koľko stojí. Bar ponúkal luxusný tvrdý alkohol a víno, rýchle občerstvenie v podobe bagety alebo sendviča, nápoje v PET fľašiach, čapované nápoje, čerstvé polievky (hokaido, šošovicová) a samozrejme kávu.

Ponuka kávy bola jediná na pravej stene na hnedom podklade s bielym písmom. Kaviareň ponúka 6 druhov káv spolu s náhľadom o akú veľkosť kávy ide a to:  Ristretto, Espresso, Presso, Doppio, Cappuccino a nechýba ani Latte.

Na vnútorných stenách kaviarne bol oznam, že čašník Vás obslúži pri bare. Z jednej strany je to nepríjemné pre ľudí, ktorí si prišli do kaviarne sadnúť, ale na druhej strane, niektorí ľudia si len kúpili čo chceli, prípadne si zobrali zo sebou kávu a išli si sadnúť na sedadlá do haly. Medzi nami bol jediný muž, takže bolo rozhodnuté kto ide pýtať.

Nakoľko bolo už dosť veľa hodín, a mňa ešte čakala cesta autom naspať domov, rozhodla som si dať kávu, presnejšie Espresso. Netrvalo dlho a náš výber sme mali pred sebou. Čašníčka, ktorý bola mimochodom veľmi milá nám porozdeľovala po stole čo sme si objednali. Pred odchodom nám ešte ponúkla do kávy mliečko, ktoré už mala pripravené na tácke a sama nám ho naliala. Jej správanie mi spolu s jej prezentovaním prišlo veľmi profesionálne a na úrovni.

Kávu som dostala v bielej guľatej šálke s uškom spolu s bielym podnosom a keksíkom. Cukor sa nachádzal na každom stole. Kaviareň ponúka značku kávy Galliano. Je to talianska káva z tradičnej rodinnej pražiarne. Hovorí sa, že je to káva ktorú musíme ochutnať a je tomu naozaj tak. Je jemná s výraznou chuťou kávy. Cítiť že je vyrábaná z lásky. Jediné čo mi vadilo bola šálka. Uško bolo príliš malé a šálku som musela držať za celý jej horúci obvod.

Pri postupnom zaplnení kaviarne som pocítila tesnejší priestor. Pri každom človeku, ktorý sa chcel dostať k baru, som sa musela posúvať stoličkou a uvoľniť im prechod. Nie raz, nie dva krát ale každú chvíľku. Bolo to naozaj veľmi nepríjemné, pretože pár krát som dostala s kabelkou aj do hlavy. Oveľa viac som sa sústredila na ľudí, kedy a kto pôjde okolo, aby som sa mohla uhnúť ako na oddych, rodinu a kávu.

Páčil sa mi ponukový lístok na stene, dizajn kaviarne, správanie čašníčky, možnosť posedenia na vonkajšej terase, samotná káva a blízkosť check-in. Ceny boli prijateľné.  Nepáčil sa mi malý priestor, nevedomosť ceny a žiadny priestor na batožinu. Otváracie hodiny sú prispôsobené odletom. Toaleta sa v kaviarni nenachádza, ale neďaleko je verejná toaleta. Wifi pripojenie je prístupné takmer na celom letisku.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 3(kvôli stiesnenému priestoru).

Celkovo hodnotím kaviareň dobre a to známkou 2.

Kaviareň/bistro na letisku v Košiciach

(Košice International Airport, Letecká 41)

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Ko%C5%A1ice+International+Airport/@48.672906,21.2352543,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473f2024456ed0b7:0xefbc6ba0928df41e!8m2!3d48.672906!4d21.237443