Mám rada citáty. Vyhľadávam ich v podstate všade a vytvárajú pre mňa priestor na zamyslenie. Bratislavská kaviareň Delia ma jedným privítala priamo pri vchode. “Love is in the air and it smells like coffe”. Voľným prekladom “Láska je vo vzduchu a voní rovnako ako káva”.  

V mojej mysli som si začala analyzovať vôňu kávy. Vynorili sa mi všetky spomienky spájajúce sa s touto vôňou. Evokovalo mi to posedenie s niekym veľmi dôležitým, smiech a štrngotanie šálok. Takých tých veľkých s červenými bodkami.  Hneď na to ma napadlo, ako ma pri šálke pressa v tejto inšpirujúcej kaviarni osloví pán dokonalý a ostaneme spolu po zbytok života. Celkom dobrý nápad pre reklamný spot 😀 Bola som na seba v tej chvíli za tento nápad celkom hrdá. A síce, na mňa tento citátový marketing celkom funguje.  Odsunula som svoje predstavy bokom a vstúpila som do kaviarne.
Prostredie na prvý pohľad bolo príjemné. Priestor ani nie veľký, ani nie malý. Taký akurát.
Sklenenou stenou bol rozdelený na fajčiarsku a nefajčiarsku zónu. V pozadí hrala príjemná hudba. Usadila som sa celkom do rohu do pohodlného kresla.

Moja stratégia je posadiť sa do rohu a čo najviac rozanalyzovať atmosféru.
Kaviareň bola zariadená skôr funkčne. Podľa mňa vhodná skôr na rýchle pracovné stretnutia ako na romantické chvíle s tajomným pánom dokonalým. Ten sa mimochodom nakoniec vôbec nedostavil.
Ak porovnám ceny káv v danej lokalite, určite boli o niečo málo vyššie ako je štandard v širšom centre mesta.
V ponuke bol bohatý výber štandardných a bio káv. Tak isto čajov. Bio, nebio, klasické aj sypané. Zaujali čerstvo lisované ovocné šťavy a mliečne šejky.
Ja som v ten deň nestihla svoj obed, takže mi padla vhod výhodná ponuka espressa s toskánskym chlebom.

Obsluha bola rýchla a ústretová. Toskánsky chlieb bol podobný studenému toastu so zeleninou, šunkou a syrom, asi by som viac ocenila teplú verziu. Espressu nemôžem nič vyčítať. Naservírované bolo presne tak, ako má byť. Na tácke s pohárom vody, hnedým a bielym cukrom. K tomu som naviac dostala malý keksík. Káva bola chuťovo výrazná. Zhodnotila by som ju na výbornú. Jedinú výhradu mám však k veľkému chladu, ktorý som pri návšteve kaviarne pociťovala. Prinútil ma odísť z nej oveľa skôr, ako som pôvodne plánovala.