Martin – srdce Turca:

Martin je malebné mesto v severnej časti Slovenska ležiace v Žilinskom kraji. Je to historické a kultúrne centrum regiónu Turiec známe svojimi krásnymi krajinnými scenériami a bohatou históriou. Mesto má mnoho historických pamiatok a je obklopené nádhernou prírodou s mnohými turistickými trasami. Počas našej návštevy sme sa zastavili v kaviarni Pražiareň kávy Pavel Kubej, ktorá sa nachádza na rušnej Kollárovej ulici. Keďže sme boli v časovej tiesni, zobrali sme si kávu so sebou. Kaviareň je známa svojou kvalitou a pohostinnosťou, čo nám umožnilo vychutnať si miestnu atmosféru aj napriek krátkemu času, ktorý sme tam strávili.

Dizajn kaviarne

Pražiareň kávy sa nachádza v nenápadnej budove s moderným dizajnom, ktorý púta pozornosť prechádzajúcich. Interiér kaviarne je útulne zariadený s teplými farbami stien a príjemným osvetlením, čo vytvára pohodovú atmosféru pre návštevníkov. Steny sú zdobené rôznymi obrazmi a fotografiami, ktoré dodávajú miestu osobitý charakter. Pražiareň kávy Pavel Kubej je vybavená veľkými presklenými oknami, ktoré poskytujú krásny výhľad na rušnú ulicu. Toto umožňuje návštevníkom nielen vychutnať si ich kávu v teple a pohodlí, ale zároveň sledovať dianie vonku, čo pridáva na atraktivite a dynamike miesta.

Široký sortiment

Kaviareň ponúka široký výber káv, ako je vidieť na elegantných mosadzných nádobách, ktoré sú označené menami rôznych kávových zŕn, ako je napríklad Etiópia či Kolumbia. Cena nápojov je zobrazená na tabuli s možnosťami od espressa po špeciálne kávy, čo svedčí o rozmanitosti a kvalite ponúkaných nápojov. Predajňa v kaviarni je plná kulinárskych lahôdok a suvenírov, ako sú balené kávy, čokolády, alkoholické nápoje a darčekové koše, čo robí z pražiarne kávy nielen miesto pre pitie kávy, ale aj skvelé miesto na nákup jedinečných darčekov a pochúťok. Celkové usporiadanie a dekorácia podporujú príjemný zážitok z návštevy tejto kaviarne. Počas našej návštevy kaviarne sme si vzali so sebou cappuccino, ktoré bolo vynikajúce, pretože káva bola priamo z ich vlastnej pražiarne. Servírované bolo v pohári na jednorazové použitie. K nášmu prekvapeniu ku káve nám pribalili aj malú napolitánku, ktorá bola milým potešením na cestu. Celkový zážitok bol o to príjemnejší, že sme si mohli vychutnať kvalitnú kávu aj počas prechádzky mestom. Naša návšteva v Pražiarni kávy Pavel Kubej v Martine bola skutočne príjemným zážitkom. Svojím vysokým štandardom služieb, kvalitnou kávou z vlastnej pražiarne a priateľským prístupom si toto miesto zaslúži pozornosť každého okoloidúceho milovníka kávy. Odporúčam každému, kto navštívi Martin, aby si nenechal ujsť možnosť vychutnať si výborné cappuccino a teplé pohostenie v tejto kaviarni. V Pražiarni kávy Pavel Kubej nájdete nielen výnimočný kávový zážitok, ale aj útulné prostredie, kde si každý príde na svoje.

Adresa: Kollárova 4261/27, 036 01 Martin

Pražiareň kávy Pavel Kubejhodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 2

Pražiareň kávy Pavel Kubej celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Pra%C5%BEiare%C5%88+k%C3%A1vy+Pavel+Kubej+v+Martine&sca_esv=8b3c2fe050857b40&sca_upv=1&ei=HfRNZsa2OM6D9u8Pr529qAQ&udm=&ved=0ahUKEwiGubbRr6GGAxXOgf0HHa9OD0UQ4dUDCBA&uact=5&oq=Pra%C5%BEiare%C5%88+k%C3%A1vy+Pavel+Kubej+v+Martine&gs_lp=Egxnd3Mtd2l6LXNlcnAiJ1ByYcW-aWFyZcWIIGvDoXZ5IFBhdmVsIEt1YmVqIHYgTWFydGluZTIFECEYoAEyBBAhGBVI8hVQggNYwBNwAXgAkAEAmAHPAaABowqqAQUwLjkuMbgBA8gBAPgBAZgCCqAC_wqYAwCIBgGSBwUwLjkuMaAH6xw&sclient=gws-wiz-serp