Rozkvit Pazar Coffee Company

Príbeh Pazar Coffee Company sa začal písať v roku 2013 v malej kaviarni na ulici Akadémia v Budapešti. Čo začalo ako záľuba, postupne prerástlo do podnikania. Jeden kávový nadšenec pracoval na vytvorení úžasného kaviarenského zážitku. Majiteľ si ani len nevedel predstaviť, že postupne položí základy jednej z najobľúbenejších kaviarní v Balatonfürede. Napriek budapeštianskemu štartu bol vždy jeho cieľom nájsť miesto pre kaviareň pri brehu Balatonu. Od roku 2017 pracujú takmer každý deň na tom, aby túto skvelú víziu ďalej rozvíjali.

Urbanistický štýl

Kaviareň je zasadená do interiéru s industriálnymi prvkami, kde sa surový kov a drevo snúbia s hravými farebnými akcentmi stoličiek a dekorácií. Nápaditým prvkom je bicykel zavesený na stene, ktorý slúži zrejme ako dekoratívny element. Táto kaviareň odráža urbanistický štýl života s prvkami, ktoré sú typické pre dynamické mesto. Interiér je zmesou moderného a industriálneho dizajnu, ktorý sa odráža v kreatívnych detailoch. Urbanistický štýl, často tiež nazývaný mestský štýl, je módnym a životným štýlom inšpirovaným mestským prostredím a kultúrou. Vyznačuje sa svojou praktickosťou, pohodlím a schopnosťou prispôsobiť sa rýchlemu tempu mestského života. Na terase bol umiestnený pult, na ktorom boli drevené boxy na pečivo alebo iné potraviny, ktoré v kaviarni ponúkali. Interiér kaviarne bol tvorený s moderným a zároveň príjemným dizajnom. Farebné ladenie kaviarne je prírodné a pohodové, s použitím drevených prvkov, bielych a béžových tónov, ktoré tvoria základnú schému. Akcenty farieb, ako sú oranžová a žltá, sú pridané prostredníctvom sedadiel, čím sa vnáša viac energie a živosti do celkového vzhľadu. Na terase tejto kaviarne sme sa cítili veľmi pohodovo.

Gurmánske pochúťky

V kaviarni nájdete bohatý výber lahodných pochutín vrátane alkoholických a nealkoholických nápojov, dezertov, rozmanitého pečiva, tort, zákuskov a ďalších lahôdok. Ponúkajú širokú škálu chutných dobrôt, ktoré určite potešia chuťové poháriky. V PazarCoffee Company svojim zákazníkom ponúkajú širokú škálu možností, ako si vychutnať túto obľúbenú čiernu tekutinu. Počas bežných dní sú najčastejšie používané jedno alebo dvojdielne kávovary La Marzocco, ktoré zabezpečujú konzistentnú kvalitu a chuť. No zároveň sa neustále snažia prinášať nové zážitky svojim zákazníkom prostredníctvom filtrovanej kávy, ktorá je pripravovaná pomocou Hario V60 alebo Chemexu. Okrem toho je k dispozícii aj cold brew, ktorý je vždy pripravený na vychladnutie v chladničke vďaka cold drip veži, ktorá je jedným z ikonických symbolov kaviarne. Táto široká ponuka prípravy kávy zaručuje, že každý zákazník nájde svoj obľúbený spôsob, ako si vychutnať túto omamnú nápojovú záležitosť. Pazar Coffee Company tak ponúka nielen kvalitnú kávu, ale aj celkový zážitok z jej konzumácie. Obsluha kaviarne je pozorná s úsmevom a ochotou poradiť pri výbere z bohatého sortimentu. Z ponuky sme si vybrali cappuccino a koláčik. Káva je servírovaná v štýlových bielych šálkach s nápisom “La marzocco” na jednej a “Astoria” na druhej, čo sú zrejme názvy značiek profesionálnych kávovarov. Na vrchu každej šálky je latte art, motív srdca a listu, čo je typické pre cappuccino. Šálky sú umiestnené na drevenom podnose. Mango cheesecake je servírovaný na bielom oválnom tanieri. Až sa budete túlať po Balatone, zastavte sa v tomto malebnom kútiku, kde čas stráca svoju váhu a každé sústo či hlt sa stáva nezabudnuteľným. Nechajte sa uniesť vôňou čerstvo praženej kávy a nechajte svoje zmysly rozprúdiť kulinárske umenie, ktoré kaviareň ponúka.

Adresa: Balatonfüred, Aranyhíd stny. 6, 8230 Maďarsko

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 8 – 18

Pazar Coffee Company hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Pazar Coffee Company celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Pazar+Coffee+Company&oq=Pazar+Coffee+Company&aqs=chrome..69i57j46i19i175i199i512j0i19i22i30l4j69i60l2.1067j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8#lpg=ik:CAoSLEFGMVFpcFBlRzNNT2ViZkF6RGd4cW9NWWJYc1lZSU1LajlkTTJrMGljTzFM