Hľadáte elegantnú a modernú kaviareň s vynikajúcou kávou? Nehľadajte ju v priamom centre mesta. Táto úžasná kaviareň v industriálnom štýle s krásnou terasou a ešte krajším výhľadom sa nachádza pri obchodnom centre Neo Zóna v Spišskej Novej Vsi.

Veľmi ma potešilo parkovisko pri kaviarni. To je výhoda oproti centru mesta, kde máte takmer vždy problém zaparkovať. Auto je zaparkované a ide sa na kávu. Vstupnými dverami sa dostanete na veľkú zasklenú terasu s úžasným výhľadom. Terasa je otočená smerom na juh a v lete, keď sa sklenená bariéra otvára, môžete si svoj obľúbený nápoj vychutnať na čerstvom vzduchu.

Keď následne vojdete do kaviarne, pohlti vás príjemné svetlo a vzrušujúca atmosféra nočného baru. Či sa kaviareň rozhodnete navštíviť cez deň, alebo večer, vždy sa vám bude dobre sedieť. Počas dňa máte vďaka presvetlenej terase veľa denného svetla a keď sa chcete večer zabaviť v bare s priateľmi, posedieť si môžete na pohodlných a priestranných sedačkách v interiéry kaviarne. Cez víkend je otvorené až do tretej rána. facebook.com/G-Caffe-107068440760475

Hneď som si všimla, že kaviareň je pekne čistá a príjemne tam vonia. Stôl ku ktorému som si sadla bol poprataný a umytý. Hudba v pozadí nehrala príliš nahlas a pritom ju bolo príjemne počuť.

Je na čase objednať si kávu. Nápojový lístok dostanete od peknej a usmiatej čašníčky. Kávu som dostala na podnose spolu s vriacou vodou na doliatie, mliekom do kávy a s malým pohárom vody. Espresso malo peknú farbu a bohatú penu . Káva bola príjemne horká s jemnou čokoládovo-orieškovou chuťou. Pila sa výborne. Cena 1,50 eur.

Kaviareň má dokonca aj vlastnú kávu. Fiore Nero, Caramello Blu a Cacao Rosso. Tieto sú 100% arabica a Cioccola Verde je 85% arabica a 15 % robusta. Ja som mala kávu zo zmesi. (obr. 4 a 5)

Túto kaviareň môžem len odporúčať. Sedelo sa mi v nej veľmi dobre a čo je podstatné káva mi chutila. Okrem kávy ponúkajú aj množstvo iných nápojov, záleží na sezóne. Keď pôjdete na nákupy do neďalekého nákupného centra, nezabudnite sa zastaviť. Určite nebudete ľutovať.

facebook.com/G-Caffe-107068440760475

Celkové hodnotenie:

káva – 1, personál – 1, kaviareň – 1

Adresa:

Duklianská 708

052 01 Spišská Nová Ves

Otváracie hodiny kaviarne:

Nedeľa – Štvrtok / 10:00 – 00:00
Piatok – Sobota / 10:00 – 03:00

Link na Google maps:

https://goo.gl/maps/TQt29fTw3brHLAFcA

GPS:

48.9472667,20.5501123

 

Al Kandrová