Ako všetci dobre vieme, výlety do Rakúska v súčasnej situácii neprichádzajú do úvahy a ktovie, kedy tomu bude inak. Preto s nostalgiou spomínam, ako sme pred pár mesiacmi boli na výlete v Hainburgu. Hainburgan der Donau leží pri rieke Dunaj. Je to mesto v spolkovej krajine Dolné Rakúsko. Toto miesto mám naozaj veľmi rada. Počas tohto výletu sme si popozerali zrúcaninu hradu Hainburg, potom sme išli do centra mesta na zmrzlinu, ktorá je mimochodom veľmi dobrá –tým pádom sme si aj vyčkali dlhý rad. Kto v Hainburgu bol, tak isto vie, o čom rozprávam. A nakoniec sme sa išli poprechádzať po brehu rieky Dunaj. Tento skvelý výlet sme nemohli zakončiť inak, ako šálkou dobrej kávy s výhľadom na Dunaj z rakúskej strany.

Objavili sme skvelú kaviareň Donau Cafe priamo na pláži. Viac nám nebolo treba a kaviareň sme sa rozhodli navštíviť. Samozrejme, že Donau Cafe má aj vnútorné priestory, ale tie výhľady čo ponúka letná terasa, sú jednoducho neodolateľné. Takže asi ani nemusím vysvetľovať, kde sme si sadli. Terasa je veľmi veľká, ale ak by ste si mysleli, že nájsť si tu miesto na sedenie je hračka, boli by ste na omyle. Ale ak človek niečo veľmi chce, tak sa mu to zvyčajne nakoniec aj podarí. Už sme chceli odísť, keď v tom sme si na našu radosť všimli, že odchádzajú nejakí hostia, tak sme sa s nimi rýchlo vymenili. Miestečko síce nebolo veľmi lukratívne, nakoľko bolo zašité v rohu terasy, ale boli sme vďační aj za to. Výhľad na Dunaj sme mali trošku prekrytý, ale aj tak bol úchvatný. Za krátky čas sa uvoľnili miesta, ktoré boli bližšie k pláži, ale už sme sa nepresádzali. Na terase bolo použité ratanové sedenie doplnené o drevený stôl. Samozrejmosťou boli slnečníky, ktoré mali výraznú červenú farbu. Natoľko ma uchvátil výhľad na Dunaj, že som iné v podstate ani nevnímala.

Po krátkej dobe prišiel čašník, ktorý nám priniesol ponukový lístok v červenej koži so zlatým písmom. Táto kombinácia pôsobila vcelku luxusným dojmom. S čašníkom sa dalo pekne dohovoriť a keď pochopil, že sme zahraniční hostia, s ochotou nám zopakoval vetu, ak sme niečomu neporozumeli. Jedným slovom bol milý. Objednali sme si cappuccino, ktoré bolo dosť drahé, ale na druhej strane tam človek nechodí každý deň. Podávajú kvalitnú kávu značky Julius Meinl. Značku Julius Meinl reprezentuje predovšetkým jej kultové logo, ktoré zobrazuje muža s červenou pokrývkou hlavy pod názvom fez. Julius Meinl je úspešná rakúska spoločnosť, ktorá bola založená ešte v roku 1862 vo Viedni. Potešilo ma, že nám ku káve priniesli aj pohár vody. Kávička bola dobrá, ale na moju chuť dosť silná, tak som vodu použila na jej zjemnenie. V ich ponuke nájdete polievky, predjedlá, čerstvé šaláty, rybie špeciality, pečené špeciality, grilované špeciality, hamburgery, vegetariánske špeciality, jedlá pre deti, prílohy, ale aj čerstvo upečené pečivo, domáce pečivo, dezerty, zmrzlinové poháre, široký výber káv, alkoholické a nealkoholické nápoje. Majú aj špeciálne ponuky a každý pondelok až piatok ponúkajú 2 obedové menu za 7,20€. Návštevou tejto kaviarne sme nadobudli pocit, ako keby sme boli niekde na dovolenke. Úprimne verím, že túto kaviareň ešte niekedy v budúcnosti navštívime. Takže tento náš výlet hodnotím aj po dlhšom čase za veľmi vydarený.

Adresa: Donaulände 2a, 2410 Hainburg an der Donau, Rakúsko

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 9 – 23

Donau Cafe hodnotím: personál = 2, káva = 2-, prostredie = 2

Donau Cafe celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476cf4e6a8a7a159%3A0x22b14739a2569051!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOe5kC_DPLtY-OrY0Kqd57VsmHNGcEzKi39_VI%3Dw120-h160-k-no!5sdonau%20cafe%20hainburg%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOe5kC_DPLtY-OrY0Kqd57VsmHNGcEzKi39_VI&sa=X&ved=2ahUKEwiM2NHojIjpAhXGA2MBHR6GB4QQoiowE3oECBgQBg