V predvianočnom období sme sa usadili na terase reštaurácie LE GRIFFON v Piešťanoch. Sedeli sme na terase, vychutnávali sme si náš obľúbený kávový nápoj a obdivovali sme vianočnú výzdobu, ktorá dodávala tomu okamihu čarovnú atmosféru. Reštauráciu LE GRIFFON nájdete priamo na pešej zóne v samotnom centre kúpeľného mesta na Winterovej ulici 1739.

História tejto budovy siaha niekedy do roku 1642, kedy ju spomína známy básnik Adam Trajan z Benešova v latinskej básni „Saluberrimae Pistinienses Thermae” ako hostinec pre bohatých kúpeľných hostí. Na kolorovanej grafike z obdobia okolo roku 1809 je vidieť budovu Panského hostinca, v ktorom návštevníci mohli popri občerstvení využívať aj kúpele v termálnej vode priamo v hostinci a nemuseli tak dochádzať do kúpeľov. Názvom LE GRIFFON a interiérom sa majitelia nechali inšpirovať južnou oblasťou Francúzska – Provensálskom. Útulný a zároveň elegantný provensálsky štýl tak preniesli do jednej z najstarších historických pamiatok mesta Piešťany. Provensálsky štýl je jemný a znázorňuje idylickú atmosféru francúzskeho vidieka. Charakteristický znak pre tento štýl je vzdušný interiér ladený v decentných farbách s množstvom kvetín a bylín, ktorý vytvára dojem leta a príjemných oddychových chvíľ. Interiér reštaurácie som si nemala možnosť popozerať, ale verím, že v budúcnosti sa mi to určite podarí. Ako už bolo vyššie spomenuté, usadili sme sa na terase, ktorá pôsobí veľmi romanticky. Na moje prekvapenie terasa bola celkom obsadená, ale po chvíľke čakania sa nám podarilo sadnúť. Aj napriek tomu, že vonku bola zima ako v ruskom filme, sa nám na terase sedelo veľmi dobe a pohodlne. Terasa disponovala teplými dekami a ohrievačmi, ktoré okrem príjemného tepla dodávali priestoru domácu atmosféru. Priestor bol krásne vysvietený svetielkami a doplnený o črepníkovú zeleň. Pekný dojem na terase vytvárala vinná réva so strapcami hrozna, samozrejme, že to bola umelá dekorácia, ktorú ja teda veľmi neobľubujem, ale v tomto prípade musím uznať, že aranžmán pôsobil veľmi vkusne. Terasa bola zariadená záhradným nábytkom. Za milý bonus považujem priamy výhľad na veľký vianočný stromček uprostred pešej zóny.

Reštaurácia LE GRIFFON ponúka predjedlá, polievky, hlavné jedlo, detské menu, šaláty, dezerty, teplé nápoje, nealkoholické nápoje, aperitívy, likéry, destiláty, whisky, brandy, pivo, kokteily, nealkoholické kokteily, rozlievané vína, chuťovky. Lahodné zákusky podľa aktuálnej ponuky nájdete v chladiacej vitríne v priestoroch reštaurácie. Špeciálna ponuka platí každý pracovný deň od 11:00 do 15:00. V cene špeciálnej ponuky je zahrnutá aj polievka podľa dennej ponuky. Z bohatej ponuky sme si vybrali cappuccino (8g káva, 0,1l mlieko) v hodnote 2€. Cappuccino bolo veľmi lahodné a pekne servírované. Samozrejmosťou bol cukor, pohár vody a drobná sladkosť. Taktiež musím pochváliť milého a sympatického čašníka. Pre personál reštaurácie LE GRIFFON je dôležité poskytnúť pre svojich hostí pohodlie, kvalitné služby s úžasnou gastronómiou, ktorej základom sú kvalitné a čerstvé suroviny. Opisovanú reštauráciu opäť navštívim.

Adresa: Winterova 1739, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 9 – 23:30

LE GRIFFON hodnotím: personál = 1, káva = 2, prostredie = 2

LE GRIFFON celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x476b5485ad60efe1%3A0xe794de08db5de5d1!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNtNbEk6s-dpzTaUiCxW_9szHHgUFjJD5rIrc8W%3Dw240-h160-k-no!5zTEUgR1JJRkZPTiDigJMgUGllxaHFpWFueSAtIEjEvmFkYcWlIEdvb2dsb20!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNtNbEk6s-dpzTaUiCxW_9szHHgUFjJD5rIrc8W&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwiq8cWL6LzxAhUC_KQKHU9PB2IQoiowEnoECDcQAw