Na  rušnej Kukučínovej ulici v kúpeľnom meste Piešťany nájdete novootvorenú a štýlovú kaviareň Hookafe. Zvonku síce nenápadná budova, no interiér sa pýši veľmi vkusným dizajnom. Túto kaviareň sme navštívili niekedy v júni.  Počasie bolo veľmi príjemné, tak aj napriek útulnému interiéru sme sa usadili na letnej terase.

Nápad vytvoriť tento príjemný priestor vznikol v hlavách majiteľov počas „prvej vlny korony“, keď im vtedajšie opatrenia dočasne zavreli ich prvý podnik čajovňu Slnovrat.  A majitelia zrazu mali najdlhšiu dovolenku za posledných pár rokov. Keďže nevedeli, čo so svojím voľným časom, začali premýšľať, čo v Piešťanoch chýba a akoby zároveň mohli spojiť všetky odvetvia, ktorým sa venujú. Dali hlavy dokopy s jazykovou školou Skypers a Hookafe je výsledkom. Vytvorili tak literárnu kaviareň, kde si v komornej atmosfére môžete požičať akúkoľvek z vystavených kníh. Čítaním si môžete spríjemniť chvíle pri chutnej káve, čokoláde alebo čaji. Podnik má niekoľko častí: kaviarenskú časť, pivničné priestory, kde podávajú vodné fajky, ktoré chutia jemne a bohato dymia. Ďalšou časťou je masérsky salón, ktorý sa nachádza na prízemí. V príjemnom masérskom salóne pri relaxačnej hudbe nájdete oddych pre svoje stuhnuté telo. A poslednou časťou je letná terasa. V interiéri nájdete pekný kaviarenský nábytok, ale aj pohodlné žlté kreslo. Miestnosť zdobia vankúše rôznych farieb, dominantou sú bezpochyby horčicové vankúše. Na policiach je uložené nespočetné množstvo zaujímavých kníh, gitara, sošky a veľa iného. Na stenách visia obrazy, osobne sa mi zapáčil obraz s veľkou sovou. Cez veľké okná môžete pozorovať dianie na Kukučínovej ulici. Za veľmi pútavý doplnok považujem, že v oknách sú nalepené nálepky s rôznymi motívmi. Nájdete tam napríklad kávu, pivo, sovu. Osvetlenie je vyrobené z klobúkov. Exteriér zaujme skôr svojou priestrannosťou, jednoduchosťou, krbom a grilom.

V Hookafe ponúkajú výberovú kávu, prémiový alkohol a rôzne dobroty. V ponuke majú alkoholické, nealkoholické  a teplé nápoje,  rôzne limonády,  kokteily.  Vychutnať si môžete aj vodnú fajku.  V kaviarni ponúkajú taktiež vlastné remeselné pivo MAD HAT BREWERY. Z danej ponuky sme si vybrali espreso za 1,50€ a cappuccino  v hodnote 2,60€.  Ceny v tomto podniku sú dosť vysoké.  Na každodenné popíjanie cappuccina v tejto kaviarni to rozhodne nevidím, no taktiež musím poznamenať, že káva bola lahodná.  Je vidieť, že si na výbere kávy dávajú prevádzkovatelia záležať. V kaviarni podávajú kávu zo slovenskej pražiarne kávy BOZIN ROASTERY, to veľmi oceňujem. BOZIN ROASTERY je Pezinská pražiareň, kde sa venujú výberu vysokokvalitných káv a ich následnému praženiu s veľkou vášňou a 100% prístupom. Kávičky boli servírované na drevenom podnose v bielej šálke s logom spoločnosti BOZIN ROASTERY a s pohárom vody. K espressu bolo v bielej kanvičke servírované aj mlieko. Čašník bol milý a ústretový. Kaviareň Hookafe je príjemným miestom, ktoré ešte niekedy v budúcnosti isto navštívim.

Adresa: Kukučínova 1671/19, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 15 – 21 – podľa informácii na FB

Kaviareň Hookafe hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 2

Kaviareň Hookafe celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x476b55d7ec4cece1%3A0x174c5d3f717db9b3!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipO6yRo18Az8o3ZSzsqEFhOuZ2AuO-Jybcrxs9fq%3Dw120-h160-k-no!5zS2F2aWFyZcWIIEhvb2thZmUgdiBQaWXFocWlYW5vY2ggLSBIxL5hZGHFpSBHb29nbG9t!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipO6yRo18Az8o3ZSzsqEFhOuZ2AuO-Jybcrxs9fq&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwi14oqGsqX1AhUJ_aQKHRGECNQQoip6BAgpEAM