Dnes vás zavediem do Istanbulu. Lepšie povedané do tureckej reštaurácie Istanbul v Piešťanoch. Po prechádzke týmto kúpeľným mestečkom sme mali namierené niekam na dobrú kávičku. Blúdili sme piešťanskými uličkami a nevedeli sme sa rozhodnúť, ktorý podnik v tento deň zvolíme. Nakoniec sme sa rozhodli pre Istanbul Döner Kebab, no či tento výber bol práve ten najlepší, sa dozviete, keď budete čítať ďalej.

Istanbul Döner Kebab sa nachádza na ulici Park pasáž s popisným číslom 1719/1. Letná terasa sa rozprestiera priamo na pešej zóne. Za pozitívum považujem polohu reštaurácie. Terasa je zariadená ratanovým nábytkom a zaujímavým nábytkom z paliet. Pred slnečnými lúčmi hostí chránia veľké biele slnečníky. Z terasy sa mi naskytoval výhľad aj do interiéru reštaurácie. Vnútorné priestory boli maličké, ale zariadené pekne. Najviac ma zaujal nákres na stene, pri ktorom predpokladám, že znázorňoval práve Istanbul. Interiér, ako aj exteriér reštaurácie, bol zriadený celkom vkusne. Na terase sa nám sedelo príjemne. Daná lokalita nám umožňovala sledovať pulzujúci život na Winterovej ulici.

Personál v tejto prevádzke by som si osobne vedela predstaviť aj málinko vrúcnejší. Istanbul Döner Kebab ponúka kurací kebab, teľací kebab, pizzu, falafel, pide, lákavú zmrzlinu, dezerty. No ako som si mala možnosť prečítať z dostupných recenzií, kebab sa z veľkej obľúbenosti neteší. Z kávových nápojov majú v ponuke espresso, espresso lungo, cappuccino, caffe latte, macchiato, alžírsku kávu, ľadovú kávu, tureckú kávu, tureckú originál kávu, bezkofeínovú kávu. V ponuke taktiež nájdete rôzne alkoholické a nealkoholické nápoje. Z danej ponuky sme si vybrali 2x cappuccino v hodnote 1,90€. V podniku servírujú kávu talianskej značky Estados Café. Estados Café je spoločnosť s bohatou históriou. Svoje súčasné logo nesie od roku 1999. Svoju kávu ponúkajú v podobe zrnkovej kávy, kapsúl alebo napríklad špeciálne namletej kávy na prípravu french pressa. Estados Café je zárukou kvality a profesionálneho prístupu. Pre svojich klientov zabezpečujú nielen dodávku kávy, ale aj dodávku technológií ako ku kúpe, tak formou zapožičania, ale hlavne zabezpečujú profesionálne preškolenie personálu a o svojich klientov sa starajú tak, aby bola zaručená tá najvyššia kvalita podávanej kávy. Vďaka profesionálnemu preškoleniu personálu zvýši podnik svoju konkurencieschopnosť a tým aj svoje zisky. Firma Estados Café ponúka kompletnú podporu pre svojich odberateľov. Dokonca vďaka unikátnemu systému kapsúl s mletou kávou si vychutnáte svoju obľúbenú kávu v rovnakej kvalite aj doma. Cappuccino bolo servírované na striebornej šálke s logom spoločnosti Estados Café. Ku káve sme dostali cukor a pohár vody. Samotnému servírovaniu nemám čo vytknúť, možno by som prijala malú napolitánku. Káva ma však sklamala, bola veľmi silná a mojim chuťovým pohárikom neulahodila. Cappuccino som ani nedopila. Pravdupovediac, od tejto tureckej reštaurácie som čakala trošku viac. Tento podnik sa určite nestal mojím obľúbeným a dovolím si dokonca tvrdiť, že už Istanbul Döner Kebab nenavštívim. Ale na druhej strane si hovorím – sto ľudí, sto chutí, preto odporúčam vytvoriť si na toto miesto v srdci pešej zóny vlastný názor.

Adresa: Park pasáž 1719/1, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 8 – 17

Tureckú reštaurácie Istanbul hodnotím: personál = 2-, káva = 3-, prostredie = 2-

Tureckú reštaurácie Istanbul celkovo hodnotím známkou 3

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x476b550c5d23883b%3A0xbf5b9f222718a6e6!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMHLOaf82w5XiNRj_RJt3JcKUnAp2gOZvsxDrcr%3Dw120-h160-k-no!5zSXN0YW5idWwgdiBQaWXFocWlYW5vY2ggLSBIxL5hZGHFpSBHb29nbG9t!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipMHLOaf82w5XiNRj_RJt3JcKUnAp2gOZvsxDrcr&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwi6nIau8LzxAhWNiqQKHebAACwQoiowCnoECCgQAw