Oáza kávy v srdci Piešťan:

Už od roku 1993 pôsobí v Piešťanoch malý klenot medzi kaviarňami, ktorý je známy svojou rodinnou atmosférou a exkluzívnym prístupom k príprave kávy. Pražiareň kávy Classic Coffee je nielen miestom pre milovníkov kávy, ale aj útočiskom pre tých, ktorí si potrpia na čerstvosť a kvalitu. Poďme spolu navštíviť túto kaviareň, kde sa každý cíti ako doma.

Útulnosť a štýl

Interiér Classic Coffee je prevedený v teplých tónoch dreva, čo pridáva na útulnosti. Steny zdobia tematické maľby a rozličné dekorácie, ktoré dotvárajú osobitý charakter miesta. Vo vnútri sa nachádzajú dve menšie miestnosti a veľký pult, ktorý je srdcom priestoru. Letná terasa je skutočným skvostom kaviarne. Pohodlné sedenie je obklopené kvetmi a dekoráciami, ako sú starožitné kávové mlynčeky, knihy a sošky. Počas teplých mesiacov je terasa obľúbeným miestom pre relax a stretnutia s priateľmi, zatiaľ čo v zime sa zákazníci snažia nájsť teplé miestečko vo vnútri. Odporúčam počas adventu si sadnúť na terasu, kde vás okúzli krásna vianočná výzdoba, vtiahne vás do vianočnej nálady a pohltí duchom Vianoc. Atmosféra na terase je ešte umocnená farebnou mapou na stene, ktorá pripomína kávové destinácie sveta a výzvu, aby ste sa posadili, zabavili sa a načerpali novú energiu.

Domov čerstvej kávy

Kaviareň prinesie každému návštevníkovi unikátny zážitok, keďže kávu pražia priamo pred zrakom zákazníka. V malej priehľadnej pražičke sa zelené zrná kávy premenia na aromatické hnedé perly. Káva Kopi Luwak, známa aj ako cibetková káva z indonézskeho ostrova Sumatra a exkluzívna Panama Geisha Berry, sú len špičkou ľadovca v ponuke, ktorá zahŕňa zrná z celého sveta. Chcela by som zdôrazniť, že všetky typy káv dostupné v tejto kaviarni sú pripravované priamo na mieste v ich vlastnej pražiarni. Začínajú s výberom zelenej kávy od najlepších značiek, ktoré sú dovezené z európskych skladov. Tieto sklady prijímajú zrná hlavne z Afriky, Ázie a Južnej Ameriky. Zelené zrná sa následne pražia pri vysokej teplote podľa špecifického receptu. Po pražení sa kávové zrná hneď balia. Mletá káva sa tu prispôsobuje požiadavkám zákazníkov pre rôzne spôsoby prípravy – od tureckej kávy až po espresso. Záruka kvality, čerstvosti a pôvodu kávy je v tejto kaviarni zaručená. Ponúkajú tiež vlastné zmesi kávy, ktoré sú založené na rodinných receptoch. Medzi ne patria Classic, Coffice, Maestro Espresso, Excelsior a Royal. Okrem bohatej ponuky káv ponúkajú aj čokoládové pralinky domácej výroby, denne pražené oriešky a množstvo iných lahôdok. Na pulte nechýbajú ani kvalitné čaje, rôzne kávy, čokolády, oplátky, zákusky a pre milovníkov kreatívnych darčekov sú k dispozícii aj darčekové koše. Ponuka nápojov v Classic Coffee je skutočne rozmanitá. Okrem štandardov ako espresso a cappuccino si môžete vychutnať rôzne varianty kávy, ako sú bezkofeínové verzie, moky či zalievané kávy. Cappuccino vedia pripraviť s teplou alebo studenou penou. Letné mesiace prinášajú osviežujúce kávy a ľadové čaje ideálne pre teplé dni. Môj obľúbený nápoj je veľké cappuccino s teplou penou, bezkofeínu z Guatemaly. Každý nápoj je servírovaný s unikátnym dotykom – ku každej káve pridávajú pohárik s vodou, trstinový cukor a chutný keks, čo umocňuje celkový zážitok.

Rodinná pohostinnosť

Zamestnanci sú nesmierne prívetiví, vždy usmiati, ochotní a ústretoví. V kaviarni prevláda rodinná atmosféra, ktorá je citeľná pri každom kroku. Pre verných zákazníkov ponúkajú odmeňovací program v podobe vernostnej kartičky. Majitelia sa venujú svojej práci s obrovskou láskou, odhodlaním a pokorou. Je obdivuhodné, že tu pravidelne organizujú charitatívne akcie na podporu iných, čo je v dnešnej rýchlej dobe skutočne výnimočné. Personál tejto kaviarne je veľmi srdečný a nielenže pozná svojich stálych zákazníkov po mene, ale aj presne vie, akú kávu preferujú a dokonca pre nich majú pripravené osobné šálky s menom.

Nezabudnuteľný zážitok

Návšteva tejto kaviarne je ako cesta okolo sveta – od Austrálie cez Tanzániu až po Kolumbiu. Personál je vždy pripravený pomôcť s výberom a navrhnúť najlepšie kombinácie. A ak si chcete pri odchode zazvoniť na zvonček, urobte tak s vedomím, že práve ste boli súčasťou niečoho špeciálneho. Pražiareň kávy – Classic Coffee je miesto, kde sa zastaví čas, zatiaľ čo vy si užívate kávu, ktorá je viac než len nápoj – je to zážitok, ktorý hladí dušu i telo. Nezabudnite si naplánovať túto zastávku pri vašej návšteve Piešťan.

Adresa:  Námestie 1. mája 1, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny:

Po: Zatvorené, Ut -Pia: 07.30 – 17.00, So: 09.00 –12.00, Ne: Zatvorené

Classic coffee hodnotím výborne: personál = 1+, káva = 1+, prostredie = 1

Classic coffee hodnotím známkou 1+

Link na Google maps:

https://www.google.sk/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476b5491b4eca041%3A0x6ad4813f6a0c2351!2m22!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m16!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!2m2!1m1!1e6!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPE3nUfdv-yoKL5pKNY6EOOQslUnnfwgr22qbHo%3Dw284-h160-k-no!5zcHJhxb5pYXJlxYgga8OhdnkgY2xhc3NpYyBwaWXFocWlYW55IC0gSMS-YWRhxaUgR29vZ2xvbQ!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipPE3nUfdv-yoKL5pKNY6EOOQslUnnfwgr22qbHo&sa=X&ved=2ahUKEwj6x4ntz8DjAhWPwqYKHYF3CWsQoiowCnoECA8QBg