Kúpeľný ostrov:

V srdci kúpeľného mesta Piešťany, na idylickom Kúpeľnom ostrove, nájdete príjemný úkryt v podobe Kaviarne & Pivárne Kantína. Toto miesto sa stalo obľúbenou zastávkou nielen pre návštevníkov kúpeľov, ale aj pre miestnych, ktorí hľadajú útočisko pred každodenným zhonom. Kantína ponúka útulné a neformálne prostredie, kde je každý vítaný – či už ide o rodiny s deťmi alebo skupiny priateľov. Okrem príjemného prostredia a relaxačnej atmosféry nás očaril aj nádherný výhľad na hotel Thermia Palace. Toto historické miesto pridáva k zážitku z návštevy ešte viac krásy a poskytuje ideálne pozadie pre pokojné popoludnie strávené v tejto kaviarni.

Kantína a jej atmosféra

Okrem nápojov je k dispozícii aj príjemné sedenie v interiéri aj exteriéri. Nech už prídete kedykoľvek, Kaviareň & Piváreň Kantína zaručuje relaxačný zážitok v srdci Piešťan. Keď navštívime kaviareň, vždy si vyberieme miesto na letnej terase, ktorá je ideálnym miestom na relaxáciu a pohodu uprostred kúpeľného ostrova. Terasa je vybavená pohodlnými stolmi a stoličkami s mäkkými zelenými sedákmi, ktoré sú rozmiestnené pod príjemným závetrím bielych arkád. Toto usporiadanie poskytuje príjemný tieň počas horúcich letných dní. Celé prostredie je obklopené bujnou zeleňou, vďaka čomu sa terasa stáva pokojným útočiskom, kde je možné uniknúť pred mestským ruchom a vychutnať si chvíle ticha. Elegantné, ale neformálne prostredie kaviarne je zdobené rôznymi kvetinovými záhonmi, ktoré pridávajú farbu a život do prostredia a vytvárajú tak útulnú a prívetivú atmosféru.

Ponuka v Kantíne

V Kaviarni & Pivárni Kantína si môžete vybrať z bohatého sortimentu nápojov, ktorý zahŕňa kávy, osviežujúce nealkoholické nápoje a širokú paletu alkoholických nápojov pre tých, ktorí preferujú niečo silnejšie. Pre milovníkov chmeľových nápojov je tu pripravené pivo od tradičných značiek. Vínna karta zahŕňa biele aj červené víno dostupné po pohároch či fľašiach, čo je ideálne na spoločenské večery. Pre tých, ktorí majú radšej bublinky, je v ponuke prosecco. Kaviareň ponúka aj niečo na zahryznutie. Počas našej návštevy v Kaviarni & Pivárni Kantína sme si dali cappuccino značky Lavazza, ktoré bolo servírované v štýlovej šálke s logom Lavazza. Lavazza je známa talianska značka, ktorá je známa svojou tradíciou výroby kvalitnej kávy. Napriek reputácii značky na nás táto konkrétna šálka kávy, bohužiaľ, veľký dojem nespravila. Káva nemala taký výrazný a bohatý chuťový profil, aký by sme očakávali od značky s tak dlhou históriou v kávovom priemysle.

Pohoda a relax v srdci kúpeľov

Kantína Kaviareň & Piváreň poskytuje útočisko, kde by človek mohol pohodlne sedieť aj pol dňa, keby mal dostatok času. Avšak, pre kvalitu kávy by som toto miesto nevyberala. Namiesto toho si tam radšej vychutnávam osviežujúci nealkoholický citrónový radler, pričom relaxujem a pozorujem ruch kúpeľného mesta. Tento pokojný ostrov aktivít a kultúry je ideálnym miestom na oddych a pozorovanie života okolo. Ak sa ocitnete na Kúpeľnom ostrove, určite by ste nemali vynechať návštevu Kantíny. Je to skvelé miesto pre chvíle pokoja v srdci kúpeľov, kde môžete získať príjemnú prestávku od každodenného zhonu a byť obklopení prírodou a pohodovou atmosférou.

Adresa: Kúpeľný ostrov 3593/8, 921 01 Piešťany – Kúpeľný ostrov

Kaviareň & Piváreň Kantína hodnotím: personál = 1-, káva = 2-, prostredie = 2

Kaviareň & Piváreň Kantína celkovo hodnotím známkou: 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=kaviare%C5%88+%26+piv%C3%A1re%C5%88+kant%C3%ADna+v+pie%C5%A1%C5%A5anoch&sca_esv=fdd505efaadfc2c0&sca_upv=1&ei=BLZMZqTtL5jd7_UP3tWngAg&udm=&oq=Kaviare%C5%88+%26+Piv%C3%A1re%C5%88+Kant%C3%ADna+v+&gs_lp=Egxnd3Mtd2l6LXNlcnAiIUthdmlhcmXFiCAmIFBpdsOhcmXFiCBLYW50w61uYSB2ICoCCAAyBRAhGKABMgUQIRigATIFECEYoAFIyR5Q6wNYkBBwAXgAkAEAmAG5AaAB0QOqAQMwLjO4AQHIAQD4AQGYAgOgAvcDmAMAiAYBkgcFMC4yLjGgB5YN&sclient=gws-wiz-serp