V Piešťanoch nájdete veľmi veľa rôznych kaviarničiek, avšak Pražiareň kávy – Classic coffee je môjmu srdcu najbližšia. Táto rodinná kaviareň pôsobí Piešťanoch od roku 1993. Môžem povedať, že stráviť čas v tejto  kaviarni, je naozaj zážitok.

Musím podotknúť, že všetky druhy káv, ktoré majú v ponuke, pripravujú priamo v priestoroch svojej pražiarne. Spracúvajú tu zelenú kávu až k jej finálnej podobe. Zelenú kávu vyberajú s láskou od rôznych najkvalitnejších značiek a je privážaná zo skladov celej Európy, kam sa dostane od svetových dodávateľov kávy prevažne z Afriky, Ázie a Južnej Ameriky. Zelené zrná kávy sa v požadovanom pomere pražia veľmi vysokou teplotou v pražiacom stroji. Upražené kávové zrná sa následne priamo balia alebo sa melú na určenú hrúbku. Kávu tu zomelú podľa potreby zákazníka či už na prípravu kávy v džezve, filtrovanej kávy, zalievanej kávy, moky alebo pákového espressa – stačí si len povedať. Kvalita, čerstvosť a garancia pôvodu daných druhov kávy je v tejto kaviarničke samozrejmosťou.

Dokonca pražia kávu priamo v kaviarni pred zrakom zákazníka. Je to veľmi zaujímavý pohľad, vidieť v malej priehľadnej pražičke, ako sa zelené zrná kávy menia na hnedé. V súčasnosti vám spomínaným spôsobom vedia pripraviť dva druhy kávy, a to konkrétne Kopi Luwak a Panama Geisha Berry. Kopi Luwak je viac známa pod názvom cibetková káva, ktorá pochádza z indonézskeho ostrova Sumatra, k tejto káve dostanete aj certifikát originality. Druhá káva je Panama Geisha Berry a je to exkluzívna odroda kávy arabica, ktorá sa do Panamy dostala z Afriky. Takže, ak máte chuť na čerstvo pražené espresso, neváhajte využiť túto ponuku.

Svojim zákazníkom prinášajú nielen čerstvo praženú kávu, ale aj čokoládové pralinky domácej výroby a denne pražené oriešky rôznych druhov. Ďalej si tu môžete zakúpiť kvalitné čaje značky Dilmah, oplátky, trubičky, čokolády, ale aj lahodné zákusky a veľa iného. Okrem darčekových balení, čo majú v ponuke, vám urobia darčekový kôš podľa vlastného výberu.

Do spomínanej kaviarničky chodíme naozaj pravidelne a radi. Personál už presne vie, akú kávu pijeme. Ja si dávam veľké cappuccino Guatemala v bezkofeínovom prevedení s teplou penou a škoricou. Guatemala je káva s vyváženou a korenistou chuťou. Cappuccino vedia vyhotoviť v akejkoľvek podobe, či už v malej alebo vo veľkej šálke, s teplou alebo studenou penou, so škoricou alebo bez škorice – jednoducho záleží od chuti zákazníka. Ku každej kávičke podávajú pohárik s vodou, trstinový cukor a chutný keks. My sme v pražiarni samozrejme ochutnali kávy z rôzneho kontinentu a všetky boli skvelé. Tu si na svoje príde každý, pretože majú široký výber kávových nápojov. V letných mesiacoch svoju ponuku rozširujú o zmrzlinové kávy, ľadové čaje a podobne. Za veľmi sympatické považujem, že zákazníkom, ktorí do tejto kaviarne chodia pravidelne, servírujú kávu do šálky s vlastným menom.

Ako som už načrtla, v Classic coffee majú nespočetné množstvo druhov káv. Akoby čarovným prútikom sa zrazu prenesiete do vzdialených krajín. Láka vás Austrália, Tanzánia, Etiópia, Peru, India alebo radšej uprednostníte Nepál, Kubu, Kostariku, Brazíliu, Columbiu? Nebojte, personál vám s výberom ochotne poradí. Majú aj vlastné zmesi, sú to ich rodinné recepty, a to konkrétne Classic, Coffice, Maestro Espresso, Excelsior.

Kaviareň je maličká, ale o to viac útulná. Vo vnútornej časti nájdete veľký pult s rôznym tovarom a dve menšie miestnosti. Tento priestor je v drevenom prevedení, na stenách sú krásne tematické maľby a priestor podčiarkujú drobné dekorácie. Nakoľko ku kaviarni prislúcha aj vcelku veľká terasa, miest na sedení je dostatok. Avšak, menší problém nastáva v zimných mesiacoch, keď je terasa zatvorená, vtedy býva problém nájsť si miestečko na sedenie. Ľudia v kaviarni sú však veľmi milí a podelia sa s vami o svoj stôl, takže takmer vždy si sadnete. Veď ako sa hovorí: „Dobrých ľudí sa všade veľa zmestí.“ Hneď, ako vstúpite na terasu, určite vás upúta veľká farebná mapa namaľovaná na stene. Sedenie je veľmi pohodlné, terasu dotvárajú kvety a dekorácie, ako napríklad knihy, kávové mlynčeky, sošky a iné drobnosti. Môj zrak vždy zablúdi na dekoráciu s textom: „Vitajte na našej terase. Seďte dlho, bavte sa dobre, smejte sa veľa.“ Atmosféra v kaviarni je pohodová a príjemná, človek si tu oddýchne a nazbiera nové inšpirácie. Ešte musím podotknúť, že ceny sú viac ako prijateľné a každá desiata káva v hodnote 1,30€ je zdarma.

Personál je veľmi milý, ústretový, ochotný, s úsmevom na tvári a mohla by som použiť ďalšie superlatívy. Rodinnú atmosféru je v tejto kaviarni cítiť na každom kroku. Majitelia svoju prácu robia s láskou, odhodlaním a veľkou pokorou. Je mi veľmi sympatické, že sa tu z času na čas konajú dobročinné akcie, ktorými sa pomáha iným ľudom, čo sa v dnešnom uponáhľanom svete len tak nevidí.

Jednoducho, táto kaviareň je zárukou kvality. Kávičky z tejto kaviarne sú vskutku monzúnom pre chuťové poháriky. Takže, keď si v blízkej dobe naplánujete výlet do tohto kúpeľného mestečka, určite musíte navštíviť Pražiareň kávy – Classic coffee. A až budete z kaviarne odchádzať, nezabudnite zazvoniť na zvonček ako znak toho, že vám káva chutila, pretože ja pevne verím, že vám chutiť bude.

 

Adresa:  Námestie 1. mája 1, 921 01 Piešťany

 

Otváracie hodiny:       Po: zatvorené

Ut – Pia: 07.30 – 17.00

So: 09.00 –12.00

Ne: zatvorené

 

Celkovo hodnotím Classic coffee výborne: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1

 

Classic coffee nemôžem hodnotiť inak ako známkou 1

 

Link na Google maps:

 

https://www.google.sk/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476b5491b4eca041%3A0x6ad4813f6a0c2351!2m22!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m16!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!2m2!1m1!1e6!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPE3nUfdv-yoKL5pKNY6EOOQslUnnfwgr22qbHo%3Dw284-h160-k-no!5zcHJhxb5pYXJlxYgga8OhdnkgY2xhc3NpYyBwaWXFocWlYW55IC0gSMS-YWRhxaUgR29vZ2xvbQ!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipPE3nUfdv-yoKL5pKNY6EOOQslUnnfwgr22qbHo&sa=X&ved=2ahUKEwj6x4ntz8DjAhWPwqYKHYF3CWsQoiowCnoECA8QBg