Kávičkári a milovníci čajíkov – vôbec nemusí ísť o dve skupiny ľudí. Naopak. Ak má niekto rád kávu, často si dá rád aj čaj. A to napriek tomu, že niektoré vedecké štúdie naznačujú, že to, či inklinujeme viac ku káve, alebo k čaju, je nám geneticky dané. Reč je však o porovnaní kávy a zeleného či čierneho čaju. A to zďaleka nie sú všetky možnosti, ktoré nám čaj ponúka.

Máte sedavé zamestnanie a je pre vás typické, že neustále niečo popíjate? Nie je to vôbec nič zvláštne. Nezabudnite ale kávu aj čaj prestriedať vždy s vodou. Na jednu šálku kávy sa odporúčajú vypiť tri poháre, na jednu šálku čaju dva poháre vody.

Čaj je nápoj mnohých tvár

Získate z neho povzbudenie a energiu rovnako ako z kávy, súčasne však môže byť zdravým aj relaxačným nápojom. Ovocné čaje ponúkajú vitamíny a minerály z ovocia, bylinkové čaje zas rôzne účinné ingrediencie pre podporu našej imunity a zdravia. Aj preto sú tak obľúbené trebárs ajurvédske čaje.

Kvalitný čaj je sypaný

Zabudnite na čaje v nálevových vreckách. Ich kvalita je pochybná. Ak potrebujete rýchlo pripravený nápoj, použite čaj v pyramídkach. Medzi bežný sáčkovým čajom a sypaným čajom je však rozdiel ako medzi 20% a 95% šunkou. Kvalitný sypaný čaj ponúka e-shop Veselycaj.sk.

Darujte čaj ako originálny darček

Čaje sa stali aj nápaditým darčekom. Predovšetkým tie kvalitné, sypané. Nemusíte ich venovať nudne v papierovom vrecku. V e-shope Veselycaj.sk kúpite čaje zabalené do papierových dóz, do priehľadných dóz s dreveným uzáverom, ale taktiež do plechoviek v krabičke. Veľmi originálne vypadajú napríklad sety ajurvédskych čajov v malých sklenených dózičkách zabalených ako bonboniéra. Ide o krásne originálne darčeky, ktoré je možné venovať komukoľvek a pri akejkoľvek príležitosti. A nezabudnite si kvalitný čaj kúpiť aj pre seba.