Chuť po sladkom nás hnala ulicami Košíc až kým sme nezakotvili v relatívne novom bistre v blízkosti Kulturparku. Usadila nás sem chválitebná povesť Našého Bistra, ktorá ospevuje ich domáce lievance. Glukózu treba niečím spláchnuť a tak sa nám na pery derie otázka správneho kávičkára – akú že tu majú kávu?

Familiárny neporiadok

Nové a štýlové podniky rastú v košickom centre ako huby po daždi a všetky sa predbehujú o to, ktorý bude väčšou pastvou pre oko. Industrializmus, šmrnc 50. rokov či škandinávsky punc – toto sú bežné evergreeny, ktoré oku zákazníka zakaždým ulahodia a ktoré sme čakali aj v Našom Bistre. Bum – dostali sme však nesúrodú zmesku viacerých štýlov, ktorá by sama o sebe nebola až taká žalostná, keby nebola krížom-krážom popretkávaná bordelom! Naše Bistro je family-friendly podnik s detským kútikom, ktorého veľkosť nemá v okolí konkurenciu, no aj celý zvyšok podniku je akoby dotknutý detskou nezbednou rukou. Je to tu akoby v byte novopečených rodičov, ktorí do každého kútika uskladnia vecičky svojho dieťaťa. Hlavná miestnosť sa snaží raziť do štýlu IKEY, no celý koncept je trochu nedotiahnutý do konca a potenciál ostáva nevyužitý. Väčšinou si zgustnem na opisovaní použitých štýlov, no v Našom Bistre jednoducho dominuje neporiadok. Najväčší gól sa mi naskytoval rovno po mojej pravici – paravan za sebou zakrýval predmety, ktoré oko zákazníka nemalo nikdy vidieť. Vysávač, krabice s džúsikmi a iné hlúpostičky, ktoré sa mali nachádzať v sklade. Darmo, interiér je vyriešený maximálne neprofesionálne a vzhľadom na to, že sa jedná o nový podnik, ostávam veľmi sklamaný. Na fotografii si môžeme všimnúť tú biedu na štýl „čo dom dal“.

Utopené cappuccino

Interiér žiadna sláva, no rád by som pochválil dizajn tunajšieho menu, ktorý sa nesie v sladkých pasteloch doplnených o pop-art ilustrácie a tak je akoby vystrihnutý z amerického bistra 50. rokov.  Uspokojujúci výber káv, čajov, limonád, milkshakov a smoothies kompenzuje interiérové deficity. Naše Bistro dokáže ukojiť aj poloprázdny žalúdok a tak sme si objednali karamelové lievance, ktoré sme plánovali spláchnuť cappuccinom.

Lievance boli dobré a prekvapivo sýte, no primárnym záujmom tejto recenzie je predsa káva. Vízia krémového cappuccina sa rozplynula akoby šibnutím čarovného prútika, keď mojím hltanom skĺzla horúca vodnatá tekutina s biednou penou. Hmm… po lievancoch som ostal dosť vyprahlý a tak táto „voda“ aspoň zahasila môj smäd. Estetickú stránku kávy však hodnotím pozitívne.

Miestna obsluha bola príjemná, rýchla a zdvorilá – nemôžem na ňu povedať ani pol krivého slova.

Hodnotenie:

  • Prostredie: 2/5
  • Káva: 1,5/5
  • Personál: 4/5
  • Celkovo: 2,5/5

Naše Bistro na mňa dojem neurobilo a určite ho už nebudem vyhľadávať. Patrím medzi ľudí, ktorí dokážu prehliadnuť podpriemernú kávu za cenu skvostného interiéru, no toto nie je ten prípad. Zariadenie bolo až natoľko domácke, že pôsobilo amatérsky a rozhodne nedokáže udržať chod s konkurenciou. Za najväčšie negatívum považujem ten neporiadok a to, že zákazníci sedia vedľa vysávača. Na druhú stranu podnik odporúčam mladým rodinkám, pretože tak veľký a bohato vybavený detský kútik sa len tak nevidí. Dokým som však bezdetný, kávu si budem popíjať inde.

 

Naše Bistro

Kukučínova 98/14, 040 01 Košice

https://www.google.com/maps?q=nase+bistro&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwi29aDC9b3fAhXJUBUIHRf1C48Q_AUIDygC