Z práce sme sa vybrali na obedové menu a zakotvili sme na Lodenici. Reštaurácia Lodenica sa nachádza na južnom okraji kúpeľného mesta Piešťany. Na atraktivite tejto reštaurácii pridáva pokojné a krásne prostredie na brehu jazera Sĺňava. Vodná nádrž Sĺňava je priehrada na rieke Váh. Za svoj názov vďačí vysokému počtu slnečných dní v roku. Pri jazere sa nachádzajú dva kempingy – Kemping Lodenica a Kemping Pullmann, niekoľko hotelov, penziónov, reštaurácií, požičovne športových potrieb a celý rad doplnkových služieb. Nadšenci vodných športov – vodného lyžovania, veslovania, windsurfingu, kanoistiky a jachtárstva si prídu jednoznačne na svoje. Mnohí ocenia aj špeciálne vybavený areál s vlekom pre vodné lyžovanie, ktorý je v prevádzke počas letných mesiacov v Ratnovskej zátoke. Počas leta sa pri jazere Sĺňava konajú viaceré športové podujatia. Najzaujímavejšie sú preteky na kajakoch alebo na vodných lyžiach za motorovým člnom. Táto rekreačná oblasť je známa aj vďaka Festivalu Lodenica. Rodinný festival pre priaznivcov country, trampskej muziky, folku a skvelej nálady. Festival Lodenica je akási rozlúčka s letom, nakoľko sa tradične koná na konci augusta. Okolo priehrady je vybudovaná cca 12 km asfaltová trasa pre cyklistov, korčuliarov, ale aj chodcov. Milovníci rybárskeho športu ocenia výskyt rôznych druhov rýb. Súčasťou vodnej nádrže je umelo vytvorený vtáčí ostrov, ktorý je chránenou prírodnou rezerváciou. Hniezdia tam vzácne druhy vtákov, napr. ostrov je útočiskom čajky sivej. Súčasťou piešťanskej Lodenice je reštaurácia s rovnakým názvom Lodenica.

Lodenica je štýlová reštaurácia s nádhernou terasou, ktorá ponúka neopakovateľné výhľady na jazero Sĺňava. V tomto areáli nájdete aj ihrisko na plážový volejbal, nohejbal, bedminton. Nachádza sa tam tiež detské ihrisko, na ktorom nechýbajú šmýkačky, preliezky, hojdačky a na ihrisko je priamy výhľad z terasy, takže kým sa deti hrajú, rodičia si môžu vychutnávať príjemné prostredie. Očarujúca lokalita predurčuje reštauráciu ku konaniu osláv, svadieb, firemných akcií a veľa iných podujatí. Posadili sme sa na prekrásnej letnej terase. Všimla som si, že od našej poslednej návštevy vnútorné aj vonkajšie priestory veľmi pekne zmodernizovali. Na sedenie použili prútené stoličky a doplnili ich o výrazné modré a červené stoly. Zaujali ma veľké sudy, ktoré slúžia aj ako stoly a bola na nich krásna kvetinové výzdoby. Na strope nájdete veľký skif, v ktorom je namontované osvetlenie, čo považujem za dômyselný nápad. V interiéri aj v exteriéri použili ako dekoráciu kajak, pádla, siete. Vnútorné priestory kaviarne sú zariadené veľmi elegantne, okrem spomenutých doplnkov tam nájdete vázy, lampy, obrazy, kreslá, pohovky, svietniky, sviečky, lampáše, črepníkovú zeleň, vankúše a veľa iných doplnkov. A tie scenérie, ktoré táto terasa ponúka, pridáva reštaurácii na hodnote.

Z danej ponuky sme si vybrali chutné obedové menu a espresso „Filicori“. Káva bola v hodnote 1,40€. Espresso naservírovali na striebornom podnose v bielej šálke s logom spoločnosti Filicori Zecchini s pohárom vody a napolitánkou. Ako už bolo naznačené, pripravujú špičkovú taliansku kávu značky Filicori Zecchini. Káva Filicori Zecchini získala v roku 1988 ocenenie certifikátom „Espresso Italiano“. Káva bola veľmi dobrá. Reštaurácia ponúka polievky, hlavné jedlá, dezerty, denné menu, alkoholické a nealkoholické nápoje, limonády. Avšak v čase obedového menu sme veľmi dlho čakali na čašníka a celý následný servis bol zdĺhavý, čo nám nie veľmi vyhovovalo, keďže sme sa museli vrátiť do práce. Inak bol personál milý. Na Lodenici určite aj v budúcnosti zakotvím.

Adresa: Rekreačná 5, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 10 – 22

Reštauráciu Lodenica hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 1-

Reštauráciu Lodenica celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x476b5472e88fc1fd%3A0xc0fd0fa19f0511f2!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPAXhZP7E9WPJVRWQCdDaKdciZSLoyUZBQJrch9%3Dw240-h160-k-no!5zUmXFoXRhdXLDoWNpYSBMb2RlbmljYSAtIEjEvmFkYcWlIEdvb2dsb20!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipPAXhZP7E9WPJVRWQCdDaKdciZSLoyUZBQJrch9&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwiW-JHJodLtAhWtxYUKHWtXB1MQoiowCnoECBYQAw