Idylka v srdci Horehronia:

Kúpele Brusno, situované v idylickom a pokojnom údolí krásnej prírody Horehronia v nadmorskej výške 424 metrov, poskytujú perfektné miesto pre relax a zdravotný pobyt. Tieto kúpele sú známe svojimi liečivými prameňmi a širokou ponukou služieb zameraných na liečbu ochorení srdca, obličiek, nervového systému a pohybového aparátu. Hostia môžu využiť aj prírodné minerálne vody, ktoré sú klasifikované ako “prírodná minerálna voda” a sú známe pre svoje priaznivé účinky. V tomto krásnom kúsku prírody sme objavili Lobby bar.

Elegantný interiér  a trasa s výhľadom

Interiér Lobby baru v Kúpeľoch Brusno je navrhnutý s dôrazom na eleganciu a pohodlie. Priestor je vybavený tmavým dreveným nábytkom, ktorý perfektne ladí s teplými tónmi interiéru. V miestnosti je vidieť pohodlné kožené pohovky a stoličky, ktoré sú rozmiestnené okolo nízkych stolíkov, ideálne pre oddych a spoločenské stretnutia. Steny sú obohatené o drevené obklady, ktoré dodávajú priestoru útulný nádych. Nad barovým pultom sú umiestnené klasické závesné svietidlá, ktoré poskytujú jemné a príjemné osvetlenie. Celková atmosféra je doplnená o moderné stropné svetlá, ktoré obkresľujú oblúkovité stropy a dodávajú miestnosti sofistikovaný a moderný vzhľad. Exteriér je zariadený s dôrazom na prírodné prostredie. Návštevníci môžu sedieť na vonkajšej terase, kde sú usporiadané robustné drevené stoly a stoličky, ideálne pre pohodlné posedenie pri jedle či nápoji. Terasa je vybavená aj skladacími slnečníkmi, ktoré poskytujú potrebný tieň a ochranu pred slnečnými lúčmi. Celková atmosféra je doplnená o pestrofarebné kvetináče, ktoré pridávajú farebný akcent. Z terasy sa naskytá úchvatný výhľad na okolité hory a zalesnené kopce, čo vytvára ideálne prostredie na relaxáciu a užívanie si krásy prírody.

Rozmanitosť ponuky

Kaviareň ponúka bohaté menu, ktoré zahŕňa široký výber nápojov a jedál, aby vyhovelo každému vkusu. Hostia si môžu vybrať z rozmanitých kávových špecialít, vrátane osviežujúceho espressa, aromatického cappuccina, alebo teplého latte. Káva je dokonale doplnená výberom domácich koláčov a dezertov. Pre milovníkov nealkoholických nápojov ponúkajú široký výber čerstvo pripravených štiav, chutných smoothies a osviežujúcich limonád. Ako alternatívu ponúkajú tiež rôzne druhy čajov či horúcu čokoládu. Čo sa týka alkoholických nápojov, návštevníci si môžu vychutnať vynikajúce miestne aj zahraničné vína, rôzne druhy piva a exkluzívny výber destilátov. Pre tých, ktorí si chcú niečo zakúsiť, sú pripravené koktaily, ktoré môžu byť miešané podľa individuálnych predstáv. Jedálny lístok obsahuje špeciality ako sú lahodné pizze, ktoré sú pripravené z čerstvých lokálnych surovín. V ponuke sú aj špeciality domácej a zahraničnej kuchyne. Počas našej návštevy sme si vybrali espresso. Espresso bolo servírované v elegantnej bielej šálke s logom kávy Carraro 1927. Značka kávy Carraro je uznávanou talianskou značkou, ktorá sa vyznačuje svojím záväzkom kvalite a inováciám vo výrobe kávy. Založená bola v roku 1927 Mariom Carrarom, ktorý začal s laboratóriom na praženie kávy, ktoré neskôr rozšíril na priemyselnú výrobu. Návšteva Lobby baru v kúpeľoch Brusno bola skutočne príjemným zážitkom.

Adresa: Kúpeľná 1/2, 976 62 Brusno – kúpele

Otváracie hodiny: Po – Ne: 10 – 22

Lobby bar hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Lobby bar celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?gs_ssp=eJzj4tZP1zcsKSmwNChONmC0UjWoMDE3NDVLNjc0Mks1Nzc2S7EyqEhLtUg2NkxLTLEwtEhKTEn14s0uLUjNSVVIKiotzssHAIHNFE8&q=kupele+brusno&oq=kupele+brusno&aqs=chrome.1.0i67i355i433i512i650j46i67i175i199i433i512i650i664i665j0i512j0i67i512i650l2j0i512l2j69i60.6431j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8#lpg=ik:CAoSLEFGMVFpcE9sV2tMRjNEMHZCLXU0TFd4RGtFVnpZWEt0X1ZBM25NS0haUEx3