Región Horehronia:

Valaská je malebná obec situovaná v srdci Slovenska patriaca do okresu Brezno v Banskobystrickom kraji. Je obklopená nádhernými lesmi a zelenými kopcami regiónu Horehronie. Počas našej cesty cez malebnú obec Valaská v srdci Slovenska, kde sa čas zdá byť zachytený medzi zelenými kopcami a tradičnou architektúrou, prišiel čas na obedovú pauzu. Našli sme ideálne miesto na oddych a posilnenie – kaviareň Café Maestro, ktorá sa nachádza na Námestí 1. mája. Tento útulný podnik nás privítal vôňou pripravenej kávy.

Atmosféra kaviarne

Café Maestro je oázou pohodlia. Interiér reštaurácie oplýva moderným dizajnom s teplými drevenými povrchmi, ktoré vytvárajú útulnú a príjemnú atmosféru. Návštevníci si môžu vybrať sedenie v mäkkých kožených kreslách, ktoré sú ideálne na dlhé posedenia pri káve alebo pri jedle. Počas letných mesiacov Café Maestro rozširuje svoje pohostinstvo aj na zavretú terasu, ktorá ponúka príjemné vonkajšie sedenie. Terasa je obľúbeným miestom pre tých, ktorí si chcú vychutnať čerstvý vzduch a relaxovať v prírodnom prostredí, zatiaľ čo si doprajú svoje obľúbené jedlá a nápoje. Café Maestro je ideálnym miestom na oddych a stretnutie s priateľmi alebo rodinou.

Gastronomický zážitok

Reštaurácia je vybavená barovým pultom, kde si môžete objednať široký výber nápojov a koktailov. V Café Maestro vo Valaskej sme si pochutnali na chrumkavej pizze a espressu. Káva, servírovaná v štýlovej červenej šálke, bola značky Cipolla Caffè. Toto espresso, známe svojou bohatou a intenzívnou chuťou s náznakmi čokolády a orechov, poskytuje dokonalý záver počas jedla. Cipolla Caffè je uznávaná pre svoje kvalitné zrná, ktoré sú starostlivo vyberané a pražené tak, aby zabezpečili konzistentnú kvalitu a vynikajúcu chuť. Ich káva je synonymom pre pravú taliansku kávovú kultúru, ktorá zdôrazňuje tradíciu, kvalitu a vášeň pre perfektné espresso. Servírovaná s čistou vodou a malým cukríkom, táto káva bola skvelým spoločníkom našej lahodnej pizze a doplnila náš gastronomický zážitok v tejto príjemnej kaviarni. Cipolla Caffè je slovenská pražiareň kávy so sídlom v Banskej Bystrici, ktorá bola založená v roku 2011. Táto rodinná firma zdôrazňuje lásku ku kvalitnej káve a dôraz na detail v každom kroku jej prípravy. Od výberu zelených kávových zŕn, ktoré pochádzajú priamo od farmárov z exotických krajín až po ich starostlivé praženie, Cipolla Caffè zaručuje čerstvosť a prvotriednu kvalitu svojich produktov. Oceňujem, že vybrali lokálneho dodávateľa kávy. Z kaviarne sme odchádzali obohatení o nové gastronomické zážitky a s pocitom spokojnosti, že sme strávili kvalitný čas v jednom z najkrajších kútov Slovenska. Keďže naše cesty znovu naberajú smer k novým dobrodružstvám, nezabudneme na príjemné chvíle strávené v Café Maestro a už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu tohto krásneho regiónu.

Adresa: Námestie 1. mája 459, 976 46 Valaská – sídlisk

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 10 – 22, Pia – So: 10 – 23, Ne: 10 – 22

Café Maestro hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 2

Café Maestro celkovo hodnotím známkou: 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Caf%C3%A9+Maestro+vo+Valaskej&oq=Caf%C3%A9+Maestro+vo+Valaskej&aqs=chrome..69i57j33i160l3.940j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8