Sifón je dôležitý, hoci nevýrazný kus plastu zabezpečujúci odvod vody a zabraňujúci šíreniu zápachu z kanalizácie. Kúpeľňa je naša oáza relaxu a tak sa pri jej navrhovaní zameriavame na esteticky príťažlivé prvky: štýlové batérie, voľne stojacu vaňu alebo moderné obklady. Verili by ste však, že existujú sifóny, ktoré môžu v dizajne vašej kúpeľne hrať prvé husle? Prečítajte si náš článok a dozviete sa viac.

Kov namiesto plastu?

Hoci na trhu dominujú sifóny vyrobené z kvalitného plastu, nás zaujímajú sifóny kovové. Vyznačujú sa väčšou pevnosťou, odolnosťou voči vysokým teplotám a mechanickému zaťaženiu, ľahkou údržbou a atraktívnym vzhľadom. Nejeden kovový sifón na umývadlo je skutočným dizajnovým kúskom vnášajúcim do kúpeľne luxus a eleganciu. Vyniknúť môže nielen vo vzdušných, priestranných kúpeľniach, no nestratí sa ani v menšom priestore.

Nebojte sa byť originálni, dovoľte sifónu vyniknúť

Neschovávajte sifón do skriniek, odhaľte ho a dajte mu priestor zažiariť v plnej kráse. Tento netradičný detail dokáže aj obyčajnú kúpeľňu premeniť na štýlový priestor. Môžete si zadovážiť sklenený kryt, ktorý sifón ochráni pred nečistotami a dodá kúpeľni elegantný nádych.

Stavte na minimalizmus a umožnite sifónu stať sa dominantou kúpeľne.

Pomocou vhodného osvetlenia vytvorte fascinujúcu hru svetla a tieňov, ktorá ešte viac zdôrazní krásu sifónu. Použitím LED pásikov vnesiete do priestoru štipku dramatického efektu.

Sifóny a umývadlové batérie tvoria dokonalý funkčný a estetický pár. Dbajte preto na výber tej správnej batérie, ktorá pomôže sifónu vyniknúť. Dosiahnete tak harmonický a esteticky príjemný vzhľad kúpeľne.

Neobmedzujte sa na bielu farbu – pohrajte sa s farbami

Farba môže byť kľúčovým prvkom, ktorý priláka pozornosť a ovplyvní celkový dojem z kúpeľne.

Obľúbenou voľbou sú biele sifóny : pôsobia čistým a sviežim dojmom a ľahko sa kombinujú s akýmkoľvek štýlom kúpeľne.  Ak však túžite po niečom netradičnom, poohliadnite sa po sifónoch s nekonvenčným dizajnom: oblé tvary nahradia tvary hranaté, matný povrch môže nahradiť povrch lesklý, bielu farbu poľahky zatienia iné farby.

Nadčasový čierny sifón prináša do kúpeľne eleganciu a rafinovanosť, jemný a teplý odtieň zlatého sifónu zas pôvab a luxus. Obe tieto farby dokážu vytvoriť skvelý kontrast k ostatným prvkom v kúpeľni. Tmavší odtieň bronzového sifónu prinesie do priestoru hĺbku a sofistikovanosť. Milovníci vintage či industriálneho štýlu môžu siahnuť po medenom sifóne. Jeho rustikálna farba vyvoláva pocit nostalgie a vytvára príjemnú, útulnú atmosféru. Chrómový sifón je klasika, ktorá nikdy nevyjde z módy. Ľahko sa kombinuje a svojím lesklým povrchom dodáva kúpeľni pocit sviežosti a elegancie.

Náš tip: dosiahnite vizuálny dojem jednotnosti a harmónie pomocou farebného zladenia sifónu s farbou uterákov, závesov, dekorácií či so vzormi na obkladoch.

Áno, aj sifóny sa môžu stať klenotmi kúpeľne: ich rôznorodé farby a dizajn poskytujú nekonečné možnosti pre tvorbu štýlových kúpeľní. Neváhajte, popustite uzdu svojej fantázii aj kreativite a rozžiarte vašu kúpeľňu s týmito výnimočnými sifónmi, ktoré do každodenného rituálu vnesú šmrnc a osobitý štýl.