Jedno nedeľné poobedie sme sa vybrali do Jaslovských Bohuníc. Jaslovské Bohunice je obec v okrese Trnava. Táto dedina je známa predovšetkým vďaka blízko ležiacej atómovej elektrárni. Nás však do Jaslovských Bohuníc priviedol nádherný kaštieľ s priľahlým parkom. Kaštieľ nesie názov Kaštieľ DEZASSE. Z tohto čarovného miesta sme, samozrejme, nemohli odísť, ak by sme si neposedeli pri kávičke.

Kaštieľ DEZASSE je šľachtické sídlo z 18. storočia. V súčasnej dobe kaštieľ ponúka rôzne aktivity. V kaštieli nájdete širokú ponuku kníh, ktoré si môžete počas svojho pobytu prečítať. Knihu môžete čítať v pohodlí svojej izby alebo v reštaurácii pri šálke kávy alebo kvalitnom víne. V areáli je k dispozícii bedminton, stolný tenis, biliard a lukostreľba. Za kaštieľom sa nachádza krásny a rozsiahly anglický park, ktorý je ako stvorený na dlhé prechádzky. V parku nájdete taktiež rybník, golfové ihrisko a detské ihrisko. Pred kaštieľom môžete nasadnúť na bicykel a napojiť sa na tunajšiu cyklotrasu. Alebo sa môžete vybrať na výlet do blízkeho okolia. Takže možností na trávenie voľného času je naozaj nespočetne.

Na nádvorí kaštieľa ma ako prvé upútala letná terasa, ktorá je obklopená zeleňou. V takejto úžasnej pohode za štebotu vtáčikov si môžete pochutnať na svojom obľúbenom nápoji. Neďaleko terasy sa nachádza aj trampolína, ktorej sa potešia predovšetkým deti a môžu sa v nej dosýtosti vyšantiť. Poďme sa spolu presunúť do nádherných historických priestorov kaštieľa. Kaštieľ dal postaviť gróf Dezasse okolo roku 1787 v neobarokovom slohu. Kaštieľ Dezasse ponúka svojim hosťom ubytovaniev historickej atmosfére. V ponuke sú izby Standard, Executive a dobovo zariadený mezonetový apartmán Mária Blanka. Po náročnom dni môžete využiť aj wellness s bazénom. Priestory reštaurácie sú naozaj očarujúce. Históriou to tu dýcha na každom kroku. Reštaurácia je zariadená dobovým nábytkom. Miestnosť dotvárajú krásne obrazy, lustre, lampy, zrkadlá, závesy, krb a veľa iného. Na stenách sú veľmi pekné a zároveň jemnučké pásikové tapety v béžovej farbe. Kaštieľ DEZASSE je dokonalé miesto pre nezabudnuteľnú svadobnú hostinu, úspešné pracovné stretnutie alebo aj keď si len chcete vychutnať gastronómiu na úrovni.

Posadili sme sa v zimnej záhrade, ktorej zariadenie krásne korešpondovalo s celým objektom kaštieľa. Onedlho nás prišiel obslúžiť milý a vkusne oblečený čašník. Objednali sme si 2x cappuccino. Cena za cappuccino bola 3€. Lenže môcť si vypiť kávu na takomto exkluzívnom mieste za ten drobný príplatok určite stojí. Pripravujú kávu značky Caffé Don Cortez. Musím sa priznať, že túto značku kávy som ochutnala prvýkrát. Prvý dúšok bol zvláštny, neviem sa rozhodnúť, či mi chutil alebo skôr nie. Vzápätí som si na túto zaujímavú chuť kávy zvykla a cappuccino som si vychutnala. Caffé Don Cortez je jedinečným produktom svetoznámej spoločnosti Carraro Café. Kávové zmesi značky Don Cortez sú výsledkom viacerých rokov práce a skúseností majstrov kávy. Vyjadrené slovami talianskych majstrov, Don Cortez v sebe spája kompaktnú, smotanovú creamu orieškovej farby a príjemnú ovocnú arómu. Veľmi ma očaril moderný a luxusný kávový servis, ktorý pozostáva z čiernej šálky s pekným logom Don Cortez a čierno-bielej podšálky. Káva bola servírovaná na striebornom podnose s pohárom vody. Na tácke bola malá lahodná čokoláda taktiež značky Don Cortez. Za poplatok vedia hosťom kaštieľa dokonca pripraviť piknikový balíček, ktorý si môžu vychutnať v parku alebo na výlete. V tomto kaštieli si môžete pochutnať napríklad na výnimočných 3-chodových Business menu. Šéfkuchár v kaštieľskej kuchyni má mnohoročné skúsenosti, pôsobil v rôznych hoteloch a reštauráciách v Rakúsku, Nemecku, ale aj vo Švajčiarsku. Jeho filozofiou je – povzniesť gastronómiu na Slovensku na modernejšiu a zároveň zdravšiu úroveň. Roman Horváth – Šéfkuchár, hovorí: „Nemyslím si, že existuje ideálne menu – kuchár môže mať predstavu, ale dôležité sú požiadavky hostí, ktoré treba rešpektovať. Plánujeme však zaradiť do ponuky sezónnu kuchyňu, ktorú chceme v dostupných možnostiach medzinárodne obohatiť.“ Pri príprave jedál sa inšpirujú medzinárodnou a rustikálnou kuchyňou. Jedlá sa pripravujú zo sezónnych surovín, čerstvej zeleniny a byliniek priamo zo záhrady kaštieľa. Každý deň v čase od 11:00 do 22:00 si môžete vychutnať štvorchodové obedové menu a vybrať si môžete z domácich koláčov. V ponuke majú taktiež rôzne alkoholické, nealkoholické a kávové nápoje. Kaštieľ Dezasse ponúka limitovanú edíciu svojich vlastných vín z oblasti Navarra. Vína nesú meno po kaštieli – Castillo Dezasse. V podzemí kaštieľa sa ukrýva vínna pivnica, v ktorej okrem vlastných vín majú k dispozícii aj vína z rôznych kútov sveta. Samozrejme, človek musí počítať s vyššími cenami, ale návšteva tohto skvostného kaštieľa určite stojí zato.

Adresa: Hlavná 68, 919 30 Jaslovské Bohunice

Otváracie hodiny sú nasledovné: Reštaurácia – Po – Ne: 11 – 22,

Kaštieľ je stále otvorený

Reštauráciu Dezasse hodnotím: personál = 1-, káva = 2, prostredie = 1

Reštauráciu Dezasse celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/travel/hotels/entity/CgoIhpX5mofrvrsOEAE/lightbox/CAoSLEFGMVFpcE9LMnpWa2hDLUh3WnVldVNSVWxWQ19SX1o1NXp0MUtKV25OLUEx?g2lb=2502548%2C4258168%2C4270442%2C4306835%2C4317915%2C4322823%2C4328159%2C4371335%2C4395848%2C4401769%2C4403882%2C4412670%2C4413451%2C4416554%2C4416581%2C4421968%2C4270859%2C4284970%2C4291517%2C4412693&hl=sk&gl=sk&un=1&grf=EmMKLAgOEigSJnIkKiIKBwjkDxAIGBcSBwjkDxAIGBggADAeQMoCSgcI5A8QCBgLCjMIDBIvEi2yASoSKAomCiQweDQ3NmNhODc1YmIwYWJjYmQ6MHhlNzZmYjU4NzM1ZTRhODY&rp=EIaV-ZqH6767DjgCQABIAcABAg&ictx=1&sa=X&utm_campaign=sharing&utm_medium=link&utm_source=htls