Máte radšej lokálne kaviarne, ktoré sú netradičné a svojské s nevšedným interiérom, či atmosférou, alebo sú pre vás obľúbenejšie väčšie reťazce kaviarní, ktoré sú pod určitou značkou a ich celý štýl, ponuka a vnútorná „politika“ je rovnaká vo všetkých pobočkách? Ak ste fanúšikom veľkých reťazcov a chystáte sa na výlet do hlavného mesta susednej Českej republiky, tak si vyčleňte čas na návštevu skvelej kaviarne Costa na Budějovickej ulici.

Lokalita a skvelé menu

Costa PrahaKaviarne Costa sú v Prahe a taktiež po svete celkom bežné a nájdete ich bez problémov, no nie každá z nich má rovnakú a tak príjemnú atmosféru, kde si oddýchnete a vychutnáte kávu ako tá, ktorú nájdete na červenej linke metra C na zastávke Budějovická. Nachádza sa priamo pri východe z metra v prízemnom poschodí nákupného centra DBK. Kaviareň má aj vlastný vchod a počas týždňa je otvorená už od šiestej ráno.

Tým, že je kaviareň jednou z reťazcov, menu nájdete všade rovnaké a kávu si môžete kúpiť v rôznych veľkostiach. Napríklad aj malé americano kávy Mocha Italia je pomerne veľké. Jednou zo skvelých káv je aj caffe latte, ktoré si vám získa svojou mliečnou chuťou. V nápojovej ponuke je mnoho ďalších druhov káv, avšak môžete vyskúšať aj horúcu čokoládu či čaj z čerstvej mäty.

V ponuke menu kaviarne sú aj koláče. A tie hodnotíme na jednotku z hviezdičkou. Pravdou je, že si nebudete vedieť vybrať. Stálicou je tradičný cheesecake, odporúčam konkrétne ten jahodový. Ale za zmienku stojí aktuálna novinka chilli mangový koláč, ktorý spája zdanlivo nespojiteľné chute. Spolu s umeleckým dielom flat white a pokojnou atmosférou počas dňa je to dokonalá predstava.

Po práci radšej nie

Kaviareň býva pomerne preplnená v čase po pracovnej dobe, to znamená približne od štvrtej do pol šiestej. Tu trochu zlyháva aj obsluha, často nestíha. Ak môžete, radšej si vyberte na návštevu skoré ráno, prípadne čas obeda. Personál je naozaj veľmi milý, no v čase, kedy je Costa plná, nájdete na stoloch aj špinavý riad. Na tom by mali popracovať.

Interiér kaviarne Costa je ladený do červenej farby a táto pobočka je akoby rozdelená do troch rôznych častí. Jedna je skvelá pre ľudí, ktorí potrebujú pracovať, sú tu vysoké stoličky popri okne aj s prívodom elektriky, druhá časť sedenia ja na schôdzky formálnejšieho typu a potom sú tu sedačky, ideálne pre posedenie s priateľmi. Hodnotíme na jednotku, pretože si môžete vybrať podľa druhu svojej návštevy!

Tým, že ide o kaviarenský reťazec, pravidelný zákazník tu má možnosť požiadať o členskú kartu, na ktorú sa pri preukázaní pri nákupe načíta desať percent zo zaplatenej hodnoty a pri nazbieraní dostatočnej sumy si môžete svoju kávu zaplatiť z tejto karty.