Keďže dnes so slečnou E odchádzame do Južných Čiech, plne naložený vecami som dorazil na miesto nášho stretnutia hodinu vopred. Ako inak využiť čas, ako na dobrú kávu. Ale chcelo by to nejaké krásne a pokojné miesto, kde nebude veľký ruch ľudí a bude tam čas si sadnúť a otvoriť NTB.

Našiel som jednu hneď po vchode do nákupného centra. Nachádza sa oproti pošte, ktorú dobre poznám, pretože som tu neraz stál rady a čakal, kým konečne príde na mňa, aby som mohol poslať tú jednu pohľadnicu na Slovensko. Videl som mnohokrát vchádzať a vychádzať ľudí do a z tejto kaviarne, ale nikdy by mi nenapadlo, že čoskoro ma moje nohy zavedú práve sem.

Vošiel som do kaviarne a nebol tu takmer nikto okrem dvoch pánov, z ktorých som mal pocit, že sú to Nemci a silou-mocou sa snažia hovoriť po anglicky. Bolo to celkom komické. Kaviareň má tvar kvádra, kde sú užšie steny celé presklené – jedna smerom do vnútra nákupného centra, kde sa nachádzajú aj vstupné dvere a druhá slúži ako okno na ulicu, cestu, autobusová zástavku a hlavné sídlo banky Moneta. Jedna z dlhších stien našej kaviarne je ozdobená bielou tapetou s veľkými zelenými listami. Nepôsobí to na mňa nejako extra príjemne, nič mi to nedáva. Ďalej tu máme tri typy stoličiek – barové, lavice a kreslá. Kreslá sú pri malých stolíkoch v strede miestnosti a pri veľkom okne. Lavica je potiahnutá pozdĺž steny, pri nej sú prisunuté vysoké stoly (prispôsobené výške lavice) a na druhej strane stola sú drevené barové stoličky v rovnakej výške, ako lavica naproti nim.

Mali dobré miesta, kde by sa dalo aj dobre písať na NTB, ale také iné miesto tam už nebolo, tak som si sadol na vyvýšenú lavicu. Miesta tu je dosť, tak pre 30-40 ľudí. „To som si dal,“ povedal som si, keď som zistil, ako na nič sa bude písať na NTB, ktorý je položený na tak vysokom stole, že siaha takmer po prsia.

Majú tu celkom slušný a – povedal by som – netradičný výber jedál: samé vajíčkové špeciality, ale aj klasiky ako ľadovú kávu, bežné typy káv a letné fresh nápoje, ktoré by som si naozaj v januárovej zime určite nedal.

Prišla pani a spýtala sa ma, čo si dám. Ja som už vedel – ako je mojím zvykom – že chcem Lungo s mliekom a bez cukru. Do pár sekúnd som to mal na stole. Avšak tu taktiež podávajú kávu bez vody, tak som si ešte doobjednal jemne perlivú vodu a bolo to geniálne.

Páni sa po chvíľke zdvihli, tak som sa mohol presadiť. Nie, že by z výšky bol zlý rozhľad na kaviareň, ale preto, že sedieť pri veľkom okne a sledovať ľudí, a celkovo dianie vonku, je krajšie ako steny kaviarne.

Konečne som si dal prvé dúšky kávy a chutí perfektne. Jemne sa rozplýva na jazyku a mlieko jej dodalo krásnu – priam – božskú chuť. Veď nie je tajomstvom, že kávu nazývam božím nápojom.

Sedím tu už dlhšiu dobu a vychutnávam dúšky kávy, tak sem skoro nikto – až na jedného pána – neprišiel. Síce je už doma, kedy ľudia začínajú chodiť z práce, ale i tak som si myslel, že to bude aspoň zo päť ľudí.

Napriek tomu, ako tieto kreslá vyzerali pohodlne, sedím v nich necelých 30 min a už ma bolí za krkom. Nie je to ideálne prostredie na písanie na NTB, ale na to predsa kaviarne primárne určené nie sú, no nie? Čas sa kráti a moja chvíľka pre seba končí. Beriem veci, pôjdem zaplatiť kartou a vydám sa ďalej, kam ma moje nohy zavedú. Kam zamierim nabudúce? Nevie nik… ale ak tam bude aspoň také prostredie ako tu, budem spokojný.

Tejto kaviarni by som vytkol iba tú tapetu, ale to asi kvôli mne meniť nebudú. A potom ešte to, že tu nebola wi-fi, ale to hádam časom doladia, pretože je to v dnešnej dobe už takmer štandard. Obsluha bola veľmi milá i po mojich troch otázkach, keby je viac času, dal by som si aj niečo pod zub… možno nabudúce.

 

Názov:                                     CUPUCINO

Adresa:                                   Brumlovka, Vyskočilová 1100/02

140 00 Praha 4

Česká republika

Opis miesta:                           V BB centre Brumlovka, na prízemí, oproti pošte

Link na Google Maps:

https://www.google.com/maps/place/CUPUCINO/@50.0475356,14.4552217,15z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x459d5b2f12ed8971?ved=2ahUKEwia2ZyCkJrgAhUI4YUKHcTjDJ8Q_BIwEHoECAYQCA

Otváracia doba:                      Po-Pi   8-18

So-Ne Zatvorené